Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 7 hetes német juhász...

Van egy 7 hetes német juhász kiskutyám, mikor szoktathatom pórázra?

Figyelt kérdés
2013. márc. 12. 13:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Szép lassan már most is elkezdheted otthon.

Gondolom járnál vele majd kutyasuliba. Vedd fel a kutyasulival a kapcsolatot, hogy ők mit és hogyan javasolnak. Igazából ahány ház, annyi szokás, és ebben nem tudok segíteni, mert nekem mindig utcáról befogadott felnőtt kutyáim voltak.

2013. márc. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Hovarju ***** válasza:

Egy laza szövet nyakörvet már nyugodtan rakhatsz rá, hogy szokja. megismertetheted a pórázzal is(mutasd meg neki és hagyd hogy szaglássza), de még csak játékosan. (sétálni úgysem mehetsz még vele, csak ha meg van az össze oltása)


Én azt csináltam, hogy a lakásban ráadtam a nyakörvet, és amikor nem piszkálta, megdicsértem érte. (nagyon hamar megszokta)

Azt is szokták tanácsolni, hogy étkezés előtt tett rá lazán, aztán adj neki enni.

Ez több okból is jó, nem a nyakörvvel foglalkozik, és megtanulja, hogy az valami kellemes dolog.

Amikor már a nyakörvvel megbarátkozott rátettem a pórázt is és gyakorolgattunk az előszobában. (egyszerre csak pár percet, mert még nagyon hamar elfárad)

2013. márc. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Ráteszed és elindulsz. Ha jó idegrendszerű a kutyád, csak azt kell megtanítani neki, meddig ér a póráz és arra mentek, amerre te akarod.
2013. márc. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !
2013. márc. 12. 13:25
 5/23 anonim ***** válasza:
43%
Miért van nálad 7 hetesen? Nyolc hétig az anyja mellett a helye.
2013. márc. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 MrHard ***** válasza:
15%
miért ne lehetne 7 hetesen elhozni??? Amúgy meg nem ez volt a kérdés! Először csak a nyakörvet tedd rá, utána pedig a szobában, vagy a kertben rárakhatod a pórázt is és játékosan hozzá tudod szoktatni! Sok dicséret és már megy is a dolog! Pillanatok alatt megtanulja :D Sok sikert a kutyushoz :D
2013. márc. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. márc. 12. 15:50
 8/23 anonim ***** válasza:
52%

A törvény elég világosan kimondja, hogy csak 8 hetesen lehet elhozni a kutyát. (Gondolom nem is tenyésztőtől van a kölyök.) Nem hiába van ez a törvény! Kivételesen ez nagyon is értelmes.


Kérdező, csak a 3. parvo elleni oltás után viheted közterületre. Ha az oltási programot tartjátok, akkor úgy 12 hetesen már mehettek sétálni.

2013. márc. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 sippara ***** válasza:
66%
Azért nem lehet hét hetesen elhozni (többek között), mert TÖRVÉNYBE ÜTKÖZIK (Kutyák, macskák és görények kölykeit nyolc hetes korukig az anyjuk mellett kell tartani). Arról nem is beszélve, hogy a szocializációja szempontjából is szörnyen fontos.
2013. márc. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
66%
Maradjatok már ezzel a törvénnyel.. 1 éve még 6 hetesen lehetett elválasztani a kölyköket. Majd jönnek rámenős állatokosok, akik kitalálják, hogy 12 hetesen lehet elválasztani. Akkor mi lesz a mostani törvénnyel. Szocializálni a gazdának kell a kölyköt. Az alomban csak kutya-kutyával való viselkedést tanul a kölyök. Aztán, ha van egy nagyon is alfa a csapatban, szépen elnyomja az alatta lévőket. Főleg nagytestűeknél.
2013. márc. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!