Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom hogy fajtiszta?

Honnan tudom hogy fajtiszta?

Figyelt kérdés

Tehát befogadtunk egy kiskutyust az utcáról, fekete hát, barna pofa, lábak. tehát ilyen:


[link]



Viszont a jobb elülső mancsa hegye fehér.

Nem mintha az érdekelne, hogy fajtiszta-e, vagy sem, de szeretném megtudni, hogy mégis milyen.


Köszönöm a válaszokat



2013. márc. 14. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Tuti fajtiszta, mert gondolom nem kutya-macska, vagy kutya-disznó keverék.

Esetleg a fajtája kérdéses..

2013. márc. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
65%

Ha kölyökként így néz ki, mint a képen (erős nyak, mintázat pl.), akkor esélyes, hogy tényleg roti.

Bár találkoztam már lapospofájú kutyával, aki mopsznak indult, majd németjuhász-méretű keverék lett :D

2013. márc. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

lehet hogy szellemileg sérült vagyok de én komolyan nem értem mi a kérdés:


hogy fajtatiszta e a kutyus? kép nélkül elég nehéz megmondani..


" de szeretném megtudni, hogy mégis milyen" , tehát milyen szép? vagy milyen nagy?


amit tudunk:

belinkeltél rotikról képet, miszerint így néz ki a kutyus, viszont van benne fehér szín is. nem értek a rotikhoz, de szerintem keverék a kutya ha fehér szín is van benne. persze a kérdéses kutyáról kép hiányában igen nehéz bármilyen véleményt is írni.

2013. márc. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Akár lehet erdélyi kopó is, hasonlóak a szineik, annak vannak fehér foltjai.

[link]

2013. márc. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem erdélyi kopó. A pofája lapos, pici, és kicsi fülecskék.


A neveltetése miatt kérdezem igazából, mert szerintem: "Mit rózsának hivunk mi, bárhogy nevezzük, éppoly illatos."

De azért az őszirózsát mégse kell annyit locsolni mint a sima rózsát.


Szóval, egy átlagos kutyussal sima alap neveltetés, viszont egy rotira nagyobb figyelmet kell fordítani, és másképp nevelni.

2013. márc. 14. 19:48
 6/10 anonim ***** válasza:
10%
A roti akkor fajta tiszta ha a szájpadlása fekete
2013. márc. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

hát ha nem haragszol mindamellett hogy idétlenül fogalmaztál és még azt sem tudod hogy az érdekel FAJTAtiszta vagy FAJtiszta a kutyád még ki is elented hogy nem mintha az édekelne. hát ne haragudj de egy kicsit gondolkodj már el.


namármost! egy kölyök kutya még olyan kis gombóc tud lenni akár egy roti, tehát lehet tévesek a következtetéseid.

az hogy roti e vagy keverék ebből a szempontból lényegtelen, mert egész biztos van benne a fajtából és valszeg egy benga állat lesz tehát ugyanúgy kell nevelni akár egy FAJTAtiszta rotit, nagyobb körültekintéssel és odafigyeléssel mint ahogyan az összes többi nagytestű kutyát általában.


és megint csak ismételni tudom magam, úgy látszik ehhez már szükségeltetik az LSD, ugyanis kép nélkül itt senki neked meg nem mondja hogy milyen kutyád van, FAJTAtiszta e avagy sem! tapasztaltunk már olyat hogy valaki feltette a keverék kutyáát, mondván FAJTAtiszta, miközben ordított a kutyáról hogy nem az.

2013. márc. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs róla egy fényképed? Akkor többet tudnánk mondani. Fotózd le és töltsd fel ide a képet!
2013. márc. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%
Ha egy kutya fajtatiszta akkor az könnyen megállapítható ugyanis van törzskönyve.
2013. márc. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha van törzskönyve fajtatiszta, de ha van ha nincs fajtiszta :D Egy állatorvos megtudja mondani mekkora lesz nagy korára. Amúgy minden kutyát meg kell nevelni, nem csak a rotit.
2013. márc. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!