Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság segítség! Mit...

Szobatisztaság segítség! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám 1 éves 2 hónapja van itt és nappal nem csinál be semmit mindig kiviszem és megdicsérem ha a suliból haza jövök és pl 8 órám volt akkor sincs semmi!

De este mindig bepiszkít utoljára 22:00 körül szoktam kivinni mit csináljak? :c


2013. márc. 17. 16:44
 1/9 sippara ***** válasza:
Utolsó séta később, első séta korábban.
2013. márc. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
próbáld 23:00 körül kivinni és reggel pl 6kor (nem tudom mikor kelsz)
2013. márc. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
06:00-kor kelek és 06:20-kor viszem ki
2013. márc. 17. 16:54
 4/9 anonim ***** válasza:
Próbáld későn is levinni, eü. sétára, bár ha 10kor még le mész vele, és reggel 6 után megint, az bő 8 óra, ki kéne hogy bírja. Kevesebb vizet adj neki estére. Semmi baja nem lesz ha kevesebbet iszik, de lehet jobban vissza tudja tartani.
2013. márc. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

de sajnos ha érted nem csak pisi van este

pedig 10 után mindig szokott minden lenni de mégis reggel megint de csak akkor és nem jelez napközben se de akkor nem baj

2013. márc. 17. 17:06
 6/9 sippara ***** válasza:
Legyen 23 az utolsó séta, az első maradhat, ahogy van. Ha így is folytatódnak a balesetek, én utolsó séta után elvenném a vizét, baja nem lesz egy éjszaka alatt, reggel amikor felkelsz visszaadhatod. Érdemes esetleg napközben jobban, intenzívebben lemozgatni, hogy végig aludja az éjszakát.
2013. márc. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És mi a helyzet az etetéssel? 1x, vagy 2x kap enni, és milyen időpontokban?
2013. márc. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

véleményem szerrint ez nem normális. viszont a rövid szövegből nem tudtam egyértelműen kikövetkeztetni hogy pontosan hol bukik a dolog. két probléma állhat fenn.


1) ha újabban kezdte ezt el, és nincsen komoly hasmenéses egészségügyi probléma, akkor valami "üzenetjellegű" kell legyen ez a viselkedés. lehetséges hogy nincsen megfelelően elrendezve a vezéri pozició. igaz két hónap még nagyon rövid idő, nagyon sok kutya ilyenkor "mutatja meg a foga fehérjét", általában egy két hónap kell a teljes beilleszkedéshez. tehát ebben az esetben célszerű megmutatni a kutyának "ki az úr a házban", persze ezt nem búnyóval hanem megfelelő következetes nevelésel lehet elérni. a legjobb egy megfelelő kutyasuli látogatása lenne.


2) a kutya nem volt megfelelően nevelve szobatisztaságra, tehát nem érti a lényeget, mi az amit a sétakor többek között szeretnénk elvárni tőle. ez azt jelenti hogy az alapoktól kell a kutyust kioktatni a szobatisztaságra, tehát ha kint csinálja akkor dicséret, mintha a világ legjobb dolgát követte volna el, esetleg juti, hogy értelmezhesse a lényeget: mindenkinek az a legobb ha kint végzi el. esetleg csalni is lehet, mondjuk egy hét alatt átállítani a 23:00es időpontról a nekünk megfelelőre. ez azt jelenti hogy a szokott időpontokban is dicsérjük természetesen, illetve 23:00 körül vinném le utoljára és ha ott elvégzi akkor hatalmas dicséret, két-három nap után tolnék vissza fél órát (tehát fél órával hamarabb mennék le vele,) majd pár nap múlva ha ez is jól megy, megint fél órát, így vissza tudsz állni a régi kerékvágásba, tehát a megszokott régi időpontba.


én mindenképpen a 2es verzióval kezdeném így megtudnám azt is ha esetleg komolyabb a baj a kutya gazda közti kapcsolatban. ugyanis ha ennek ellenére a kutyus jól láthatóan inkább tartogatja csak hogy bent intézhesse el a dolgot, akkor egyértelműen kijelenthető az egyes pont.


arra is figyelni kell hogy nem jó az ha csak úgy mormogva az orrunk alatt odaböfögünk egy dicséretet, ugyanis a kutyus ebből nem érti azt hogy ő most nekünk jót cselekedett. mi a mai napig néha megdicsérjük a kutyust, mert tényleg ez az egyik legjobb dolog amit megtesz, és valóban örülünk hogy nem kell utánna takarítani. én az étkezések időpontjain nem változtatnék, ugyanis az egyértelmüen kiderül hogy nem ez a gond. a kölyköknél valamennyire még lehet kalkulálni ezzel, de egy felnőtt kutyánál ez már nem szükséges ugyanis mint már más is írta, tökéletesen vissza tudja tartani.

2013. márc. 18. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Este 23:00 után vittem ki és reggel 05:00-kor keltem,hogy már 20 perc múlva kivigyem és nem volt bent semmi remélem ma este is így lesz!
2013. márc. 18. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!