Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kullancsok elleni nyakörv...

A kullancsok elleni nyakörv ér valamit? Vagy inkább valami spéci cseppet vegyek?

Figyelt kérdés
Valami biztos kell. Én például nagyon parázok a kullancsoktól, mert még nem volt nekem (17 éves vagyok) és nem is akarok. Ha nekem összeszed valamit a kutyám vagy a macsekom én elájulok az biztos... xD
2013. márc. 15. 23:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Biztos megoldás nincs... az én kutyáimon van nyakörv és sokfélét használtunk már, most mégis babéziás a kutyám, vagy legalábbis úgy néz ki... nekem már nagyon elegem van az egészből, teljesen elveszik a kedvemet a kutyatartástól ezek a köcsög kullancsok....
2013. márc. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 FannaL ***** válasza:
0%
Nekem első héten ért valamit aztán semmit(pedig drága és márkás volt, de már nem emlékszem rá milyen.) A cseppet adjuk neki, de az sem volt valami hú de frankó. Macskának jó a nyakörv és a csepp is. Én szabad kézzel szedem ki a dögöket, utána meg összenyomom cipővel és kész. Egyébként bocs, de csak a hülyep..... szarnak be egy kis kullancstól.
2013. márc. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Bennem se volt még, de még rajtam se, most meg már kettő is volt a tarkómon, meg a nadrágom is folyton tele van! Jobb, ha nem mész olyan helyre... bár ennyi erővel, akkor ne menjünk sehova... már az utcán is össze lehet szedni...

2013. márc. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Kettes!


Nem szabad kézzel kiszedni őket, mert azzal csak összenyomod és azt éred el, hogy a váladékot visszaöklendezze és megfertőződhet a kutyád! Csipesszel fogd meg a fejét, egészen a kutya bőrénél és úgy húzd ki lassan. Nem kell forgatni, meg semmit, csak húzni lassan és így szépen elengedi az állatot.

2013. márc. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 FannaL ***** válasza:
0%
De, az állatorvos mondta, ha séta után meglátom benne vagy rajta szedjem ki. Amúgy csipesszel szoktam, ha itthon látom rajta és óramutatóval ellentétes irányba kell (ezt is az állatorvos mondta). Ja és egyébként még csipeszel is érzékeli, ha megfogják. A kutya bőrénél ahol a feje van és körömmel alányúlok. Tudom, 10 évesen már ezt csináltam.
2013. márc. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

rajtam életemben egyszer mászott kullancs, nem tudom hogy akkor bennem is volt e vagy csak rám mászott (bár szerintem belém is csipet, mert fürdés közben vettem észre) kirándulás után voltunk anyu mondta hogy fürödjek le és utána átnéz.. én meg ugy gondoltam -lehetem kb 10 évesen) hogy biztos nem szereti a meleg vizet és amilyen forró vizt csak enged a távfűtés azzal locsoltam magam.. már tiszta vörös volt a bőrőm mikor észrevettem hogy egy kullancs mászik a térdemnél...


a kutyára a kiltixet használom, tavaly bevált, remélem idén is befog. sajnos ez se mindenkinél jön be, pont oltáson voltunk amikor egy fiu hozta a kutyáját kullancsal meg kiltixel.


meg azt hallottam hogy a citromfű nevű növén illatát nem birják a kullancsok és a szunyogok (eléggé citrom illata van) viszont ha jól tudom a kutyáknak se tetszik ez az illat :D

2013. márc. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

FannaL!!!! Nehogy tekeregetni merd a kullancsot!!!!!! Csak belenyomod a kutyába azt, amit nem kéne!


Nem kell semerre sem tekergetni, csak határozott mozdulattal kifelé húzni! Olvass ról a neten, kismillió helyen ott van, h nem tekregetni kell, nem gyufézni, nem beolajozni, semmi extra, csak egyenesen kihúzni.


A tekergetés is nem tudom honnan juött. A kullan, csmikor beledugja a szájszervét a kutyába, nem forog semerre, csak megy lefelé egyenesen a bőrben.

2013. márc. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 FannaL ***** válasza:
Bocs, hogy nekem az állatorvos ezt mondta. Nem tehetek róla, hogy nálam sokkal okosabb emberekre hallgattam 10 éves koromban. De eddig mindig kijött a feje is. Akkor mostantól csak simán kihúzom. A LEPONTOZÁST MEG KÖSZÖNÖM!!! :D
2013. márc. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok. Kicsit off-olok, elnézést a kérdezőnek miatta.

Olyan helyzetben mi van, ha én nem merem kiszedni, mert egyszer véletlenül beleszakítottam a fejét?

az baj, ha megvárom, hogy magától kijöjjön?

Vagy, inkább próbálkozzak, hátha nem szakad bele:S mert az az igazság, hogy az egyszeri bénázásom miatt én már nem merem kiszedni, mert amikor beleszakítottam a fejét, ott begyulladt a kutyának.

2013. márc. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 FannaL ***** válasza:
A lényeg, hogy a bőrénél kell megfogni nem a testénél, és úgy nem lehet beleszakítani, kivéve, ha nagyon kicsi a kullancs. Azt nem szabad megvárni míg kimászik, mert ahogy kilöki magát, úgy vissza köhögi egy kicsit a vért és így megfertőzheti a kutyát, ugyan ez a helyzet ha a kullancsot testénél fogod meg.
2013. márc. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!