Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 Hónapja sántít a kutyam van...

Péter.1 kérdése:

3 Hónapja sántít a kutyam van Ötletetek?

Figyelt kérdés
1.5 eves cane corso kutyam van. Dec.kozepe ota santit a jobb elso labara. 3 Pecsi orvosnal jartam illetve ket Pesti orvossal konzultalok. ( ortopedusok is lattak ) . A rontgen kep alapjan mindenki azt mondta,hogy a diszplazia kizarhato. Fajdalmat nem mutat nyomkodasra,de amint ralep faj neki. Kedve nem a szokasos illetve az etvagya sem. Teljes verkepvizsgalat ill. A vallizuletbol mintat fettek mind negativ. Kullancsra megcsinaltuk a szurest az is negativ. 1er kapott szteroid inekciot nem volt ra reagalas ugyan ugy santitott. Rymadil fajdalom es gyulladascsokkentot kap reakcio ugyan ugy santit. Ha van otletetek szivesen veszem ( az orvosok sajnos azt sem tudjak,hogy a vallaval van gond vagy a konyokevel 1ik ezt mondja masik azt ) elore is koszonom a valaszokat

2013. márc. 16. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, valóban szinte minden vizsgálatot megcsináltak.A kullancsra a labor Lyme-ra volt, gondolom.

Ha megtennéd, leírnád a pesti orvosok nevét?

2013. márc. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Az nem lehet, hogy már hetek teltek el mire orvoshoz vitted, és már rég nincs semmi baj, csak a kutyában "benne maradt" a sántítós járás?
2013. márc. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mindig sántít? Nincs olyan, hogy néha elfelejti? A miénk akkor sántított, ha nem érezte jól magát pszichésen, amikor sajnálni kellett.
2013. márc. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tudom abszurd ötlet, de a tappancsot néztétek? Nem fúródott esetleg valami belé?
2013. márc. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen a kullnacsvizsgalat lymra illetve anaplazmozisra volt ha jol tudom a masodikat. A Pesti orvosok akiket felkerestem : dr. JUHASZ Tamas ill. Dr. BANFI Andras. A rontgen januarban volt mivel az orvosom azt mondta pihentessem . Most azt tudni kell a kullancsszuresre csutortokon jott meg az erdmeny. Mivel 1 hete vasarnap a jobb honaljaban (ugye arra santit ) talaltunk egy 1cm es duzzanatot.Az orvos elsore azt mondta nyirokcsomo,de masodikra azt mondta kullancs,kiszedte. Azt nem tudom,ha kullancs akkor mennyi ido alatt alakul ki ilyen csomo,az orvosom azt mondta a kullancs nyala miatt alakult ki a csomo es majd felszivodik. Mindegy megcsinaltattam a tesztet hatha regi dolog. A Mancsan semmi nem latszodik vegig lett nyomkodva orvosok altal es semmi. Az olban mondjuk szalma van mar gondoltam erre is ,de ha belement volna akkor az begyullad es nyomasra fajna ,nem? A Juhasz Tamas csonthartyagyulladasra gyanakszik ( rymadilra el kene mulni ) a Banfi dr biticipiszre.,de az elvileg jyomasra erzekeny lenne. A neten olvasgattam ,hogy a korom be van gyulladva es nyomasra nem erzekeny csak ha ranehezedik. Egyszeruen tanacstalan vagyok
2013. márc. 16. 22:25
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért egy orvosnak a kullancsot nyirokcsomónak nézni....

Aki végig nyomkodta a lábát, az lábujjat is nyomkodott? Körmöt is nézett?A röntgenen minden csontot, ízületet megnéztek válltól a lábtőig? Nem bírálom felül az orvosaidat, hiszen jónevűeknél voltál. Csak próbálja az ember megtalálni azt a piciny kis lyukat, ami netán kimaradt.A nyaki gerinc lett-e röntgenezve?

2013. márc. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Elnezest csak telefonrol irok es ezert nincsenek ekezetek ( egy kicsit nehezebb ) ,de remelem ertheto azert. Az elejen ugy indult,hogy csak amikor felkelt akkor santitott es ha bejarodott utana jo -jobb volt. Egy ideje mar folyamatosan biceg. A kedve ,ha meglat jo boldog es orul,de egyebkent szomorkas . 50kg -os kutya es alig akar enni ha napi 2 poharral bevag akkor nagyon boldog vagyok,ma pl nem is nyult az ennivalohoz, purina proplan es real nature konzerv , de teljesen mindegy mit rakok ele. :(
2013. márc. 16. 22:39
 8/11 A kérdező kommentje:
Nyaki gerinc szerintem nem lett megnezve illetve a korom sem. En is most koromre gyanakszom. Csak akik lattak azt mondjak jaras kozben ugy latni mintha a vallnal lenne a gond. Ma peldaul elvittem egy pici setara santitott majd a vege fele mar ugy nezett ki mintha a bal hatsora is ,de lehet,hogy ezt mar csak belemagyarazom vagy a ho viccelt meg nem tudom. Kormet,hogy lehet megnezni? Ha nyomkodom nem szereti ., mi alapjan jovok ra hogy az be van-e gyulladva vagy inkabb vigyem el egy kozmetikushoz?
2013. márc. 16. 22:56
 9/11 sippara ***** válasza:
Egy barátnőm staffjának ugyanez volt a baja, fél évig jártak orvostól orvoshoz, az ország legjobb ortopéd dokija kezelte a kutyát két hónapig, az összköltség olyan 350 ezer forint környékén járhatott, amikor a saját dokijuk azt mondta, próbáljanak ki egy halas kúrát. Nem tudom, pontosan mit adott neki, ha jól emlékszem, valamiféle hal volt zöldségekkel meg valami speckó olajjal. Egy hét alatt rendbe jött a kutya, kiderült, hogy az omega 3-omega 6 zsírsav egyensúly borult fel a szervezetében. Nézessetek utána ennek is.
2013. márc. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Megadermet kap .,ugyan nem allandoan. Most mar ott tartok ,hogy kiprobalom az alo vera freedomot ezt is javasoltak, nem lehet tudni artani talan nem artok vele. Mindenesetre szuper mar most megerte ide irni. Koszonom eddig is mar van ket lehetoseg (korom ill. Omega 3-6)
2013. márc. 16. 23:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!