Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 7 hetes német juhász...

Van egy 7 hetes német juhász kiskutyám, mikor szoktathatom pórázra?

Figyelt kérdés
2013. márc. 12. 13:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
1 éve is csak törvényileg lehetett, de normális tenyésztő nem adott oda 8 hetes kor elött kutyát mivel addig az anyja mellett van a helye.
2013. márc. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 MrHard ***** válasza:
27%
???????? máshol nem kap kaját, vagy mi ??????? Törvényileg? Én ilyenről nem hallottam! Lehet, hogy én vagyok tudatlan ebben a témában, úgyhogy megköszönném, ha bemásolnád az állatvédelmi törvény megfelelő bekezdését, hogy okuljak belőle! Előre is köszi!
2013. márc. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 MrHard ***** válasza:
27%
Megtaláltam! Én voltam a tudatlan! Ekkora hülyeséget... Ennek semmi értelme! 6 hétről felemelni hirtelen 8 hétre??? Ez már megint csak arra jó, hogy mindenki kötekedhessen azokkal, akik egy kicsit korábban elhozzák a kutyust! Semmilyen negatív dolog nem származik abból, hogy 7 hetesen elhozzák a kiskutyákat... Jól elkanyarodtunk a kérdéstől! Még egyszer sok sikert a kutyushoz és a pórázhoz szoktatáshoz :D
2013. márc. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
68%
De okoz. A kölyköknek 8 hetes korukig az alomban a helye, addig arra a szocializációra van szüksége amit az alomban kap.
2013. márc. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

De származik hátrány abból, ha 6 hetesen viszi valaki el a kutyát! Mert a kölyköt csak minimum 12 hetesen lehet más kutyák közé vinni! És ha a "felelős" gazdi 6 hetesen elhozza a kölyköt, az azt jelenti, hogy még 6 hétig más kutyát nem is fog látni az eb! És abban a korban az a 2 hét, amit még a tesóival, anyjával tölthetne a kicsi, hihetetlenül sokat jelent! Ha csak egy egész kicsit olvastatok, tanultatok erről, ezt nem kérdőjelezhetitek meg. Egyszerű tény, hogy a 4-12 hetes kor a legfontosabb szocializációs időszak a kutya egész életében, és ami ekkor történik bizony kihat a kutya fejlődésére és akár az egész életére. Ezt fogjátok fel !


Arról már nem is beszélve, hogy a gazdák legnagyobb része tapasztalatlan és felkészületlen. A tenyésztő (már ha tenyésztőtől van a kutya) pedig ért ahhoz, hogy hogyan kell egy ilyen pici kutyával megfelelően foglalkozni.

És az pedig tény, hogy igazi tenyésztő nem ad el 8 hetesnél fiatalabb kutyát. Az is jellemző, hogy csak 9-10 hetesen engedi hazavinni a kölyköket.

2013. márc. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

" Egyszerű tény, hogy a 4-12 hetes kor a legfontosabb szocializációs időszak a kutya egész életében,"

Bizony így van. Viszont a "szocializáció" nem az almon belüli életet jelenti csak.Ha pedig az anyakutya éppen nem a legideálisabb anyának, még ront is a kölykökön . Ráadásul nagyon nem mindegy, kistestű, vagy nagytestűről beszélünk.És az sem mindegy, milyen körülmények között nevelődik az alom.

2013. márc. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 MrHard ***** válasza:
Még mindig nem értem, hogy miért kell belekötni a 7 hétbe? Semmilyen hátrány nem származik belőle... Na mindegy, ez már nem a pórázhoz szoktatásos téma, de azért hajrá! Nyomassátok tovább!
2013. márc. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
OMG... való igaz, hogy tv-ben van, hogy 8 hetes korukig nem választhatók el, de... Éppen itt ül az ölemben egy szintén 6-7 hetes tacskó, amik gyepiről hoztam, ilyenkor mi van, mi?
2013. márc. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

ma 14:09

Az mááááááás . A gyepis kutyák nem tudják a törvényt.

2013. márc. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Egészen más, hogy elhozol gyepiről, menhelyről egy kutyát 5-6 hetesen vagy egy olyan normális közegből, ahol kommunikálhat a testvéreivel.
2013. márc. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!