Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire megbízható a német...

Mennyire megbízható a német juhász kutya?

Figyelt kérdés

interneten vásárolok egy 4 éves ivartalanított szuka kutyát. a kétségeim a következők:

-igaz hogy a legtöbb kutyatámadás kutyaharapás a német juhásztól ered?

- akitől veszem a kutyát, lehet hogy a kutyának kölyökkori sérelme volt, amit a gazda nem mond el nekem, és ha idehozom 4 évesen akkor lehet hogy nekem támad mert nem tudatosult benne hogy én vagyok a gazdája,plusz a kölyökkori sérelmek miatt is nekem támadhat

- azt mondta a gazdája nekem hogy az ivartalanítás után a kutya nem hajlandó beülni kocsiba, és a doktort se fogadja el. ezért szájkosarat kéne vinnünk és úgy beletuszkolni a kocsiba. de ha hazaérünk és még a kocsiban utazás miatt sokkhatás alatt lesz, valamint nem ismer engem még annyira hogy elfogadjon gazdájának, plusz ismeretlen a környezet akkor nekem fog támadni?

légyszi mindegyik kérdésemre válaszoljatok. nagyon fontos !


2013. márc. 10. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem a kérdésed hangneméből úgy tűnik, mintha kicsit félnél a kutyától, de ne aggódj ebben a filmben minden kérdésedre választ kapsz: [link]
2013. márc. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Te biztos h kutyát akarsz tartani?

Ha ennyire félsz h megtámad egy kutya, vagy megtámad a kutyád, akkor nem biztos h ezt erőltetni kéne...

Vagy mielőtt elhozod keress fel egy kutyaiskolát és beszélgess oktatókkal a kutyanevelés szabályairól. Esetleg az első időkben amíg nálad van a kutya járjon hozzátok egy kutyakiképző aki segít neked értelmezni a kutyád jelzéseit.

Úgy érzem h semmit nem értesz a kutyákhoz, a kutyák jelzésrendszeréhez, testbeszédéhez, nevelésükhöz, annak szabályaihoz.


Válaszok:

- ha igaz, akkor azért mert nagyságrendekkel több német juházsz van mint más fajták, mivel Rex és hasonló sorozatok, tévhitek stb.k kapcsán egy időben nagyon népszerű volt és még mindig az.

- ez a második felvetés számomra nem értelmezhető... ez nem így működik. Vigyél magaddal egy szakembert (nem havert, aki látott már németjuhászt, hanem olyan embert aki ért a kutyákhoz), akivel elviszitek előbb a kutyát sétálni h lehessne látni h hogyan viselkedik idegen környezetben, idegen emberekkel.

- az h ivartalanítás után nem hajlandó autózni még normális is lehet mert rossz élmény volt neki és ezek szerint ez benne mélyebb nyomot hagyott - az már más kérdés h a gazdája ezt nem jól kezelte le és ráhagyta a kutyára. De attól h beteszitek a kocsiba, ott adtok neki jutalomfalatot és végig megnyugtatóan viselkedtek vele, meg jutalmazzátok amikor láthatóan ellazul, akkor semmi gond nem lesz. A kérdést megintcsak egy alaptalan felvetésnek érzem.


Gondold át ezt a dolgot vagy nagyon alaposan készülj rá föl szakember segítségével, mert sajnos láthatóan nem értesz a kutyákhoz...

2013. márc. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Valletta ***** válasza:
Szerintem meg felejtsd el azt a 4 éves kutyát, magad is láthatod, hogy komoly gondok vannak vele. Ezt már akkor lehetett tudni, mikor megkérdezted, hogy le kell-e szedálni a kutyákat az utazáshoz. Nem, nem kell. És normális kutyára nem kell szájkosár ha autóban utazik vagy orvoshoz viszik. És ez nem az ivartalanítás következménye. Elcseszték a kutyájukat és most rád akarják sózni. Rengeteg német juhászt találsz a menhelyeken, nem ez az egyetlen.
2013. márc. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A német juhász nagyon könnyen tanítható, megbízható fajta. Eddig ő volt a legengedelmesebb kutyánk. Már elpusztult sajnos.


Anyám hozott egyszer egy 4 éves keverék kutyát az ismerősétől.

Egyedül volt előtte egy évig, láncon, egy üres ház udvarán. A szomszéd csak etetni járt át. Gondolhatod.....

Hasonló gondok voltak vele, mint amit neked elmondott az előző "gazda".

Mi úgy csináltuk, h kimentünk előtte 2x meglátogatni a kutyát. Adtunk neki enni is. Volt rajta szájkosár amikor elhoztuk. Otthon a másik kutyánk szocializállta. A jutalom falatot mindig egyszerre kapták és vigyázni kellet a féltékenykedésre is. Nemsokára belátta, h jobb dolga van nálunk,mint az előző helyén. 2 héttel később, már magától bújt hozzám, h simizzem.


Óvatosan kell csinálni, körültekintéssel. De ha félsz tőle, akkor inkább el se hozzátok. Annak nem lesz jó vége.

2013. márc. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én kistestű kutyámat idáig 4x támadta meg más kutya (minden ok nélkül) abból 3 német juhász volt :(

Sajnos én emiatt eleve kerülöm ezt a fajtát, képtelen vagyok megbízni bennük:(

De tudom, hogy ez nem a kutyák hibája, hanem a gazdáké, akik magukhoz vesznek egy olyan fajtát, ami ízig-vérig munkakutya, és utána tojnak rá, hogy foglalkozzanak vele, és dolgoztassák szellemileg és fizikailag. Egy fegyelmezett kutya, aki mellett egy határozott gazdi áll, az nem egy vérengző fenevad. Sok sikert, legyél ügyes gazdi :) és majd írd meg, hogy mi a helyzet a kutyával!

2013. márc. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem igaz, hogy a nj-októl származik a legtöbb harapás és támadás. A nj jellegű KEVERÉKEKRE igaz ez, ami közel sem nem ugyan az (tk nélküli, szaporított kutyák, pont mint az általad kiválasztott), amelyek ideggyengék, elhanyagoltak, rosszul neveltek. Pont mint az a kutya, amit te el akarsz hozni.


Ha azt akarod, hogy a kutyában tudatosodjon, hogy te vagy a gazdája, hozzád kötődjön és téged fogadjon el vezetőnek, már most keress egy jó kutyasulit, ahol ebben segítenek majd az oktatók. Mert ha nincs hatalmas tapasztalatod a kutya nevelés terén, nagyon könnyen meglehet, hogy meg fog gyűlni a gondot ezzel az állattal.

2013. márc. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
a képek alapján nem úgy tűnik mintha nem foglalkoznának vele. am egyik ismerősöm mondta h látta a neten hogy egy német juhász támadott meg egy férfit és fiát, ez a támadás ott volt ahonnan a kutyát terveztem elhozni.
2013. márc. 10. 19:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon naiv vagy. Az, hogy néhány képen úgy néz ki, mintha foglalkoznának vele, nem sokat számít, hacsak nem IPO vizsgásról, ÖV tréningről, nyomkövetés gyakorlásról, egyéb versenyekről és hasonlóakról készültek azok a képek.
2013. márc. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!