Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az olcsó...

Mi a véleményetek az olcsó kutyatápokról? (Aro, Tesco. )

Figyelt kérdés
2009. szept. 16. 06:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Kár ezekért a trágyákért pénzt kiadni.Színezett gabona,ízfokozó,tartósítószerek vannak benne.Árt a kutyának.
2009. szept. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
egyiket se add a kutyának!
2009. szept. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy kölyök kutyusnak nagyon nem jó. Nem vagyok a nagy márkák híve, hisz sajna én sem tehetem meg, hogy havonta 15-20 ezer ft-ot költsek a kutyusom tápjára, de ennek ellenére nagyon szeretem, és nem vagyok állatkínzó, stb. A tesco csíkos, meg ilyesmi tápokat azért mégsem adnám neki, lehet középkategóriás tápokat találni, ami igaz nem a legjobb, de megfizethető. Ezekben szinte semmi tápanyag, amire a kutyáknak szüksége lenne. Ha még is ilyet vennétek, akkor sokszor főzzetek mellé zöldséget neki, csirke husit, ilyesmiket. Mi is szoktunk néha ilyesmiket belekeverni a tápjába, pedig Happy dog tápot kap, amiből 8 ezer ft egy 12,5 kilós zsák, és kb bő másfél hónapig elvagyunk vele. Ez a táp sem a csúcsok csúcsa, de az orvosunk szerint nem rossz, és pláne ha kisebb testű kutyád van, akkor nagyon sokáig elég is.
2009. szept. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem jók semmire.
2009. szept. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

"Olcsó húsnak híg a leve" - tartja a mondág, talán nem véletlenül. Ha valaki nem tudja/akarja megvenni a minőségi tápot, ezeknél még a házi koszt (persze, nem az asztali maradék, hanem a kutyáknak főzött husi, tészta, rizs, zöldség) is sokkal jobb. Sokan kifejezetten csak főznek a kutyára és nem tápoznak, ez tényleg jó, de elég sok macera, és akik sokat dolgoznak, nem akarják a konyhában tölteni az időt, inkább a kutyával foglakoznak - és prémium táppal etetnek. ÉN keverem a kettőt, és akutyám eszik mindent, tápot és neki főzött finomságokat is.


07.17-esnek: Ha az erődből és a pénztárcádból ez telik ki, nincs vele gond, de annyit azért elmondanék, hogy én pl. Acanát adok egy közepes testű kutyának (napi kb. 100-120 gramm táp az adagja), és most, hogy nem tudtam a netről rendelni olcsóbban, hanem boltban vettem, volt a 3 kg-os kiszerelés 5000 ft. Ez 1 hónapig tart ki kb, szóval szerintem nem vészes, és távolról sem az általad írt 15-20e ft.

2009. szept. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem semmi gond nincs velük.Az én kutyusom egy elég márkás táptól lett beteg.Mint később az orvostól megtudtuk azért mert telenyomják szójával ami felfújja az állatot.Nekünk konkrétan az állatorvos mondta,hogy olcsóbb tápot adjunk neki,mert sokszor az jobban megfelel.És ettől (főleg ha hajlamos rá)nem is hízik el olyan gyorsan.
2009. szept. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is az orvos ajánlotta a középkategóriás tápokat. A miénk is Happy dog-ot kap, de köszöni szépen jól van. Ha felettébb humoros akarok lenni, akkor azt mondom nagyon happy tőle. Szép a bundája, egészséges, "vigyorgós". Azért tesco gazdaságos tápot nem adnék neki.
2009. szept. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
az ilyen Tesco/Aro meg a többi szemét van tele szójával.Elél rajta a kutya,a szőre is fényes lesz(a rengeteg gabonától),de később jönnek ki majd a gondok.
2009. szept. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Egy középkategóriás táppan nincs semmi baj. De a kérdésben említetteket nem ajánlom az elleségemnek sem.
2009. szept. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Előszöris annyit mondanék, hogy ezek a teszkós tápok ultrarosszak. Se vitamin, rossz minőségű fehérje stb. A legtöbb kutya meg sem eszi őket. A másik, hogy sajnos az áruházakban, boltokban csak ezek a nyugai német irtódrága kaját, vagy a középkategória pl darling chapi, vagy az alsó, ugye teszkós kapható... Ennek ellenére ha hiszitek ha nem, vannak magyar kutyatáp márkák, csak azért mondanám ,mert én most vettem egy 3 kilós zsákot 650 Ft-ért, és magasan veri a sokat reklámozott darling, chappi-t, és a már 1000Ft/kg vagy afölötti kategóriába sorolható volna, ha ezek az idegen eredetű kutyatápok szerint osztályoznánk, mivel sok vitamin is van benne, az ízesítése is jó, és jól össze van állítva. amúgy a honlapjuk: [link]
2009. szept. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!