Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vívhatnám ki kiskutyám...

Andrea Henrietta kérdése:

Hogyan vívhatnám ki kiskutyám tiszteletét?

Figyelt kérdés
Egy 3 hónapos bichon büszke tulajdonosa vagyok, de a kutyusom a vártnál sokkal akaratosab és öntudatosabb. Nehezen tudom révenni, hogy hallgasson rám. Ha megszidom azt játéknak veszi, nem használ sem erélyes/ határozott szó, sem kiabálás vagy hangoskodás. Próbáltam morogni neki, úgy „kutya-nyelven” megfenyíteni (morogni és hörögni), még tapsoltam is. Eleinte meglepődött, de már arra sem hederít. Sokszor az az érzésem, hogy már most egy pitbull akaratereje lakozik benne. A legnagyobb problémánk pedig a harapdálás. Nagyon imádom, de nem akarom hogy később egy fejemre nőtt, makacs, kezelhetetlen kutyával ébredjek fel. Hogyan tudnám elérni, hogy jobban tiszteljen, hogy elismerje, én vagyok a „falkavezér”? Sejtem, hogy valamit nem jól csinálok, csak nem tudom hogy mit... sokat olvastam utána, mégsem jövok rá, mi lehet a hiba. Előre is köszönöm a válaszokat.
2013. márc. 16. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
3 hónapos, azaz pár hete lehet nálad, jól gondolom? Mit is vársz egy ilyen csöppségtől? Türelem, következetesség és minden rendben lesz. A kiskutyák - tudom hülye - szokása a harapdálás, amit találnak megcsócsálnak. Ha az a kezed, akkor azt. Ilyenkor jajdulj fel, és hagyd ott (de tényleg hagyd ott, ha kell zárd ki pár percre). Előbb utóbb rájön, hogy téged nem célszerű megkóstolni. Sok sikert!
2013. márc. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Ha az ehhez szükséges oltásai már megvannak, mehettek már kutyaoviba. Ott tudnak segíteni minden problémában az oktatók.
2013. márc. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Egy 2és fél hónapos bichon bolognese tulajdonosa vagyok. Mintha én ìrtam volna. Szimplàn kölyök mèg ès neki minden jàtèk. Egyet èrtek az előttem ìròval, vezesd rà hogy mi helyes ès mi nem, de közben lègy nagyon türelmes, hiszen mèg pici. Ne felejtsd el, hogy nem buta.. csak mèg keveset tud :)
2013. márc. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat. :D
2013. márc. 16. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!