Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok olcsó és finom ételeke...

Írnátok olcsó és finom ételeket, alapanyagokat? Hol veszitek, és kb. mennyiért? Pl. Tesco-s levelestészta 189ft, Penny-élesztőpor 4 db 99ft

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tudom, hogy nagyon drága minden és az embereknek kevés a pénzük... de azért olvasd el az "olcsó" dolgok összetételét. Legtöbbjük nagyon rossz minőségű és összetételű sajnos.
2011. márc. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tésztát a levesbe magam csinálom,csipetkét,olcsóbb,tudom mi van benne.

Pizzát sütök sokszor,pennyiben a pizzakrém fele annyi mint máshol,élesztőt is 29-ért veszem,tej is van sokszor 130-ért,és vajat is gyakran akciózzák 70 forintra,ezen kivül már csal liszt kell és meg is vagyok.


Tésztát ha kell akkor szintén penny,sokszor 99 a fél kilós,és nekem nem tűnik rosszabbnak mint a többi.


Heti sok ujságot hoznak,penny,lidl,teszkó,auchan,spar-interspar,nézem mi hol mennyi,és mivel útbaesik mind,igy aszerint bemegyek és megveszem.

kivéve a zöldségek,azt csak a jól megszokott zöldségeseknél

2011. márc. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most hétvégén készítettem lusta lángost (talán pont ezen az oldalon olvastam róla). Itt a recept, rém egyszerű, kiadós, finom, és szerintem nem is drága.

[link]

Árakat csak kb-ra írok, de ha mindenből a legolcsóbbat veszet, szerintem tényleg nem drága.

Kiló liszt: max 200 Ft

1/2 liter tej: 85 Ft

Élesztő: olyan 70 Ft lehet legfeljebb

Tejföl, 1 doboz (feltétnek): 100-130 ft

Só, némi fokhagyma és kevés sajt kell még hozzá, utóbbi kettő is feltétnek, de ezek elenyésző mennyiségek, így árat nem keresek hozzájuk.

Én fél adagot készítettem, és ketten dugig ettük belőle magunkat, szóval az egész adag egy családot jóllakat.

2011. márc. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10.03 vagyok. Most olvasom, h lehet 30 Ft-ért élesztőt is kapni, kicsit el vagyok tájolva :O
2011. márc. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az áruházak saját márkás termékei sokszor feleannyiba kerülnek, mint a márkás, de ha megnézed, ugyan ott gyártják.Ugyan az van benne.

Húst maszek hentesnél: mert az szép, színhús, nincs hulladék.

Almát, répát, tojást: nénikénél az utcasarkon.

Csokit, házi papírárut Lidliben.

Cukrot Ausztriában.

Mosóport akcióban.


Figyeld a kilóárat: ami 400 ft alatt van, azt megveheted.(cékla, alma, káposzta, Biopon)

Tejterméknél 650 alatt, húsnál 1000 alatt.

Próbálj nagyobb tételben, minél egyszerűbb csomagolásban választani!

2011. márc. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem a húsnál egyértelműen a hentes vált be. Hiába volt olcsó a teszkós darálthús, amikor elkezdtem sütni, a fele kifolyt, mert vízzel fel volt duzzasztva. A hentesnél ledaráltattam a másfélszer annyiba kerülő húst, viszont feleannyi kell belőle. Tehát olcsóbban jövök ki.

Egyébként én csak teszkóban vásárolok, mert az itt van mellettünk, és mindig figyelem, mi van éppen akcióban, akkor olyat főzök. Mosószerekből meg spájzolok, amikor 2-t fizet, 3-at kap akció van.

Egyébként ami relatíve olcsó és finom, az a teszkóban a nemtudommianeve müzliszelet, 50 Ft és egy csomó ízben van és nagyon jó :)

2011. márc. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!Az első válaszolóval nem értek egyet,mert többbször észre vettem már,hogy ugyan azok az összetevők vannak egy olcsó és egy drága termékben,csak a drágának a nevét kell megfizetni.Mint pl.Tesco-s mogyorókrém 412ft,Nutella 690ft,TÖK EGYFORMA ÖSSZETEVŐK,MÉG ARÁNYAIBAN IS,ÉS ÍZRE SINCS SEMMI KÜLÖNBSÉG.
2011. márc. 29. 09:24
 8/10 anonim ***** válasza:
tescos mogyorókrém 419...ugyanez Corában 290 akció nélkül...
2011. márc. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
DE JÓ!:)
2011. márc. 29. 10:36
 10/10 anonim ***** válasza:
És mindezek mellé legyél munkanélküli, mert ennyi szar után elmászkálni kb fél nap.
2011. ápr. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!