Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holnap elkell altatni a...

Holnap elkell altatni a kutyámat. Nem tudom eldönteni vele legyek-e, képes leszek-e végig nézni, ti ott voltatok/lennétek mikor elaltatják? És hogy lehet ilyen tragédiát feldolgozni?

Figyelt kérdés
2009. szept. 14. 15:35
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

ha már ,meg kell hogy történjen ,legyél ott .

búcsúzz el tőle .

az elválást és a búcsút könnyebb feldolgozni,ha beszélsz róla , nem baj ha sirsz , az őszinte bánatot is meg kell élni,mutasd ki az érzelmeid,és könnyebb lessz !

gondolj a vele töltött szép időkre !

a halál is az élet része , mondják !

a kis testét :

- vagy az udvar sarkában temesd ,jó mélyre ,hogy később ne ássák ki.

- vagy vidd ki ,egy erdőbe ,és ott temesd el !

- vannak állattemetők is , bár azok drágák szerintem .

2009. szept. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Túl vagytok rajta?Hogy vagy?
2009. szept. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Ma 9:30kor elaludt. Amint ránk került a sor elkezdtem zokogni, a páromnak úgy kellett behurcolnia, nem is hallottam mit mond az orvos csak szoritottam a kutyusom és zokogtam. Azt már korábban megbeszéltük hogy nem temetjük hanem hamvasztjuk, de a részleteket a párom intézi. Most is zokogom nem tudom felfogni hogy nem rég mit itt rohangált az a kis szőrgomboc és ma már semmi, vége. 13ik szülinapomra kaptam anyukámtól, mindenhova vittem magammal olyan jó kiskutya volt. Olyan rossz volt hazajönni, üres a ház, mindenhol ott vannak még a játékai, a tálkái, párnái... És olyan bűntudatom van, nem akart elmenni a dokinak többször kellett megszurnia mert nem akart elaludni, csak feküdt az ölemben és nézet rám, még élni akart...
2009. szept. 15. 15:39
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Istenem szegénykém. Én 14. szülinapomra kaptam a kutyusom, most ő is 6 éves, és múlt héten derült ki hogy közepes diszpláziája van. Én már amikor ébredezett vizsgálatnál az altatásból és láttam milyen rosszul van, akkor pityeregtem mellette, annyira átérzem milyen lehetett neked, most is sírok, ahogy olvastam milyen volt! :(

Gondolj arra, hogy ha már nem volt mit tenni, akkor így még is méltóbb neki, hisz nem szenved! Biztos érezte hogy szomorú vagy. Ott voltál mellette és ez a lényeg, hősiesen kibírtad, és a végsőkig szorítottad!!! Te megtettél mindent, nem a te hibád az ami történt, és ezt a kutyi is tudja!!

Szedd össze a "kacatjait" és tedd el, hogy legalább ha kicsit sikerül elterelned a figyelmedet róla, ne azért kezdj újra sírni, mert belebotlassz egy játékába. Ápold az emlékét, sírd és beszéld ki magadból akárhányszor eszedbejut, ez talán kicsit segíthet! Részvétem, és kívánom hogy sikerüljön méltó helyet találnotok a hamvaknak! (Lehet hogy butaság, de felénk néha szokás hogy kedvenc tárggyal hamvasztják/temetik el az elhunytat, pl egy barátnőm súlyos betegen megkérte a szüleit hogy e kedvenc plüssállatát hamvasszák vele, hogy ne féljen egyedül. Megpróbálhatnátok az egyik kedvenc játékával, persze ha béna ötlet akkor bocsi) Ha éppen nincs kinek elsírni mennyire bánt írj nyugodtan ide, vagy akár privátban is!! :(

2009. szept. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén sajnálom!!!!!!!!!

Sírd ki magad az mindig megkönnyebbülés a fájó léleknek.Gondolj arra,hogy a lelke ott van melletted!Ha nagyon figyelsz ég talán jelet is tud küldeni.

Nekünk volt egy cicánk.7 évig volt velünk.Egy húgyúti betegség miatt ment el.:(Miután meghalt rá egy hétre éjszakánként hallottuk ahogy "ropogtatja" a tv-t.Mikor még élt úgy keltette fel apukámat,hogy kiengedje a dolgát végezni,hogy ráugrott a TV tetejére és azon járkált.Így ropogott a TV.Még sokáig hallottuk ezt a hangot.Tudtuk,hogy a mi cicusunk ég mindig velünk van=)


A te kutyusod is ott van veled és boldogan ugrál és szaladgál hisz már meg tudja tenni.

2009. szept. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom. Nem éltem még át ilyet, a mi kutyusunk 1éves, de sajnos diagnosztizálták az izületi problémákat nála és félő, hogy néhányéven belül komoly fájdalmai lesznek, amikor nekünk is át kell majd gondolni, hogy NEKI mi a jobb. Én is hullattam a kis kedvencedért néhány könnycseppet, és ha létezik menyország, akkor ott fog rád várni.Persze az idő majd enyhíti, de feldni sosem tudod majd.Szerintem is ha van egy kis erőd szedd össze a dolgait,ne legyen láb alatt.Ilyenkor még a szép emlék is fájhat! RÉSZVÉTEM!!!
2009. szept. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Én a tegnapi 15.56-os vagyok. Teljesen a hatásuk alatt állok a történteknek, éjjel is rátok gondoltam. Igaz szívemből gyászolom meg én is a kiskutyádat. Mielőbbi megnyugvást kívánok, felejteni úgysem lehet.
2009. szept. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Az igazi, öznetlen szeretet ha el bírod engedni a kutyusod mikor tudod hogy neki így lesz jobb, és még mellette is vagy... Tegnapelőtt én is megtettem, azóta is zokogok és kísért a kép a kék injekcióval, de örülök hogy mellette voltam ő is mindig ott volt velem nehéz perceimben...
2010. febr. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnáloma kutyusod, mit történt vele?

Nálunk már 5 hónap telt el azóta, de nincs nap hogy ne jutna eszembe, karkötőként hordom a nyakörvét és tele van a ház a fotóival, nekünk Ő sokkal több volt mint egy kutya...

Azóta van egy új kutyusunk de Őt soha senki nem fogja tudni pótolni, és az hogy ilyen csúnya véget ért és nem természeteset még jobban fáj, annyi boldog éve lehetet volna még...

http://www.youtube.com/watch?v=22Z-WDn-Xf0

2010. febr. 20. 12:26
 30/32 anonim ***** válasza:

Kicsit későn sikerül válaszolnom neharagudj, akkor nem voltam olyan állapotban hogy leírjam. (utolso válaszolo vagyok)

Öreg volt már a picim, nem érzett szagot, nem látott, nem hallott, és a hátsó lába olyan gyenge volt hogy nem bírt 1percnél tovább állni... A lépcsőn mindig leesett, tiszta seb volt a buksija, már kézből kellett etetni... Etettem volna én de fájdalmai voltak nem akartam hagyni szenvedni. A nyakörvét én is hordom, amit kölyökkutyaként viselt, és ugy látszik a mai napig nembírok róla könnyek nélkül beszélni.

Megnéztem a videot, gyönyörű kiskutya volt a tiéd is :) Remélem már csak a jóra emlékeztek, lassan már nekem is a széttépett gumibelsők jutnak eszembe és nem az átkozott kék injekcio

2010. máj. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!