Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is rossz ötlet...

Szerintetek is rossz ötlet internetről venni kutyát?

Figyelt kérdés

akarok egy felnőtt kutyát az internetről vásárolni, pumi, uszkár vagy spániel. de azt mondták nekem hogy felnőtt kutyát nehogy vásároljak a netről, mert a kutya viselkedésében nagy szerepet játszik az előélet, hogy hogyan nevelték. és ezért lehet idehozok egy lelkileg sérült kutyát, aki akármikor rám támadhat a kölyökkori sérelmek miatt. ez igaz?

valamint ez a 3 kutyafajta közül melyiket vegyem meg? nagy udvar van, séta játék napi szinten lenne, plusz néha erdőbe séta.


2013. márc. 12. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak kint lenne a kutyus?

Manapság mindent az interneten néz ki/választ ki az ember magának, majd elmegy személyesen megnézni.

2013. márc. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Bozsikrisz ***** válasza:
100%
Akár kölyök, akár felnőtt, mindenképp érdemes találkozni vele személyesen.
2013. márc. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Magával az internettel nincsen baj. Viszont csak egyeztetésre jó és arra hogy eldöntsd hogy a kutya külsőleg megfelel e neked. Megbizonyosodni arról hogy az a kutya neked való e csak személyesen lehet.
2013. márc. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem kértem, hogy miért felnőtt kutyára gondoltál? A három fajtának azért teljesen eltérő a külleme, jelleme, igényei. Először mindenképpen azt döntsd el, hogy melyik fajtát szeretnéd, aztán nézz körül attól függően, hogy honnan szeretnél kutyát.


Ha tenyésztőtől akarsz kutyát, akkor látogasd meg őket. Természetesen az interneten kinézed a kennelt, és amelyik szimpatikus, azt megnézed személyesen is.


Sok tenyésztőnél nem csak kölyökkutya van (sokan azért akarnak felnőtt kutyát mert kevesebb probléma van velük és mondjuk az életvitelük miatt már nem férne bele egy kölyök nevelése).


Ha nem ragaszkodsz a tk-ezett kutyához, akkor keresd fel a fajtamentőket.


Pumi fajtamentők: [link]


Uszkár fajtamentők: [link]


Spániel fajtamentők: [link]


A legtöbb kutyáról ők tudnak neked véleményt mondani, és az alapján ajánlják vagy nem ajánlják családba, gyerek mellé, lakásba, udvarra, stb.

2013. márc. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*kértem - értem
2013. márc. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A menhelyek oldalain nézz kötül és ha látsz szimpatikus kutyát, keresd feé a menhelyet és ismerkedj meg vele.
2013. márc. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a menhelyeken azért nem akarok kutyát hozni mert ahhoz képest h menhelyi, lelkileg sérült kutyák, elég szép pénzeket kérnek el érte. az interneten meg találok ingyen kutyát, ami nem sérült lelkileg és jobb állapotban van.
2013. márc. 13. 12:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmivel nem sérültebb mint az akit a gazdája leakar passzolni, pénzt max az oltásért és az ivartalanításért kérnek, amit akkor is meg kell fizetned ha valakitől elhozol egy kutyát. A menhelyen elmondják milyen jellemű a kutya illik e hozzád, míg ha valami felelőtlen embertől veszed tuti azt mondja tökéletes kutya.
2013. márc. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igazad van. nem is tudom honnan lenne érdemesebb venni kutyát...
2013. márc. 13. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!