Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát ajánljátok?

Melyik kutyafajtát ajánljátok?

Figyelt kérdés

Border Collie, vagy Golden retriver

lehessen vele hosszú időn keresztül, futni, sportolni.:D

tanulékony legyen.:)

és van egy kiscicánk, szóval vele is jól kijöjjön.:)



2013. márc. 17. 12:50
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és tapasztalatokat, élményeket is várok a kutyafajtákról.:D
2013. márc. 17. 13:04
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
először is,minden nevelés kérdése.hasonló a két kutyafaj,bár a border c. 1 kicsit izgágább.szóval ha nem vagy biztos a dolgodban,talán jobb a golden,de ha értesz a kutyákhoz és nagyon meg szeretnéd hajtani az állatot,akkor jó társ a collie.
2013. márc. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A sima collie hoz vagy a német juhász kutyához mit szólsz

itt egy video a colliról

[link]


Német juhászról

[link]


ezek is kevésbé izgágák mint a border de a golden retriver is jó választás ha ezeksem tetszenek de kevésbé sportos fajta a retriver de csak szerintem hátha valaki még mond neked valami jobb okosságot

2013. márc. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a bordert csak nagyon elkötelezetteknek ajánlanám, mert nem csak fizikailag kell alaposan lefárasztani, de szellemileg is. Pl. mi azért nem vettünk bordert, mert úgy gondoltam nem tudnám teljesen kiaknázni a képességeit. Hiába gyönyörű meg okos.
2013. márc. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem német juhász kutyám van jelenleg csak ő már 8 éves de a mainapig olyan mint egy kölyök imád játszani és a hegyekben rohangálni mikor kiviszem magammal a természetben Kedvenc játéka a focizás él hal a lukas focilabdájáért.Könnyen betudtam idomítani nagyon okos fajta de tényleg csak olyan gazdinak való aki minden nap foglalkozik vele.:)
2013. márc. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként lesz még egy kutyusunk ha össze spórolunk 130 ezret egy kis Újfundlandi fogja bővíteni a családunkat vehetnék most is de nem merem csak úgy akárkitől 50.60 ezer ért elhozni nehogy valami beteg kutyust hozzak ell
2013. márc. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Hat nekem par honappal ezelott meg a b colliem, 12 evesen. Nem egy konnyu eset, teny h nagyon inteligens, de sok idot kell raszanni es megfeleloen kell vele foglalkozni. Szivem szerint magamtol nem hiszem h valaha is b colliet valasztottam volna, de 14 szuletesnapomra kaptam ajandekba, szval nem volt mit tenni alkalmazkodtam a helyzethez, persze orultem neki, de 14 eves fejjel elso sajat kutyanak border nem volt semmi :D Az elso ev eleg nehezen telt, ameddig megtanultam h legyek a kutyam "baratja" de ugyanakkor engedelmes is legyen. Nagyon aktiv volt fizikailag, sokszor napi 1 ora labdazas vagy futkarozas sem volt neki eleg. Szellemileg nem igazan volt beidomitva, csak par vezenyszot tanitottam meg neki pl ul fekszik, pacsi meg hasonlok. A cicaval nem lesz baja, foelg ha mar kiskoraba osszeszoktatjatok oket. Most en is egy labrit vagy egy golden retrievert akarok venni, bar inkabb a labri fele hajlok. Nem tudom mennyire vagy elszant, de en szemely szerint ha inkabb sportos es csaladbarat kutyat szeretnel akk retriever.
2013. márc. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:D
2013. márc. 17. 18:50
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
szívesen
2013. márc. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ment a zöld kéz mindenkinek.:D
2013. márc. 17. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!