Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák (állatok) túlzott,...

A kutyák (állatok) túlzott, szinte radikális védelme értéktorzulás az emberrel szemben. Vélemény?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm szájából hangzott el a mondat,aki orvos,de emebereket gyógyít.

Szerinte néha már túlzás az,ahogy a a kutyákat,állatokat védik.Neki ez úgy hat,mintha lassan az emberek fölé emelkednek,ami szerinte elfogadhatatlan,egyfajta értéktorzulás,mert az ember a "csúcs".


Szerinte túlzás,amit néhány állatvédelmi szervezet művel,amíg van abortusz és sok helyen embereket gyilkolnak büntetlenül.Halotta,hogy lassan egy kutya életmentő műtétjébe többet invesztáltak,mint az ő egyik rokona életmentőt műtétje amennyibe került.Meg egy balesetben mindenki azon aggódik,hogy mi történt a kutyával,mikor van emberi sérült is.


Persze,ok nélkül nem kell kínozni az élőlényeket és mindenki az ázsiaiakon van fennakadvan,hogy mit művelnek (netes videok,szőrmeipar,kutyaevés),de ott legalább halálbünntetés jár,hogy megölnek egy embert,szóval ott nincs efféle értéktorzulás.


Szerinte az állatvédők csoportjai nem érnek el sok mindent,hiszen hiába ugrálnak,egy Kínát nem lehet felszámolni csak úgy.


Tényleg értéktorzulás? Vagy nincs igaza? Véleményeket kérek,nem provokáció a kérdés!!!


2013. márc. 15. 17:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Ahány ember, annyi nézőpont. Szerintem akinek van kutyája, az tudja, hogy az állatokat sokszor többre lehet becsülni, mint az embereket. Persze mind a két oldalról vannak kivételek.


No de én mégis inkább az állatokat támogatom. Ugyanis javarészt az emberek tehetnek arról, ha egy kutyát elütnek, vagy összeszed valami mérget stb.


Az emberek háziasították a kutyákat és az emberek az okosabbak (elvileg). Szóval nekik kéne felelősséget vállalni minden esetben a kutyákról. Az ember megérti, hogy az a gomba mérgező de egy kutya nem... kinek kell hát megelőzni, hogy ne egye meg a gombát a kutyus?


Persze ez nagyon összetett kérdés és lehetne ebből egy jó kis vitapartit szervezni. Szerintem órákig el lehetne beszélgetni erről a témáról. :)

2013. márc. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Az első gond hogy az állatmenhelyek nagy RÉSZE csak sír meg felveszi a pénzt és nem költi az állatokra. Azért az eléggé gáz, amikor egy oldalon fent van egy kép, hogy a kutyát holnap elaltatják, ha nem gyűlik össze ennyi meg annyi pénz, és még egy hónap múlva is ezt látom. A másik meg hogy ha egy kutya már szó szerint élő halott akkor nem kell kínozni, hanem jobb neki ha elaltatják. Az állatvédők egy része nagyon fanatikus. Ők úgy vannak vele hogy egy vak, 3 lábú süket, 15 éves, rákos kutya éljen. De milyen áron? És igen. Ha örökbe fogadsz egy kutyát egy menhelyről egy olyan szerződést tesznek eléd, amibe bármikor beleköthetnek. Míg ha a saját gyereked 2 hónapja nem evett húst az lesz...ák, vagy ha nem 40 ezer forintért veszel egy 10 kg-os kutya tápot akkor te már állatkínzó vagy, stb.
2013. márc. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hú, a második válaszoló juttatta eszembe:

Ezt egy állatorvos mesélte páromnak, hogy valami 20.000ft-ba kerül az az injekció, amivel elaltatják a kutyákat! Ha a kutyánként 20.000ft-ot nem az altatásra szánnák, egy picit minden kutyus vidámabb és egészségesebb lenne. :)

2013. márc. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, h milyen jogon mondja bárki, h az ember többet ér bárkinél, miért ő lenne a csúcs? Ez is egyfajta beteg szemlélet szerintem... és innen egy ugrás az emberek közötti megkülönböztetés: egy csoport többet ér, mert....

A szélsőségek sehol nem jók. Tehát több százezret költeni irreálisan egy sérült kutya műtétjére úgy h a gyógyulásnak csak a reménysugara van meg, nem logikus. Ám azt mondani, h egy fillért nem adni az állatok megmentésére mert a kínaiak úgyis megeszik, megölik, megkínozzák a többit, szintén idiótaság.

Mivel az állatvédő szervezeteket civilek pénzelik, így mindenkinek egyéni joga eldönteni h hova adja a pénzét. Azt meg meg lehet érteni valahol a világban, h ahogy az emberek viszonyulnak egymáshoz, és kb mindenhonnan csak a szar jön szembe (lehúznak, elmennek az ember mellett, átverik, lenézik, belerúgnak), nem csodálom, h sokan kiábrándultságból az állatok felé fordulnak. De úgy gondolom, h senkinek nem tiszte - még akkor sem ha orvos - megítélni/elítélni ha valaki így tesz. Szíve joga.

2013. márc. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

A radikálisokkal én nem szimpatizálok,sem elvakult,korlátolt emberekkel. Legyen az állatmentés vagy bármi más.


De számomra,amig TÖMVE vannak a menhelyek,az utcákon megkínzott,kóbor,sovány macskák és kutyák (és ennek semmilyen következménye nincs a tettesekre nézve) ,addig nem értem miről beszél a doktorúr .Igen,van értéktorzulás,csak éppenséggel az ellenkező irányba,az állatokat semmibe veszik,megverik,kidobják mint egy zsák szemetet vagy falhoz csapkodják őket , a földet meg lassan teleszemeteljük és kiirtjuk saját magunkat az édesvizek/ növényzet tönkretételével ... szóval tényleg,nem értem miről beszél.

Hozzátenném,nem vagyok "sötétzöld" ,sem elvakult természetvédő . De jobban meg kéne becsülni a többi élőlényt,akik előttünk itt voltak,azokat azért mert belőlük "élünk" ,akiket meg háziasitottunk ,azokat azért,mert felelős vagy azért ,amit megszeledititettél! Ennyi a véleményem .


Ettől még rengeteg más problémánk is van,köztük az igazságszolgáltatáson tátongó hatalmas betömetlen lyukak,a tömött börtönök,a rák,az AIDS ,legyen az abortusz is idesorolva ha úgy tetszik. Senki nem mondta,hogy ezek kevésbé fontosak. Úgyhogy semmi nagy igazságot nem böfögött fel a haverod,véleményem szerint. Egy orvos láthatná kicsit komplexebben a dolgokat ,és nemhiszem,hogy el kell bagatellizálni az állatkínzást ,azért ,mert neki nem az a legnagyobb problémája.

2013. márc. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ajj annyi mindent írtok, hogy csak jönnek a gondolatok de nem akarok sokat pofázni. :D :D


Probléma minden téren van és lesz is sajna. De kik is okozzák a problémákat, ha nem az emberek? Persze ez nem azt jelenti, hogy ha már az ember a problémák forrása, akkor őket nem kell megmenteni vagy segíteni. Meg kéne találni mindenben az arany középutat. :)


Én pl. nem vagyok természetvédő, de cserkész igen. :) Volt fajtatiszta és keverék kutyám is már. A mostani kutyánk fajta tiszta, de menhelyről van. Nem dobálom el a szemetet, de éppenséggel a szelektív gyűjtésnek nem látom az eredményét... inkább próbálok kevesebb olyan dolgot használni, amivel szemetelek. :)


Ha aktívan dolgozni fogok, akkor az adóm 1%-át a kutyáknak fogom adni. Párom pedig a beteg kisgyerekeknek. A lényeg szerintem az, hogy minden nap tegyünk valami jót. Bár ez így elég hippi szöveg de akkor is így látom. :D :D

2013. márc. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja ,és az állatok műtétjére nincsen semmi más fedezet,csak az ,amit az ember a saját zsebéből húz elő! Nehogy már egy orvos e felett itélkezzen,hogy más mire költi a pénzét. Én dolgoztam érte,én kerestem meg,és azt fizetek belőle amit akarok ,onnantól kezdve,hogy tisztességesen leadóztam . Vagy ez annyira felháborító ? Fizetem a TB-met ,amit nem is használok (hál istennek!!) , ha mégis,akkor még zsebből kifizetem a gyógyszereimet,és nem mellesleg pl a váll műtétemet és zsebből kellett kifizetni,mert a TB csak olyan eljárást finanszírozott volna,ami után vagy "szétesik" 2-3 év múlva,vagy nem. Arról nem a kóbor állatok tehetnek,hogy nálunk nincs halálbüntetés. De ennyi összefüggéstelen szärt tehetség kell,hogy összehordjon valaki ,főleg ha orvos az illető,azt hinné az ember ennél több intelligenciát vernek beléjük az évtizedek alatt amig tanulnak ..
2013. márc. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Bocsika,azt kihagytam,nem arra értette,hogy a saját gazda a saját kutyájára mennyit költ.

Hanem az állatvédők befognak egy KÓBOR kutyát (gazda nincs) és a kutya több tízezres műtétjeire kunyerálnak pénzt az emberektől...

2013. márc. 15. 18:16
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

"


- Az ember csak azt ismeri meg igazán, amit megszelídít - mondta a róka. - Az emberek nem érnek rá, hogy bármit is megismerjenek. Csupa kész holmit vásárolnak a kereskedőknél. De mivel barátkereskedők nem léteznek, az embereknek nincsenek is barátaik. Ha azt akarod, hogy barátod legyen, szelídíts meg engem.


- Jó, jó, de hogyan? - kérdezte a kis herceg.


- Sok-sok türelem kell hozzá- felelte a róka. - Először leülsz szép, tisztes távolba tőlem, úgy, ott a fűben. Én majd a szemem sarkából nézlek, te pedig nem szólsz semmit. A beszéd csak félreértések forrása. De minden áldott nap egy kicsit közelebb ülhetsz...


Másnap visszajött a kis herceg.


- Jobb lett volna, ha ugyanabban az időben jössz - mondta a róka. - Ha például délután négykor érkezel majd, én már háromkor elkezdek örülni. Minél előrébb halad az idő, annál boldogabb leszek. Négykor már tele leszek izgalommal és aggodalommal; fölfedezem, milyen drága kincs a boldogság. De ha csak úgy, akármikor jössz, sosem fogom tudni, hány órára öltöztessem díszbe a szívemet... Szükség van bizonyos szertartásokra is...

- Az emberek elfelejtették ezt az igazságot - mondta a róka. - Neked azonban nem szabad elfelejtened. Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél..."


egyetértek az előttem szólóakkal, a kutyák állatok még mindig többre becsülendők mint az emberek mert azok is csak akkor problémásak ha az ember tette őket azzá. a többiről meg inkább már nem is beszélnék, torzul az emberiség. szerintem nagyon sokan példát vehetnének az igazán jó állatvédelemről. az állatok mellett nincsen aki kiálljon. ha van egy kutyus és egy béna gazdihozt kerül akihez odakap leteremts céljából mad rohannak elaltatni mondván megvadult/bebolondult/agresszív , nah azt ki védi meg? vagy azokat a szerencsétleneket akiket meguntak és kihajítanak az utcára? vagy akiket éheztetnek? a kutya teljes mértékben az emberre van utalva. nem tud elmenni helyettünk dolgozni, de ha a szerencsétlen megtehetné, még azt is megtenné. aztán vannak az "embernek" nevezett valamik akik visszaélnek ezzel a bizalommal és teljesen kizsigerelik, tönkreteszik, megkínozzák az állatot. bizony van ilyen emerek között is, de nekik is van szervezet ahova nem fordulnak. a kutyák nem tudják megemelni a telót és tárcsázni az állatvédelmet hogy " a gazdi éheztet, mocsokban tart mit tegyek?" az embereknek van segély is, a kutyáknak nincsen. ezért vannak gyűjtések. és jól írta az egyik válaszoló, hadd döntse már el mindenki maga hogy egy kutyus megmentésébe mennyit ad, vagy mennyit tesz érte. egy beteg gyermekért is ugyanúgy megmozdulnak az emberek, híradó, rádíó, tv, stb, tehát nem hiszem hogy különösebben nagyobb eltérés lenne abban hogy a kutyákért egy egy szervezet kiáll. az meg nem az állatvédelem hibája hogy az országban hagyják ha egy mocskos ember pár ezer forintért megöl valakit, sőt bedugják a jó kis börtönbe melegedni, állandó élelemmel stb a többiek adójából.( "de ott legalább halálbünntetés jár,hogy megölnek egy embert,")

2013. márc. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mások meg másra kunyerálnak. Ennyi. Kinek mi fontos. Nem gondolnám h az ő feladata lenne eldönteni, h mire lehet "kunyerálni" és mire nem... Ennyire szűklátókörű legyen valaki, az önmagában "szégyen", de h ezek mellé még orvos is...hát... ezt nem kommentálnám.
2013. márc. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!