Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szeret sétálni a...

Miért nem szeret sétálni a berni pásztorom?

Figyelt kérdés
Eleinte lehetett vele sétálni de mostanában nem. A házunktól jobbra és balra is csak két házat hajlandó menni, aztán leül és nem akar tovább menni. Ha el akarjuk ráncigálni megmakacsolja magát, és hazafele húz és ráncigál.Nem tudunk vele sétálni, pedig mi akarnánk vinni meg úgy tudjuk hogy jót is tesz neki.
2010. jún. 28. 12:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

fokozatosan kell hozzászoktatni.

Egy falattal, az orra előtt sétáljatok szépen lassan.

Ne félj, lehet ő fél, vagy megrémül a kocsik hangjátol.

Mennyi idős?

2010. jún. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
Nekem is berni pásztor kutyám van és ő azt csinálja h minden fele szeret menni, de amikor haza akarom hozni akkor leül és alig lehet haza rángatni. Szerintem lehet, hogy nem kellene erőltetned ezt a kutya sétáltatást. Ha nagyon elakar majd menni akkor úgyis látjátok rajta :)
2010. jún. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ha kölyökkutya még, akkor szerintem nincs gond ezzel, a miénk is ezt csinálta kiskorában, most meg már imád sétálni:)
2010. jún. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Kölyökkorban gyakori a dac korszak. Töltsd le ezt a részt, itt is egy sétálni nem akaró kutyáról van szó: *****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. jún. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutyád? Csípőjét nézetted-e már?
2010. jún. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ő most 5 hónapos. De eleinte sétált voltunk a városközpontban meg a közelben van egy tó ott is. Az autóktól biztos nem fél, azt már megszokta mert sajnos főút mellett lakunk. Egyszer elkapott minket egy nagy eső, villámlással meg dörgéssel, lehet az ijesztette meg?

A csípőjével biztos nincs baj, mert hál istennek van egy ismerősünk aki állatorvos és minden apró dologra kihívjuk mert én eléggé féltem most a kutyusom. Amúgy nagyon köszönöm hogy ennyien írtok és segítetek nekem

2010. jún. 28. 13:12
 7/11 anonim ***** válasza:

Valóban lehet, hogy a rossz élmény miatt nem akar menni.

Próbáld jutalom falattal tovább csalogatni. Persze, kis lépésekben tedd meg, hogy növeled a távolságot.

Ha nem egyedül sétáltatod, azt is meg lehet próbálni, akihez a legjobban ragaszkodik, az eltávolodik egy kicsit és hívja.

2010. jún. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 5 hósnál ez simán a dackorszak, kipróbálja, hogy lehet-e, hogy ő mást akar, vagy nem. Jutalomfalat, jó szó és újra fog akarni sétálni. Én annó azt is csináltam, hogy elkezdtem csalogatni, sé ha mozdult, akkor rögtön szaladtam is vele. Szaladni szeretnek, csak azzal kell vigyázni, hogy nehogy attól meg húzni kezdje a pórázt :)
2010. jún. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Semmiképp se húzd, azzal csak növeled benne az ellenállást. A finom noszogatás oké, de a ráncigálás semmiképp se oldja meg a dolgot.

Ha szereti a hasát, motiváld jutalomfalattal. Guggolj le elé, tarts oda neki valami finomságot olyan távolságra, hogy meg kelljen mozdulnia ahhoz, hogy elérje. Ha mozdul, hatalmas dicséret, jutalmazás, és így tovább.

Azt is lehet, hogy berakjátok a kocsiba, elmentek valami nyugis helyre. Ha ott sem akar megmozdulni, akkor kezdj el rohanni, tuti, hogy megindul utánad :). Ekkor is dicséret, jutalomfalat. (Azért mondom a nyugis helyet, mert a főút mellett nem igazán szerencsés rohangálni, még csak 5 hónapos, simán leléphet az útra.)

Megkönnyítheti az egészet, ha jól "felhecceled", lázba hozod séta előtt. Látványos öltözés, készülődés, póráz csattogás, bohóckodj vele kicsit.

2010. jún. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tegnap próbálkoztunk a sétával. Vittünk jutalomfalatokat, de sajnos ez a módszer nem jött be. A kedvencével próbálkoztunk, peedigre-s jutalomfalatokkal, de inkább nem kellett neki, mintsem hogy egy lépést is tegyen. Apu és én vagyunk azok akikre jobban hallgat a családban és próbáltuk azt is, hogy mi megyünk előtte, vagy egy kicsit szaladtunk előtte, csalogattuk, hívtuk de sajnos ez sem vált be. Lehet, hogy egy kicsit pihentetjük ezt a séta dolgot, és tényleg hátha később majd jobban tetszik neki.
2010. jún. 30. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!