Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem szeret velem sétálni?

Nem szeret velem sétálni?

Figyelt kérdés

Ma elvittem a kutyámat sétálni. Általában a párommal visszük, de most egyedül vittem. Kicsit akaratos, így néha el akart húzni, de én mindig erősen fogtam. Soha nem engedtem hogy beletúrjon a pisis hóba az orrával.

A fél séta után kb. 2percenként nézett rám olyan szomorú szemekkel, mintha rossz helyre vinném. Pedig lassan mentünk, nem siettünk. Miért nézhetett így, mit csinálok rosszul? Lehet az nem tetszett neki, hogy nem engedtem, hogy húzzon?

Nem akarom hogy rossz emlékei legyenek a sétával és velem.


2013. márc. 16. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Áhh... fázik, enyém is ugyan ezt csinálja, pedig rendesen felöltöztetem(termó cucc, ami a hasát is fedi).De sajnos átázik a lábán a szőr, és annyira nem izgi a séta hogy ne érdekelje...

14/f

2013. márc. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mondjuk ez enyém 4 kilós, azér fázik, de mondjuk egy nagydarab kutya nembiztos h a hideg miatt csinálja...
2013. márc. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ő olyan 15-17 kiló környékén van. De egyébként elég "kényes" kutya (kan), amikor valamelyik nap esett az a sok hó, reggel nem is akart kimenni elvégezni a dolgát, délután 1 fele vette rá magát, hogy kimenjen:D

Lehet fázott neki is a talpa, mert a hóba-vízbe mentünk.

2013. márc. 16. 17:17
 4/10 anonim ***** válasza:
Az enyém menhelyi volt, egy évesen fogadtuk örökbe. Ennek lehet eső, lehet hó, akár hóvihar is, nem érdekli, imád sétálni. Csütörtökön este a szemembe csapta a szél a havat, mégis menni kellett, pedig kinti kutya.
2013. márc. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sok kutya nem szereti a nedvességet. Nekem volt ideiglenes kutyám, amelyik igazi vad kutya volt előtte, úgy 3 évesen került menhelyre, majd hozzám, előtte kint élt a pusztában egy leszuperált kocsi alatt. Mégsem volt hajlandó esőben kitenni a lábát a lakásból és még a harmatos fűre se lépett rá, miután hozzám került. :)
2013. márc. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért nézett rád szomorúan mert rohadtul nem értette mit vársz el tőle. Gondolom sokkal több volt a tiltószó mint a jutalmazás...
2013. márc. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

vagy te irányítod a kutyát, vagy ő irányít téged.

most ő irányít téged:)

a séta , jutalom. örül mert elkísérhet!

a séta nevelés

a séta szocializálás

a séta ....

2013. márc. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De amikor szépen jött mellettem, akkor megdícsértem. Mondjuk tényleg kicsit többet mondtam neki, hogy fujj(amikor a pisis hóba akart túrni), mint hogy dícsértem volna, de muszáj megtanulnia, hoyg ne túrjon bele:( Meg a kakikba se..

Pedig amikor hárman sétálunk (a párommal), akkor olyan szépen viselkedik, pedig azért nem annyira régóta vagyok együtt a mostani párommal, mégis felnéz rá, furcsamód.

2013. márc. 17. 10:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Valószínű a párodnak ösztönös vezetői kisugárzása van.Neked meg a hanghordozásodban lehet valami - általában az szokott lenni a gond, ha magas, már-már hisztérikus hangon, szólnak rá a kutyára h nem... a legszebb az egészben h a kutya csinálja tovább, ezért emberünkben egyre jobban szakad el a cérna és ez kiütközik a hanglejtésén, amit a kutya megérez -, ami miatt a kutya nem fogad el vezetőnek - mivel egy erős vezető nem fog "kiborulva ráüvölteni, h fúúúj meg neeem. Próbálj lemenni alfába és úgy szólni hozzá, ha ráordítasz az nem visz előre. Ezen kívül tudatosan kerüld az olyan szitukat amiben a kutya hibázhat - így kevesebbszer kell lecseszned és többet dicsérheted amikor jól csinálja.
2013. márc. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a módszer az irányítás!

te nem irányítod .

az irányítás lényege a következetesség ,és mivel a kutyák legfőbb érzékszerve az orruk, így bizony meg kell tanulnod így gondolkodni!

vagy hagyod néha szaglászni, vagy egyáltalán nincs semmi engedmény!

de a kettő keverékét egyenlőre ne!

még nem vagy képes átváltani a séta közben !

séta :

mielőtt hazaérsz !! már úgy lépsz be a lakásba hogy nem veszed figyelembe ,hogy kutyád van ( itt veszed át az irányítást felette )

pár perc után odahívod magadhoz ( miután már lenyugodott, vagy ,ha az udvaron van ,egyszerűen bemész a lakásba)

és később jössz ki, te döntöd el ,hogy mikor mehet oda hozzád ( falkavezéri szerep megerősítése ,irányítás átvétele, leendő séta megalapozása :)

póráz-nyakörv,séta indul.

ha megelőz, póráz erősen megránt ! a séta elején ,!!

nem, közben,hiszen a lényeg,hogy te irányítsd a sétát is!

és utánna eldöntöd,hogy csak úgy bóklásztok( kutya bandukol,szaglászik,stb ) ,vagy tempóba mentek,és megy a bal oldaladon, mindenféle oldalra kilengés nélkül,és sem szaglászás,sem kutyák megugatása!

ha szépen megy dícséred, ha nem akkor bünteted !

dícséret : rád nézzen!! szóban megdícséred,jutalomfalatot a szájába ( ő vegye el a kezedből és ne te rakd a szájába!)

símogatás !!

büntetés: erős határozott pórázrántás, esetleg azonnali gyors forduló,és vele együtt pórázrántás!

de semmi idegeskedés, semmi negatív parancs!!

2013. márc. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!