Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szenved a kutya, ha elaltatják...

Szenved a kutya, ha elaltatják (leoltják)? Milyen az ténylegesen, mit érez? Vagy valóban csendesen elalszik, nem fáj, érez semmit?

Figyelt kérdés

Van egy keverék kutyánk. Emberi években min. 17 éves már.

Már a látása és a hallása sem az igazi. Sokszor oda is kap nekünk. Néha van, hogy remeg is.

Szüleim el akarják altatni.


Én attól félek, hogy a leoltással is szenvedne egy nagyot.

Ők azt mondják, hogy nem érez semmit, csendesen elalszik.


De vmi nekem nem ezt súgja, pedig nem is értek ehhez.


2013. márc. 16. 08:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
47%
Minden halál fulladással jár. A szivlassitó is. nem pumpál oxigént az agyba, leáll a légzés. nem kellemes látvány, igenis szivbemarkoló, de hamar elmegy a kutya, a szenvedés pár másodperc.
2013. márc. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Ha megvárjátok, amíg természetes módon pusztul el, akkor is legalább annyi szenvedéssel fog járni neki, mintha orvosi beavatkozás miatt megy el. A kérdés az, hogy a kettő között eltelt idő mennyi szenvedéssel jár, és attól akarod-e megkímélni?

2013. márc. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Most még nem szenved egyáltalán.

Eszik-iszik, ugrándozik...

Csak öreg, és ahogy írtam: látása-hallása már rossz, és talán ez miatt is bizalmatlanabb, így ha hirtelen mozdulat van körülötte, akkor már oda-odakap. Ezt mostanában kezdte el csinálni.


De nincs olyan jel, ami arra utalna, hogy fájdalma lenne, vagy szenvedne picit is.

Ezért sem akarom hogy elaltassák csak azért mert már öreg...

2013. márc. 16. 14:06
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Amig látod benne az élni akarást, addig nem szabad elengedni. Idős állat , több tolerancia kell hozzá, mint ahogy az idős emberekhez is.
2013. márc. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Hát, állatorvosa válogatja. A mienk pl. nem altat el állatot csak azért, mert öreg. Ha gyógyszeresen csillapítható fajdalmai vannak, még akkor sem. Egy öreg, morózus kutya körül meg nem kell hirtelen mozdulatokat tenni, tekintettel kell lenni a korára és az állapotára. Ahogy a többi családtag esetében is.
2013. márc. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
72%
Én sem altatnék el állatot csak azért, mert öreg, pláne, ha egyébként nincs is vele komoly baj. Amit írtál, az simán csak az öregség miatt van, max egy kis fájdalom csillapítóra lehet szüksége az ízületeire. Én újra tárgyalnám ezt a dolgot a helyedben a szüleiddel.
2013. márc. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mi egy hónapja altattuk el Őt. A kábító injekció után már csak feküdt, a végső injekciót nem is nagyon érzékelt és pár másodperc után már nem dobogott a szíve. Egy kicsit belehaltam én is. Nem szenvedett.
2013. márc. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Jó hírem van: sikerült megmentenem a kutyust!


A leírtak alapján csak akkor leszek hajlandó engedni az esetleges altatásnak, ha már tényleg beteg volna, és szenvedne. De akkor is nagyon utána járnék, hogy biztos csendben mehessen el.


De remélem, majd ő magától elalszik csendben, természetes úton, amikor lejárt földi pályafutása.

2013. márc. 17. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!