Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt olvastam, hogy sok követel...

Lovelorn kérdése:

Azt olvastam, hogy sok követelmény van az állatok országba való bevitelével szemben. A gyakorlatban is szükség van a törvényben leírtakra vagy ez csak formalitás? Hogy a legolcsóbb és legegyszerűbb beutazni kisállattal az Egyesült Királyságba?

Figyelt kérdés
A dokumentáció alatt értem a kutyaútlevelet, amiben meg kell lenni a féregtelenítésnek, kullancs- és bolha elleni szerek, oltás, chipp, stb.

2013. márc. 11. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A törvényben szereplő minden szükséges adat, oltás, felszerelés kell. Ez nem csak viccből van, be is tartatják ezeket. De ez azért nem olyan sok dolog. Chip már úgy is van a kutyádban, érvényes veszettség elleni oltás kell, állatútlevél kell és az utazás előtt 1-5 nappal történő féregtelenítésre van csak szükség.
2013. márc. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen ezek mind kellenek.

Itt nézz utána plusza követség honalpján is fenn vannak a szabályok. És kérik, nemcsak formalitás.

[link]

Én kocsival utaznék, nem olyan macera.

2013. márc. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

EGyesült Királyságban karantén van, azt hiszem 6 hónap, amit itthon is eltölthet a kutya. Az állatorvos vért vesz tőle, beküldi egy központba, onnan kapsz egy igazolást. Ezzel mehetsz az EGyesült Királyságba+útlevél +chip.

Az útlevélben szereplő név az utas valamelyike kell hogy legyen, tehát gazda nélkül csak meghatalmazással engedik át a kutyát.

2013. márc. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves 3., nézz utána jobban amit írsz... 2012. január 1 óta nincs ilyen.
2013. márc. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek! :)
2013. márc. 11. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!