Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan veszíthetem el a kutyám?

Hogyan veszíthetem el a kutyám?

Figyelt kérdés
Tele az internet elveszett kutyusokkal. Rettegek hogy mi van, ha velem is ez megtörténne. Ilyenkor hogyan tudnak elveszni a kutyák? Min múlik hogy a kutya elszalad a gazdijától és vissza sem jön? Mik azok a dolgok amik növelik a kutyám elvesztésének esélyét és kockázatát? Nektek volt már olyan hogy megijedt valamitől a jól nevelt kutya, de mégsem veszett el, nem szaladt el?

2013. márc. 15. 17:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kertes házban laktunk, ott volt egy műhely és alkalmazottak is. Na meg persze ott volt a kutyánk.

Menhelyről hoztuk el, és nem mondanám éppen szökősnek de azért nagyobb az esély, hogy ő elszaladgál...

Egy napon már hazamentek az alkalmazottak, párommal voltunk bent a házban ketten. Azt hallottuk, hogy ugat egy kutya, mondtam is páromnak, hogy ez a mi kutyánk. Aztán csengetett is valaki, kimentünk és láttuk, hogy a kutyánk az ajtóban áll, mellette egy néni a saját kutyájával.


Kiderült, hogy valamelyik alkalmazott kiengedte véletlen a kutyánkat, aki meg ment játszani a néni vizslájával. De kb. fél óra után megunta és hazajött a szentem, csak nem tudott bejönni. :) A néni meg látta, hogy itt ugat a gyerek, hát becsengetett. :) Nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar ennyire fog kötődni a kutyánk, hogy nem szökik el, illetve hazajön. Akkor alig volt nálunk pár hónapja... talán 2.


Amúgy ha van chip a kutyádban, könnyebb megtalálni. Ha vissza tudod hívni, amikor elengeded, akkor nem fog elszökni. (legalábbis minimális rá az esély)


Amikor petárdáznak, vagy tüzijátékoznak, soha ne engedd el a kutyust. Olyankor megijedhet és tényleg elszaladhat. Augusztus 20-án és Szilveszterkor nagyon sok kutya így tűnik el.

2013. márc. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%

Na hát ez az, hogy sokan nem kötik meg a kutyát, aztán meg siránkoznak, hogy elveszett.


A szomszédban lakott egy öregasszony egy Kormi nevű kutyával. Kormi mindig szabadon szaladgált pár méterre előtte, mindig visszajött. Aztán Kormi egy nap gondolt egyet és világgá szaladt.



Igen, volt, hogy a jól nevelt kutyám megijedt valamitől az utcán (légibemutató volt nem messze és a boeing elég hangos) és frászt kapott, de nem szaladt el. MERT PÓRÁZON VOLT.

A kutyákat MEG KELL KÖTNI. A saját biztonságuk érdekében. Persze mindig jönnek az olyan válaszok, hogy a kutyának szabadság kell meg blablabla (én is boldog lennék, ha szabadon futkorászhatna kedvére), de vagy vigyáz az ember a kutyájára és elővigyázatos, vagy megvan az esélye, hogy világgá szalad vagy elcsapja a kocsi. Ennyi. Jöhet a lepontozás!

2013. márc. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Meglát egy macskát, elszakad a nyakörv/póráz, megijed a villámlástól, tűzijátéktól, kiszökhet az udvarról, ellophatják stb. Nagyon sok dolog lehet.

Volt már 1x hogy elszökött a kutyánk de 2nap csavargás után hazajött. Fogalmunk sincs mit látott de valahogy kimászott a kerítésen. Máskor ilyet még nem csinált, ugyan ott volt este ahol mindig is nem tudom mi lelete.

Bárki kutyája elmehet szerintem akármilyen jól nevelt.

Szerintem ne aggódj, vigyázz a kutyusodra és nem lesz semmi baj.

2013. márc. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Annyiból nem értek veled egyet, hogy nem lehet állandóan vagy megkötve a kutya, vagy lakásban...


A szülő sem köti meg a gyerekét, bár láttam már olyat, hogy a pici gyerekre egy hosszú kötél volt kötve, a másik vége meg a szülő derekán. :D:D


Nyilván elővigyázatosnak kell lenni de nem lehet a széltől is óvni a kutyát. Illetve lehet, csak nem biztos, hogy olyan szuper megoldás.

2013. márc. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok


Jó, nyilván ha egy zárt zöld területen elengedi az ember, ahol nincs mondjuk autóút, akkor az teljesen rendben van. De itt a városban rengetegen engedik szabadon rohangálni a kutyájukat (neveletlen kutyákat is), rengeteg gázolás történik. És rengeteg az eltűnt kutya, chip ide vagy oda... Kicsit dühítő, hogy mindez a kretén gazdik miatt van.

2013. márc. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
A gyereknek meg fogod a kezét, vagy ha elszalad, könnyen befutod :D Egy kutyánál ez kicsit körülményesebb.
2013. márc. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy buta és értetlen gyerek is problémás. :D:D Na de viccet félre téve:


Nem lenne gond az utcán elengedéssel, ha nem az autó út mellett tennék ezt meg sokan. És nem az olyan gazdik, akiknek a kutyája szét akar szedni mindent és mindenkit. Az ilyen gazdák a környezetükre is veszélyt jelentenek, ez inkább a probléma a szabadon engedéssel.


Értem ezalatt, hogy mondjuk van itt a környéken egy idegbeteg westie. Volt már rá példa, hogy messziről szóltam a kedves gazdinak, hogy NE hozza ide a kutyáját.. de le se sz@rta a mondandómat... mentem el a kutyámmal de épp ajtóban álltunk meg (mivel jöttek ki mások a házból, csak nem lökhetem őket el) és a westie neki esett a kutyámnak. Szerencsére nem történt nagy gond (a kutya viselkedését leszámítva) de mi van, ha póráz nélkül lett volna a westie és egy kisbabát támad meg, aki éppen tanul sétálni??!?!


Sajna kb annyit lehet tenni a jó nevelésen kívül, hogy saskázod a környéket folyamatosan. Ha problémát észlelsz, azonnal megfogod a kutyádat.

2013. márc. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Az én kutyámat ellopták az udvarról, nem tudott kimenni, mert jó a kerítés és körbe le van betonozva. Pedig felnőtt kutya volt, nem tudom hogy lehet képes valaki egy "családtagot" ellopni. Utána persze ment a plakátolás, újságban-, rádióban hírdetés. Jutalmat is ajánlottunk, de csak csalók jelentkeztek. Aztán fél év múlva a menhely fogta be, és szerencsésen hazakerült :)
2013. márc. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Mi kikötöttük a soroksári úti Tesco parkolójába, amíg bementünk vásárolni. Álmomban nem gondoltam volna, hogy ellopnak egy másfél éves, keverék kutyát. Hisz annyi van az utcán is.

Aztán csodával határos módon másnap, az 1-es villamos vonalán meglátta a tesco biztonsági szolgálatának vezetője (akivel előző nap beszéltünk, és aki látta is a csövest aki elvitte, mert pont lent voltak a parkolóban egy autó feltörés miatt), leszállt, odament a csövihez, minket hívott, és megvárta, amíg odaértünk. Nagyon rendes volt, nem fogadta el a felajánlott jutalmat sem.

Dö End :)

2013. márc. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 sippara ***** válasza:
100%

A legtöbb esetben vastagon a gazdi a hibás - elengedi pórázról, de nem neveli meg; póráz nélkül sétáltat (és szintén nem neveli megfelelően); kiköti a soroksári tesco parkolójába (??????????????). Persze bőven vannak olyanok is, akiknek a fiatal fajtatiszta (vagy erősen egy adott fajtára hajazó keverék) ivaros kutyáit lopják ki a kertből vagy elszakad a póráz (mondjuk itt is lehet a gazdi hibája, hogy nem tudja visszahívni)...


A legtöbb eset, amiről hallok, általában olyasmi, hogy "fifike egyszer csak fogta magát, és elszaladt". Gazdi persze visít utána, a nevét kiabálva jól megkergeti - vagy éppen észre sem veszi, mert telefonál/beszélget (persze a kutyára ügyet sem vetve). Az igazság az, hogy nap-mint-nap szemtanúja is vagyok ilyen esetnek a futtatóban - a kutyát sokszor a szomszéd utcában kapják el, vagy az utolsó pillanatban felkapja a fejét valami érdekes szagra, és irányt vált -, ha a gazdik nem lennének ilyen marha szerencsések, a környékünkön sétáló 10-12 kutyából mára maximum hat lenne életben/otthon. Persze fifike ettől még jól nevelt, meg "olyan okos, hogy el tudja dönteni, vissza akar-e jönni".

2013. márc. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!