Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan szoktátok csinálni?

Ti hogyan szoktátok csinálni?

Figyelt kérdés
10 hónapos labrador kutyámnak akarok venni Advantix spot on-t csak nem tudom hogy nekem rá szabad tennem vagy csak állatorvos teheti ezt meg.

2013. márc. 15. 10:09
 1/9 FannaL ***** válasza:
Mi mi mindig magunknak csináljuk, rajta van a dobozon, ogy hány kilóra való és megmérjük a kutyát aztán van, hogy a csomag(vagy mi az) felét tesszük rá. Mondjuk nem tudom, hogy 10 hónapos kutyára lehet e tenni. de azt hiszem fél évestő már imán lehet, de ezt meg mondják neked a boltba. :)
2013. márc. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Hovarju ***** válasza:

Mi is Advantixot használunk már lassan 4 éve. Nálunk bejött.

Az első adagot az állatorvos tette rá. Megmutatta hogyan kell, azóta én kenem. A lényeg az, hogy a háta közepére/ gerincére kell kenni egy kicsit a nyakörvétől lejjebb.

Húzd szét a szőrét és közvetlenül a bőrére kend. A bekenés előtt és után 3-6 napig nem úszhat, fürödhet, hogy legyen ideje a hatóanyagnak beszívódni.


Ha van macska is a házban/kertben, akkor figyelni kell arra is , hogy a felszívodási idő alatt ne tudja nyalogatni a kutya bundáját, mert a macskára mérgező.

2013. márc. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mivel elég nagy a kutyád, a spotban lévő anyagot a gerincén pontokban kell feltenni. Mindig annyit, amennyit a bőre elnyel. Ha szétfolyik a szőrre, nem fejti ki a hatását teljesen.Széthúzod a szőrt és nyomsz egy kicsit. Lesimítod a szőrt és mehet a következő.
2013. márc. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az olvastam hogy a spot-on-t egy helyre is elég azért spot-on
2013. márc. 15. 10:56
 5/9 Hovarju ***** válasza:
Nekem egy 20kg körüli labrador keverékem van. Én a gerince vonalán több ponton szoktam rátenni,mert könnyebben felszívódik és nem folyik el a kutya oldalán.
2013. márc. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A spot lényege, hogy a bőrbe beszívódjon. Viszont nagyobb kutyára elég nagy a mennyiség ahhoz, hogy ne nyelje el azonnal a bőr. Így a többi szépen szétfolyik a szőrön. Onnan nem fog a bőrbe jutni.Ilyenkor van az, hogy rátettem a kutyára, mégsem véd.
2013. márc. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De mi van ha a kutya pont a gerinc vonalon megnyalja?
2013. márc. 15. 11:16
 8/9 anonim ***** válasza:
azért ott ritkán nyalogatják magukat...
2013. márc. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A feneke fele ne tedd rá, és akkor nem fogja tudni nyalogatni. A nyakát meg a lapockáját csak nem tudja megnyalni... kivéve ha 360 fokban forog a feje, mint a Chucky babának. :D
2013. márc. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!