Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyám legyen?

Milyen kutyám legyen?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk, és szeretnénk egy olyan nagytestű kutyát, amely örző-védő és családi kutya is. És körülbelül ilyen tulajdonságú:


-Nyáron és tavasszal naponta futnék/bringáznék Margitsziget-Táborhegy távot, de télen és ősszel rövidebb bringázás lenne......,de a kertben egy csomó fárasztó gyakorlat

-Szőre rövid legyen, de inkább kint tartanánk, ne hulljon annyira a szőre

- Legfontosabb: ne legyen ráncos a pofija :), és kiránduláskor el lehessen magunkkal vinni (ne legyen olyan nehéz :)


2013. márc. 14. 22:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Német juhász?:)

Nagyon jófej kutyák, remek családi kedvencek. Nagy a mozgásignyük, de nem lehetetlen őket lefárasztani. Nagyon okosak, elég jó öv-k (nem hiába van annyi rendőrkutya).

A szukák kisebb termetűek, így nem okoz nagy gondot a szállítàsa. Valamint jól elvan kint. Ès nem ráncos a pofijuk.

2013. márc. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Ilyen kutyusokra gondoltam:


breton spániel, magyar vizsla, rhodeziai ridgeback (afrikai oroszlánkutya), dalmata,

2013. márc. 14. 23:15
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

A németjuhászoktól, meg dobiktól és rotiktól nagyon félnek a többiek....

Esetleg rhodesian ridgeback?

2013. márc. 14. 23:17
 4/20 sippara ***** válasza:
A ridgeback jó választásnak tűnik. Az egyetlen dolog, amit nem említettél, hogy mennyit találkozna más kutyákkal (pedig ez is nagyon fontos).
2013. márc. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

Az oroszlánkutya és a magyarvizsla ilyen időben szerintem nagyon fázna kint. Valamint nagyon hullik a szőrük, legalábbis a vizslának.

Az oroszlánokról pedig azt hallottam, hogy a meleget kedvelik.

Kik fèlnek a német juhászoktól?

Ha a ti kutyátok jól nevelt akkor sem nektek sem másnak nincs mitől tartania.

Ha jó helyről való a kiskutya minden csak rajtad múlik.

2013. márc. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
dalmata! :) Bár nekem akkor is a keverékek a tuti befutók :')
2013. márc. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%

Magyar vizsla külön bocsi.

Kimaradt, hogy a oroszlánkutyák ára szerintem elég drága, mivel nem valami népszerű fajta.

2013. márc. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 LaRoque válasza:
62%

Kedves Kérdező!


Azt azért tisztázzuk, hogy a breton spániel semmiképp nem tekinthető nagytestű kutyának és őrző védőnek sem, de ettől függetlenül tökéletes családi kutya lehet belőle nálatok. Vedd figyelembe, hogy a rövid szőrű fajták télen hajlamosak fázni odakint, de azért egy jól téliesített kutyaházzal pl. a magyar vizsla jól elvan. Legfontosabb viszont a család többi tagjának fejében is rendet tenni mielőtt kutyát vállaltok, mert furcsa hogy a német juhásztól félnek a rhodéziaitól meg nem... persze ha nem tetszik valamiért a külseje az más, de amúgy az is tökéletes családi kutya lehet.

2013. márc. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehetne kinti-benti kutya? Mert a vizsla és az oroszlán kutya szenvedne télen a hidegben, a vizslának amúgy is lételeme a gazda közelsége. Viszont házőrzésre nem alkalmas, arra ott a riasztó.
2013. márc. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 LaRoque válasza:
62%
Amúgy nekem óriás snauzerem van, és azt is csak ajánlani tudom, tényleg nagytestű, őrző-védő és a családdal nagyon barátságos, egyetlen hibája hogy a szőre hosszabb, de cserébe sohasem fázik :)
2013. márc. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!