Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kiskutyám van de túl...

Egy kiskutyám van de túl szexmániáás ha jön valaki mindig a lábán ingerli a fütyijét. Mit tegyek hogy megváltozzon?

Figyelt kérdés
2009. szept. 15. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Neveld meg. A kiskutyád nem szexmániás hanem problémái vannak a dominanciával.
2009. szept. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%
Az ivartalanítás megszüntetné ezt a rossz szokását.
2009. szept. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Ennek semmi köze a szexhez, hanem komoly dominanciaprobléma. Kicsit a fejetekre nőtt és ő a főnök.
2009. szept. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Én nem értek egyet azzal,hogy ez miatt ivartalanítani kellene, csak nevelni kell,és foglalkozni kell
2009. szept. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Oké.

Én meg azzal nem értek egyet, hogy egy állatot az ösztönei ellen lehet nevelni.

2009. szept. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt nem is lehet... De a párzás az ösztön. A dominanciáról le lehet szoktatni. És aki az emberek lábára megy, az nem szexelni akar.
2009. szept. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hanem? Akkor mért csinálja a párzó mozdulatokat?
2009. szept. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Most mondom, hogy dominancia!! Akkor szerinted az én szuka kutyáim miért d*gják egymást? Mert olyan hülyék, hogy nem tudják, hogy mindketten lányok? Nem! Azért mert eldöntik, hogy ki a dominánsabb... -.-" Szerintem kicsit nézz utána a kutyaviselkedésnek...
2009. szept. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Többet kell vele foglalkozni ....kicsit tumáccs az energia a kutyiban. valóban el lehet kicsit kényelmesedve . De azért persze nem vagyok állatszakértő, ez csak vélemény...a saját tapasztalatomból.
2009. szept. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

A kutyánál a dominancia jele, ha a másik hátára mászik és párzó mozdulatokat tesz. Ezt csinálják kanok-kanokkal és szukák-szukákkal. Egyszerűen azt fejezik ki vele, hogy felettük állnak a rangsorban, hiszen az alárendelt állat a hátára engedi a másikat, a domináns pedig "maga alá gyűri". Mivel a hátulról közeledés, felékerülés veszélyes, hiszen az állat átharaphatná a másik gerincét nyakát, ezért, ha ezt egy kutya megengedi az azt jelenti, hogy alárendeli magát a másiknak.

A kutya ugyanezt csinálja az emberrel is. (Csak a legtöbb kutya neki csak a lábát éri fel.) Kifejezi, hogy rangban magát feljebblévőnek tekinti és az ember, ha nem jön büntetés utána, ha megengedi, akkor elfogadja ezt a helyet a rangsorban.

Ezért lenne fontos, hogy aki kutyát tart az "megtanulja a kutyák nyelvét" a viselkedései mozgatórugóját, a kifejezéseit. Mert akkor tudja a helyén kezelni a dolgokat.

2009. szept. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!