Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? SŰRGŐS! 5 éves...

Mit tegyek? SŰRGŐS! 5 éves kan kutya. (többi lennt)

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves keverék, kan kutyám.A baj az hogy amikor elviszem sétálni, mindenfelé rángat, ha szólok hozzá egyáltalán nem reagál.Az utcában elég sok kutyatartó van ezért ha viszem sétálni akkor a többi kutya elkezd ugatni (ez normális) és amikor meghallja az én kutyám akkor elkezd idegeskedni, összeviszza húzogatja a pórázt és szűköl..Egy ideig ezt tűrtem és vittem rendszeresen sétálni, de akkor lett elegem amikor: kimegyek az udvarra kertészkedni vagy ilyesmi és nem hagy nyugton hanem szűköl, ugrál a póráza után... kérlek segitsetek, hogyan nevelhetném meg, hogy az utcán normálisan, nyugodtan, mellettem jöjjön? Előre is köszönöm!

2013. márc. 11. 11:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
kutyaiskolán gondolkoztál?:)
2013. márc. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Valletta ***** válasza:
100%
A szocializáció része, hogy a kutya hozzászokjon a zavaró körülményekhez. Ha soha nem viszed ilyen helyre, soha nem fogja megszokni. A pórázfegyelemről rengeteg infót találsz a neten. Én a helyedben egy ideig séta közben etetném, kézből, mert kajával jól meg tudod erősíteni a kívánt magatartást.
2013. márc. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Sajnos kutyasuliba nem birom vinni :(
2013. márc. 11. 12:42
 4/24 A kérdező kommentje:
Rengetegszer vittem már sétálni és ezt csinálja..
2013. márc. 11. 12:44
 5/24 A kérdező kommentje:
Csak attól félek, hogy egyáltalán nem érdekelné a kaja, mert oda se figyelne csak húzna a szagok után, és a fához hogy lepisilje..
2013. márc. 11. 12:46
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért csinálja, mert számára érthetően sosem kommunikáltad le, hogy ezt nem szeretnéd. (Vagy szimplán nem érdekli, mert nincs tekintélyed). Az itt leírtaktól nem fog 100 %-ban megoldódni, mert ahhoz a kapcsolatotokat kéne rendbetenni, de tünetileg segíthet. Pórázfegyelem. Mihelyst a kutya elkezd nemnormáliskodni, illetve a térded vonalánál előbb van alkalmazod a fordulós módszert. Az első adás kb. felénél található ez a módszer: [link]


A kertben pedig ha odamegy zaklatni, küldd el. Tudnod kell privát szférát kijelölni.

2013. márc. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Tanítottál neki egyáltalán bármit is? Mert ha rendszeresen foglalkozol egy kutyával, akkor nem ilyen neveletlen.


Otthon kell gyakorolnod vele első körben. Először otthon figyeljen rád, mert ott valamivel kevesebb inger éri, mint kint.

Taníts meg neki ilyen utasításokat, hogy: ül, fekszik, marad, helyedre stb. Nem csak azért, hogy rád figyeljen a kutya, hanem azért is, mert ezeket kint is alkalmaznod KELL vele.


Oda szoktad engedni más kutyákhoz? Mert ha nem, érthető a viselkedése.


Ha fizikailag és szellemileg is lefárasztod naponta, akkor kevesebbet fog ugrálni és húzni. Ha a kertben nem akarsz vele foglalkozni épp, akkor küld a helyére. Neked kell "uralkodnod fölötte".

2013. márc. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam már a megfordulós tehnikával de sajnos nem igen segitett..Igen már megtanitottam neki az ül, fekszik, helyedre stb..De amikor a kapun kilépünk, mint ha egy gombot nyomnák meg rajta, teljesen "más" lesz.A kertben hallgat rám és rám is figyel sokmindent megtanitottam már neki :).
2013. márc. 11. 21:18
 9/24 anonim ***** válasza:

De ha tudja az alap dolgokat, akkor neked kéne másképp a sétát szerintem.


Ha ennyire dili kint, akkor gondolom a kapun is kiront. Elsőként erről szoktasd le. Erre jó módszer, ha leülteted a kutyát és ha megnyugodott, ráteszed a pórázt. Aztán utasítsd, hogy maradjon egy helyben. Aztán nyisd ki lassan az ajtót. Ha megindulna a kutya, gyorsan ajtó vissza és leülteted megint, kezded előröl.


Annyit tutira elérsz vele, hogy nem felspanolva indul neki a sétának a kutyi.

2013. márc. 13. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Igen eltaláltad..kiront a kapun mint az eszeveszett..leültetem de csak 2 másodpercig tud ülni, ahogy kinyitom a kaput, kiront..A pórázfelrakás, az rémálom.Leültetem ahogy rátenném a pórázt elkezd forogni és ezt egy 5, 6szor aztán nagy nehezen rárakom.
2013. márc. 13. 07:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!