Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák (állatok) túlzott,...

A kutyák (állatok) túlzott, szinte radikális védelme értéktorzulás az emberrel szemben. Vélemény?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm szájából hangzott el a mondat,aki orvos,de emebereket gyógyít.

Szerinte néha már túlzás az,ahogy a a kutyákat,állatokat védik.Neki ez úgy hat,mintha lassan az emberek fölé emelkednek,ami szerinte elfogadhatatlan,egyfajta értéktorzulás,mert az ember a "csúcs".


Szerinte túlzás,amit néhány állatvédelmi szervezet művel,amíg van abortusz és sok helyen embereket gyilkolnak büntetlenül.Halotta,hogy lassan egy kutya életmentő műtétjébe többet invesztáltak,mint az ő egyik rokona életmentőt műtétje amennyibe került.Meg egy balesetben mindenki azon aggódik,hogy mi történt a kutyával,mikor van emberi sérült is.


Persze,ok nélkül nem kell kínozni az élőlényeket és mindenki az ázsiaiakon van fennakadvan,hogy mit művelnek (netes videok,szőrmeipar,kutyaevés),de ott legalább halálbünntetés jár,hogy megölnek egy embert,szóval ott nincs efféle értéktorzulás.


Szerinte az állatvédők csoportjai nem érnek el sok mindent,hiszen hiába ugrálnak,egy Kínát nem lehet felszámolni csak úgy.


Tényleg értéktorzulás? Vagy nincs igaza? Véleményeket kérek,nem provokáció a kérdés!!!


2013. márc. 15. 17:42
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
IQ és EQ nem (feltétlenül) jár együtt.Hát,ez nekem is feltűnt már...
2013. márc. 15. 18:26
 12/15 anonim ***** válasza:
És mi a Te véleményed? Ez nem derült ki a kérdésfeltevésből...
2013. márc. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Sokszor lelkifurdalásom van amiatt, hogy valószínűleg előbb segítenék egy kóbor kutyának, mint egy hajléktalannak... De mindig arra gondolok, hogy minden bajról az emberek tehetnek. Arról is, ha valaki az utcára került, és arról is, hogy a kutyák oda kerülnek.

Nem egyszer volt már olyan, hogy hajléktalannak ételt akartam adni, és volt, aki kiütötte a kezemből, mert ő pénzt kért, nem enni...

Ezeken a dolgokon nehéz túllépni, talán ezért vagyok érzékenyebb az állatokkal szemben.


Igaza van az orvos ismerősödnek, de egy ilyen világban, ahol ennyi gonoszság, és szeretetlenség van, az ember a felé fordul, akiben tudja, hogy nem fog csalódni :(

2013. márc. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Egy állatmentő oldalt nézegettem, beteg állatokon segítenek, ez a legfőbb céljuk. A "vezető" egy munkanélküli és az ő bankszámlájára kell küldeni az adományokat. Lehet, hogy én vagyok paranoiás, de nekem ez fura. Én akkor nyitnék menhelyet, akkor kezdenék állatok gyógyításába, ha van egy plusz tőkém amellett, hogy magamat eltartom, van pénzem magamnak is állatokra, egy alap és aztán várom a további támogatásokat is. Láttam, hogy több nagyon beteg nagyon beteg állatot meggyógyítottak, kerestek nekik új gazdát. Viszont egy kisebb problémával felkerestem őket, egy még nem beteg, de kóbor állattal kapcsolatban, de még választ sem kaptam. Nem lenne fontos megelőzni inkább a betegségeket, sérüléseket? Persze a gyógyítás is fontos, de nem tetszik, hogy csak az olyan problémákkal foglalkoznak, amihez ők támogatást kapnak, orvosi ellátáshoz tudnak pénzt gyűjteni. Szép dolog egy nagyon beteg állatot meggyógyítani, de mikor ezer másik pedig az utcán van, velük meg nem foglalkoznak. Lehetne pénzt fektetni az ő elhelyezésükre is. Leírom, hogy macskákról van, nem kutyákról, remélem nem gond, mert ez a kutyák kategória.

Tehát én őket valamennyire elvakultnak tartom, nem reálisak látják a dolgokat, vagy inkább a pénzről szól a dolog?

Egyébként pedig ezek a gyógyítások magán emberek pénzéből vannak, mindenki arra költ amire akar. Én is szívesebben segítek állatoknak, mint embereknek. Egyrészt azért, amit már leírtak, hogy az állatok védtelenek, ha utcára kerül, arról nem ő tehet, míg egy embernél nem lehet tudni, nagyrészt sajnos saját hibájukból kerültek az utcára. Az emberek el tudnak menni segítséget kérni, az állat nem. Nekünk kell rájuk odafigyelni és az emberek felelősek értük, ők szeliditették meg a kutyát, macskát.

2013. márc. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes nézőpont. Én azt nem értem, miért kell a két nézőpontot ütköztetni. Sok embertől hallottam már, hogy hülyeség az állatvédelem, míg gyerekek éheznek, ez elég furcsa számomra. Meg az is az, hogy 'az emberek rosszak, nem érdemlik meg a segítséget'. Én a természetet szeretem, tisztelem, az élőlényeket, amibe ugyanúgy beletartozik a kutya és az ember is. Ha egy ember szorul rá, segítek neki, nem lépek át fölötte, ez természetes számomra. Ha egy állat, akkor pedig annak segítek, mert szerencsétlen még jobban a segítségünkre van szorulva, mint egy ember. Csak nem értem, hogy a kettő miért zárná ki egymást. Pl. sokan terápiáznak akár mentett kutyákkal, így egy állaton is segítettek, és sok idős ember/ beteg gyerek napját szebbé teszik. Elég buta hozzáállás, hogy aki az állaton segít, az már az embereken nem segíthet. Valóban elég alacsony lehet az ismerősöd EQ-ja.
2013. márc. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!