Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fog még változni a kutyám?

Fog még változni a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 7 hónapos kan kutyám. Viszonylag minden rendben van vele, de egy kissé szeleburdi amivel valahogy nem tudok mit kezdeni. Azt mondták hogy ez idővel majd változni fog és érezhetően komolyabbá fog válni, igaz ez? Megcsinál mindent, nem neveletlen, hallgat is rám, de amikor elkezd szeleburdiskodni akkor csak nagyon kemény rászólással képes viselkedni, jutalomfalat, szép szó, egyáltalán nem érdekli. Csak ha nagyon kemény hangnemben szólok rá, mint aki mindgyárt megveri, persze soha nem bántottam. Keményen, határozottan pedig nem szívesen szólok rá az utcán mert szégyellem és attól félek hogy emiatt azt hiszik bántalmazom is a kutyát. Persze ezt az apróságot leszámítva nincs gond a kutyával. Ezt beleszámítva a kutya 100% engedelmes, mindig behívható, macskáról letiltható, minden. De jó lenne ha nem kellene ez a hangnem a 100%-hoz. Valóban eljön majd az idő amikor a rendes szóból is érteni fog?
2013. márc. 15. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha még csak 7hónapos akkor ez még csak rosszabb lesz egy ideig :D Komolyodni majd 2-3éves kor felett :)
2013. márc. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elkeserítő. :( Én tartom a frontot elég jól egyellőre, de az utcán igen erős befolyás alatt állok. Történt a minap hogy a kutyus kitalálta hogy majd ő vezet engem, mire rászóltam és magam mellé ültettem, mielőtt újra elindultunk volna. Ezt meglátván egy nő az utcán, rámszólt hogy mit művelek a kutyával. Szó szerint, ezekkel a szavakkal! Borzalmasan bosszús lettem, főleg hogy errefele, én vagyok az egyetlen akit nem húz a kutyája séta közben. Sőt, olyannyira normális jelenség a neveletlen kutya, hogy minket bámulnak mint a cirkuszi mutatványosokat, ha pedig fegyelmezem a kutyát, lesnek rám mint valami állatkínzóra, vagy buta emberre. Borzasztóan zavaró tud lenni. Más is átélte ezt a korszakot a kutyájával? Gondolok itt arra, hogy keményen kell olykor rászólni.
2013. márc. 15. 19:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha én rászólok a kutyára "keményebben" akkor nem mernek szólni érte :D bár ez igen ritka jelenség.


Tegnap sétálunk jön macska kutya utána. Elkurjantottam magam :D emberek akik addig beszélgettek páran hirtelen csöndbe maradtak ^^ Persze minden attól függ hogy mi a keményebb rászólás :)

2013. márc. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Persze ez idővel változni fog! Az én kutyám is ilyen volt! Most már 4 éves és teljesen elmúlt!
2013. márc. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ilyen, mint a te esetedben, amitől elhallgatnak az emberek is hirtelen. De énrám úgy lesnek ilyenkor, mintha bántalmaznám a kutyát. Amikor leültettem akkor nem keményen szóltam rá, a nő meg nem értette a miértjét, hogy miért nem hagyom a kutyát elöl menni.
2013. márc. 15. 19:51
 6/8 anonim ***** válasza:

No para, nem lesz itt gond :) A kutyád most kamaszodik, ivaréretté válik, miközben még egy kajla kölyök. Nem könnyű időszak, talán egy kutyasuli sem ártana, bár úgy sejtem sokat foglalkozol vele. De talán segítséggel megtanulná, hogy elsőre fogadjon szót.

Én sem szeretek közterületen ráparancsolni hangosan, szigorúan a kutyámra, de néha muszáj. Az ő érdekében. Viszont ha ilyenkor odajön, jól csinálta, amit kértél, akkor dicsérd meg. A kutya is érezze, hogy mi a jó, és mások is látják, hogy nem akarsz neki rosszat.

Az ivartalanítást meg már csak zárójelben említem, az sokat könnyítene a későbbiekben ;)

2013. márc. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen fajta? Vannak kajlább, örökgyerek fajták is :)
2013. márc. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ohh ha tudnád, hogy engem hányszor akartak feljelenteni:) Kétszer történt olyan, hogy piszok módon megbüntettem a kutyáimat nyílt terepen, egyikük süketet játszott a behívásra, a másik meg kakit falt 2 rászólás ellenére (persze ez két különböző alkalom). Egy ujjal nem nyúltam a kutyákhoz, csak hanggal és lelki terrorral büntettem, mégis jött az okos néni, hogy akkor ő most kihívja a rendőrt. Mondtam, hogy csak tessék, mit mond neki mégis? Hogy morgok a kutyára? Talán tilos? Aztán volt olyan, hogy édes kiskutyám macskákat akart hajkurászni, én meg élve a fojtónyakörv adta lehetőségekkel, korrigáltam. Erre is megkaptam, hogy fojtogatom a kutyát. A néninek megmondtam, hogy dumálás helyett menjen nézze az eszmeraldát:D Szóval le kell az ilyeneket kaksizni, különben a kutyád nagyon hamar rá fog jönni, hogy utcán nem mersz rászólni, és ezt ki is fogja használni.
2013. márc. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!