Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináltok vagy csináltatok...

Mit csináltok vagy csináltatok a kutyusotok holttestével?

Figyelt kérdés
Sajnos ahogy öregszik a kutyusom egyre többször elgondolkodok azon mi is lesz velünk nélküle. Szerencsére ilyesmin még nem kell komolyan elgondolkodnom, de azért jobb előre tervezni és nem majd pár év múlva az utolsó pillanatban kapkodni. Családi házban lakunk, gondoltam kialakíthatnánk egy kisebb, de méltó nyughelyt neki, akár egy kis gránit táblával vagy valamivel... Aki panelházban lakik az mit csinál? Olyan kegyetlennek hangzik, hogy kihívja a sintért, hogy vigye el. Ti mit csináltatok vagy csinálnátok majd ha egyszer sor kerül rá?
2009. szept. 13. 17:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

El vannak/lesznek temetve a kertben. Tábla nélkül, a virágágyás alá.

Aki panelben lakik az hívhatja a gyepmestert, beviheti a telepre, leadhatja az állatorvosnál.

2009. szept. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Hát én panelba lakom de akkor is eltemetném valahol ahol lehet. Úgy tudom, hogy amerikába vannak ilyen temetők ahova el helet ásni a kutyát. Amúgy én arra fogok gyűjteni, hogyha meghal a kutyám én klónoztassam. Amúgy szertnék kertes házba költözni és arra gondoltam, hogy a kutyámnak és eljövendő kutyáimnak csinálok egy kis temető részleget.
2009. szept. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagyon szeretjük a kutyikat,cicukat!

Gyerekkorom óta már sokan megöregedtek nálunk,vagy a cicukat elütötték,így hát mindegyik a saját kertünkben van elásva vhol-na azt csak apa tudja,h melyik hol,mert én nem vok arra képes,h végignézzem az ásást..

Ezért mi nem tábláztuk tele a kertet :)

2009. szept. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nálunk már sor került ilyenre :( Kertben tért nyugovóra, kb ez már 1 éve történt. Nagyon sajnáltam őt, de beteg volt :(
2009. szept. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Megérdemli, hogy a kertben, vagy a ház közelében legyen a nyughelye, hiszem egy életet töltött a szolgálatotokban. Viszont, nem tudom, mennyire van babonás, de azt mondják, hogy portára nem szabad sírhelyet készíteni. Tehát semmi virág, vagy "sírkő''. Tehát eltemethetitek ott, de ne legyen látható nyoma. Én nem nagyon vagyok babonás, de azért leírtam.:D
2009. szept. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

17:28-as vagyok

Nem csináltunk neki sírhelyet /sírkövet v hasonlót/, csak simán eltemettük szegényt, mivel megérdemelt ennyit.

2009. szept. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok babonás, sajnálom hogy nálunk még nem találták ki a kisállat temetőt. Valaki azt mondja ez már sok, de én nem tartom annak. Egy kutya sokszor sokkal őszintébb barát, mint bármelyik ember, és megérdemli hogy méltó helyen pihenjen. Semmiképpen sem tudnám a gyepmester kezébe adni :S
2009. szept. 13. 19:08
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez bizony nagyon szomorú kérdés, és persze a válaszok is. Mi családi házban lakunk, nagy kerttel, és az egyik részében már 5 kis "családtagunknak" van sírhelye. (Két cicát autó ütött el, egy cica és két kutyus öregkori betegségekben halt meg.) Mi így tartottuk természetesnek, hogy haláluk után is itt legyenek a közelünkben. Virágok borítják a sírokat, és időnként egy-egy mécses is elpislákol az emlékükre.
2009. szept. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én is hasonlóan gondolkodom, hisz ha egyszer jobban szeretem őt mint néhány embert, akkor neki is kijár enny tisztelet és jó ha van hely, ahol kicsit meglehet róla emlékezni, elcsöndesedni pár percre. Engem nem zavarna, ha "sírhely" lenne az udvar végén, sőt... nem tudnék csak úgy rohangálni az udvaron, hogy nem tudom mikor lépek rá :( A gondolat is elborzaszt, de remélem még jópár évünk hátra van közösen :)
2009. szept. 13. 21:36
 10/12 anonim ***** válasza:
Én panelban lakom, és akkor én nagyon kegyetlen vagyok, mert sintértelepre került a kutyám holtteste. Ha kertem lenne, akkor se temettem volna el. Nem azért, mert nem szerettem a kutyám, teljesen bele betegedtem a halálába. Viszont nekem az emlékeimben így is él, ha eltemettem volna akkor se járnék a sírjához, én nem a testéhez kötődtem, hanem a lelkéhez. Ha családtag halt meg annak se mentem el a temetésére se, és a sírjához se járok ki. Tudom, hogy ezzel sokan nem értenek egyet, de nem mindenki kegyetlenségből utasítja el a temetést.
2009. szept. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!