Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy szuka csivavám és az...

Ifaahegyen kérdése:

Van egy szuka csivavám és az miért van hogy van mikor ki hagy egy napot hogy nem eszik?

Figyelt kérdés

2013. márc. 12. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Nem lehet, hogy túl van etetve és egyszerűen nem éhes? Ha pl. sokat nasizik napközben, tudod egy kis ez, egy falatka az, akkor jóllakik.

Amúgy ne ijedj meg ettől, a farkasok sem esznek minden nap, és sok kutyagazdi tart minden héten egy-két böjt napot.

2013. márc. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
amugyis ugy kell csinálni hogy egy nap nem kell adni neki!
2013. márc. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen kicsi kutyáknál kell a napi étkezés. Adjál neki fele adagot. Mit etetsz?
2013. márc. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem jó minőségű táppal etetsz, akkor válts tápot. (márha azzal etetsz) A hátoldalukon van egy táblázat, ami mutatja hogy mennyit kell adni neki egy nap.

Egyébként valószinű, hogy nem éhes vagy kicsit hisztis fajta. Ha nem kezd el rögtön enni vagy csak nyammog a kaján vedd el tőle, majd legközelebbi etetèsnél add oda neki. Hamar rá fog jönni a titok nyitjára, hidd el ha èhes úgy is eszik. A legfontosabb, hogy sose hagyj előtte ételt. Amikor jóllakott akkor ha marad vedd el és napközbe se legyen előtte.

Igen, sokan tartanak koplaló napot de szerintem nem csivava gazdik.

2013. márc. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is tartok egy héten két böjt napot. Régen nem tartottam, mert elég izgága volt. Most pedig egyre lustább. Régen is eljártunk napi 2-3 órát sétálni most is megyünk. De most már nem játszik annyit és elkezdett hízni. Úgy hogy betétük a böjt napokat és pont jó kondiban van. Se nem csontos, se nem kövér. Hozzá teszem nem öreg kutyáról van szó áprilisban lesz 6 éves. Akkor kap majd egy nagy cupákot :) De amúgy nem szoktam neki sok nassot sem adni. Nyáron nem is eszik olyan sokat, van hogy ott hagya a tápot.
2013. márc. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Válogat. Enyém is eljátszotta néha, hogy megcsináltam neki a kaját és csak szemezett vele. Ha nem eszi meg, vedd el előle, esetleg egy óra múlva melegítsd meg (! - ha főtt kaja), add neki oda. Ha megint nem kell, ne hagyd előtte.


Adj neki naponta 2x kis adagot. Amióta az enyém így étkezik, szinte teljesen megszűnt a válogatása, jobb is az emésztése (diétásan kell ennie, úgyhogy külön fontos, hogy meg is egye az adagjait).


Hány éves? Az is lehet, hogy valamelyik foga fájdul meg időnként (mozog, ínygyulladása van, stb). Nézd meg, ha engedi, fogköve van-e. Vagy vidd el dokihoz. A fogazatára nagyon figyelj.

2013. márc. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a válaszokat hust szokott enni meg kutyaszáraz tápot meg konzervet a főtt kajára szoktatás nem nagyon megy nála meg a tésztára való szoktatás
2013. márc. 13. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!