Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám rosszat csinál és...

Ha a kutyám rosszat csinál és néha odacsapok neki (nem nagyot csak olyan lazát) akkor félni fog tőlem? Vagy előfordulhat hogy nemfog szeretni?

Figyelt kérdés

2013. márc. 16. 23:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Az nagyon nem jó ha fél mert akkor váratlan dolgokat csinálhat.Mi az hogy rosszat csinál?
2013. márc. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

Sem kutyát, sem gyereket veréssel nem lehet tanítani.

A kutyának az "odacsapok" azt jelenti, a gazda keze kellemetlen érzést okoz, jobb tőle távol tartani magamat. Ezer és egy lehetőség van a helytelen viselkedésről leszoktatásra. De nincs benne sem odacsapás, sem más ütögetés. A "lazán odacsapok" pedig semmit sem érő amúgy is.

2013. márc. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

igen, ilyen nevelési módszernél mind a kettő benne van a pakliban. de kihagytad azt hogy esetleg harapóssá is válhat válaszul a te viselkedésedre.

bármelyik viselkedést is vegye fel, egy dolog biztos, tisztelni semmiképpen nem fog. inentől el lehet gondolkodni ha még jobbik esetben félős lesz, mennyire nagy büszkeség az a gazdinak ha a kutya csak félelemből engedelmeskedik. fülét, farkát behúzva tömény stresszben éli az életét mellettünk.

2013. márc. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%
Semmiképp ne a kezeddel, max egy összetekert újságpapírral, hogy ne kösse összes a gazdi kezét a büntetéssel. Megragadni a grabancát próbáltad már? Az meg egy határozott Nem (Meg sok-sok óra kitartás néha...) szokott működni. Nem kell durván, csak hogy érezze, hogy korrigálják, fizikai erőszak nélkül. Kisebb bűntettekért meg a sima Nem és az ignorálás. És persze megdicsérni, ha abbahagyja a mozdulatot félúton vagy elkerüli.
2013. márc. 17. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A nyaka felett szoktam megvogni neki de az neki nemfáj mert nyúló a bőre vagy milyen.Nem zsír azthiszem.De mindig ugrálva fogad ha hazaérkezek.
2013. márc. 17. 10:27
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A kutya a verést nem képes értelmezni! Ezt kellene végre az embereknek felfogni! Náluk ilyen nincs! Ez számára csupán bántalmazás, semmi több! Pont ezért a fizikai fenyítés nem is komoly büntetés. Ennél sokkal keményebb büntetések vannak, amik használnak is és amik nem is járnak olyan hátrányokkal, mint a verés, hogy a kutya bizalmatlan lesz, esetleg harapós.

A kötődés is gyengülhet ettől, de a kutya alapvetően olyan, hogy ha csak a gazda nem különösen béna, akkor kötődik hozzá, mert a kutya egyszerűen igényli a "falkát".


De inkább ha rosszat tesz, azon kellene elgondolkoznod, hogy TE mit rontottál el! Mert a kutya minden egyes viselkedése egy válasz reakció a gazda viselkedésére. Ha rosszat tesz, akkor mindig magadban kell keresned a hibát. Te nem kommunikáltál elég tisztán vele, nem elég nyilvánvalóak a szabályok, nem nevelted megfelelően, stb. Sosem a kutya a hibás!

2013. márc. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hogyan tudom kiengesztelni?
2013. márc. 17. 10:55
 8/13 anonim ***** válasza:

A kutyát nem kell,és nem is lehet kiengesztelni. (Úgy veszem észre, hogy a hozzáértés 0..) Most gondold csak el: Megsimogatod, kényezteted, adsz neki egy jó nagy csontot,és mondod neki, hogy "bocsánat". Tudni fogja, hogy ő ezt most miért kapta? Honnan a fenéből tudná?!

Fizikai erőszak helyett pedig inkább tanítsd meg neki a "NEM" parancsszót. Vagy ha rosszat csinál, csapj valami nagyobb zajt. Szokták ilyenkor javasolni a műanyagpalackot, félig megtöltve kavicsokkal, bár nekem ez a módszer nem kifejezetten tetszik.

Mit szokott egyébként "rosszul csinálni"? Mik azok a helyzetek, amikor odacsapsz neki?

2013. márc. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

_Ha csak az a probléma ,hogy ugrálva fogad azt könnyen megtudod oldani. Haza mész, ugrál, te odébb mész rá se nézel, rá se szólsz,esetleg le tolod magadról vagy simán hátat fordítasz, nyugisan lepakolsz, stb... aztán ha megnyugszik oda hívod magadhoz és megsimogatod.

Az odacsapás amúgy tényleg nem jó büntetés semmilyen esetben sem, nem használ csak félni fog tőled, vagy agresszívá válik.

Kiengesztelni meg nem kell, többet ne büntesd így :)

2013. márc. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
csak akor mikor elszökik séta közben másnak az udvarára bemegyen meg 1x szakadt az eső és vártam hogy jöjjön de nemjött énmeg ott álltam és vártam őt.Ilyenkor nagyon mérges vagyok.
2013. márc. 17. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!