Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet elérni, hogy egy...

Hogyan lehet elérni, hogy egy kutya engem tartson kizárólagos gazdájának, és ne a velem élő rokonaimat?

Figyelt kérdés
5 hónapos kutyáról van szó
2013. márc. 10. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm a kutyájának megtiltotta,hogy mástól fogadjon el kaját,így a kutya tudta,hogy 1 ember van aki eteti és csak neki fogad szót.
2013. márc. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem jöhet szóba, ugyanis van hogy nem vagyok olyankor otthon, amikor a kutyának enni kéne kapnia, olyankor a nővérem vagy a sógorom eteti.
2013. márc. 10. 12:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Először is a kutyád még kölyök,másodszor a veled élő rokonaid is a falkához tartoznak ezzel nem fogsz tudni semmit csinálni,velük is kapcsolatot fog ápolni hiszen együtt él velük is nemcsak veled.Az már más tészta majd te legyél a főnök vagy ha úgy tetszik a falkavezér.
2013. márc. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én kutyám életében én vagyok a Nr. 1.

A családom annyiban segít be, hogy a délelőtti sétát ők intézik, de a másik 3 sétára én megyek vele. Én etetem, viszem orvoshoz, kozmetikushoz, ha tudom vinni magammal valahová, akkor mindig viszem. Velem alszik, velem szeret játszani.

Ja, és én fegyelmezem, talán ez a legfontosabb. A kutyának vezető kell, aki szabályokat fektet le, aki mellett biztonságban érezheti magát. Ha nincs meg a fegyelem, nincs meg a gazdi iránti tisztelet (amihez nagyon jó alap egy alapfokú engedelmességi tanfolyam) akkor nem fog rád hallgatni. Ha hallgat rád, akkor lehet a kötődést erősíteni a fent leírtakkal, sok-sok közös élmény.


De nem baj az, ha a családod többi tagjára is hallgat, pláne ha néha rájuk van bízva a kutya. Én nagyon örülök, hogy a kutyám szófogadó, és mindenkire hallgat.

2013. márc. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mhalis válasza:
Hát először is, a kutya nem ismeri azt a szót, hogy gazda. Ahogy egy előttem író is monda már, egy falka van, aminek tagja a kutya, te meg a rokonaid is, ha tetszik neked/nekik, ha nem. Minden falkában pedig rangsor kell hogy legyen. Ha te elég sokat fogsz következetesen foglalkozni a kutyáddal, szabályokat szabsz neki, betartatod őket, akkor te leszel ennek a rangsornak a csúcsán, azaz te leszel a falkavezér. Hogy a rokonaid hol fognak elhelyezkedni, a kutya alatt, vagy felett, az már az ő viszonyulásukon, illetve azon fog múlni, hogy te milyen viselkedést engedsz a kutyának velük szemben. Ha valaki más határozottabb, nyugodtabb nálad, több szabályt állít a kutya elé, következetesebb vele, akkor az a személy lesz a szemében a NR.1, vagyis a falkavezér, ha mindenki ott van. Ha csak ketten vagytok, akkor te leszel, de ha már ő is ott van, akkor őrá fog figyelni. Ha pedig senki sem fog olyan módon foglalkozni a kutyával, amit említettem, hanem mindenki csak babusgatja, eteti, mindent ráhagy, akkor majd a kutyus lesz a falkavezéretek, és lesz egy rakoncátlan, pitiző, szemtelen, ugrálós, harapdálós ebed. :) Echte te foglalkozz vele a legtöbbet következetesen!
2013. márc. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

válassz egygazdás kutyát,és neveld egyedül .

bár valószínű, a kutya ,megtanulja a rangsort : te - a tesód- a sógorod-stb-stb-stb- kutyád .

ez a helyes sorrend!

de a kizárólagosságot nem kapod meg !!

vagy ,legyen csak a te gondod, soha senki másé ! old meg egyedül az etetést, mindent !

vagy ez nem megy :):)

akkor ,bizony nincs kizárólagos jogod ezt elvárni a kutyádtól !

2013. márc. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Félre értés ne essék, nem azt várom a kutyámtól, hogy csak egyedül rám hallgasson. Csak azt szeretném, hogy pl ha hívom én is, nővérem is, akkor hozzám jöjjön oda.

2013. márc. 12. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!