Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy találjak neki megfelelő...

Hogy találjak neki megfelelő gazdát? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Van/volt(?) egy kutyánk, most másfél éves labrador keverék. 8 hetesen fogadtuk örökbe menhelyről. Rettenetesen szeretem és büszke vagyok rá. Sajnos el kellett őt egy időre vinnünk rokonokhoz ezért: ( http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3567636-mi-to..


Iszonyatosan tanulékony, örökmozgó, játékos, jó kereső kutya. Rengeteget foglalkoztam vele magát úton és kutyaiskolában is. Az alap engedelmességet tudja, bármilyen tárgy nevét megtanulja, megkeresi, odahozza, rengeteg lehetőség lenne benne. Bármit meg tud tanulni, fantasztikusan kommunikál az emberrel. Ezért van óriási lelkiismeret furdalásom. Megszületett azóta a kisbabánk, most 3 hónapos, viszont egy nagyon kicsi lakásba kellett költöznünk. Egyszerűen semmilyen körülmény nincs arra, hogy visszahozzuk. Neki és nekünk sem lenne jó. Azon a helyen viszont már nem maradhat tovább, ráadásul ott sem foglalkoznak vele semmit. Még akár munkakutya is lehetne, és úgy vagyok vele, hogy a legjobbat szeretném neki megtalálni. Olyan gazdát, aki tudna vele annyit és úgy foglalkozni, ahogy azt ő igényli és ki lehetne használni a képességeit! Sajnos én ezt most nem tudom neki garantálni, a párom meg nem támogatja, hogy visszajöjjön ebbe a kicsi lakásba a baba mellé, mert megbolondul, ha nincs szellemileg és fizikailag rendesen megmozgatva.

Hogy találjak egy ilyen gazdát? esetleg itt nincs valaki? Vagy ismerős? Kérlek segítsetek! Nagyon bánt ez az egész, és iszonyatosan szeretem őt. De úgy néz ki, hogy nincs más út...nem szeretném, ha elkallódna. Tényleg fantasztikus kiskutya!



2013. márc. 8. 20:36
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Azt jelenti, hogy megbolondul, hogy nem lehet "levakarni magunkról", ugrál, harapdál, rág, szétszed dolgokat és direkt olyanokat csinál, amiket nem szabad, és nézi, hogy akkor most odamegyünk-e legalább leszídni. :). Ez pedig egy egyszobás lakásban kisbaba mellett elég sok gondot tudna okozni. Igen, én is sokat gondoltam erre, hogy milyen jó lenne velük nagyokat sétálni (már most).

Mondjuk régebben egy átlagos nap úgy nézett ki, hogy reggel egy óra séta, aztán itthon tanítgatás, kerestetés stb., aztán délután 2 óra futtatás és séta, este megint min. egy óra séta, de pl. nyáron, amikor kiülős helyekre mentünk, akkor órákat volt kint velünk. Itthon is úgy néztük a filmet pl., hogy közben dugtuk el a kis játékait, hogy keresse, vagy játszottam vele úgy, hogy szétszórtam a lakásban a dolgait és mondtam,hogy miket hozzon ide :). A baj, hogy én itthon dolgoztam, így kb. minden szabadidőmet vele töltöttem sétával vagy foglalkozással, és iszonyatosan igényelte is. Sajnos ennek kb. a felét tudnám teljesíteni, vagy még annyit sem, ráadásul egy fele akkora lakásban.

A párom nem támogatja és ez is gond. Közölte velem, hogyha vissza akarom hozni a kutyát, akkor ő nem hajlandó benne segíteni, mert azt a kevés időt, amit itthon tölt, azt a gyerekével szeretné, és nem a kutyával, vagy az utána való takarítással. Ráadásul azzal érvel- amiben igaza van-hogy nem szabadna megvárni, hogy baj legyen (akár a gyerekkel), hanem az első jeleknél kell lépni. Sajnos, mint a régebbi kérdésemben írtam, voltak olyan jelek...mi akkor nagyon nagyon sokmindent megtettünk, hogy velünk maradhasson a kutya.

Még egy előző válaszraí: apósoméknál nem maradhat. Mivel ők sem foglalkoznak vele semmit (tipikus falusi hozzáállás, tisztelet a kivételnek, kutya a kertben van, lefoglalja magát, nem kell vele foglalkozni), ő meg túrja szét a kertet, csámborog, rosszalkodik... így 3 napja hívtak minket, hogy találjuk meg a helyét, mert télen még ez elment, de most már nem. :(

2013. márc. 9. 17:47
 12/12 A kérdező kommentje:
még annyi, hogy régebben egy 90 nm-es lakásban laktunk, ahol csak az előszoba-konyha 25 nm volt, és ha éppen úgy volt, az volt a helye és el tudtuk kicsit szeparálni. a párom vidéken kapott munkát, ezért kelett költöznünk, szolgálati lakást kaptunk, összesen 30 nm és nincs elkülöníthető rész ...
2013. márc. 9. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!