Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ideális kutyafajta?

Ideális kutyafajta?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A számomra ideális kutyafajtát keresem sportolásra (őrző-védő, esetleg agility), kirándulni (jóóó hosszú túrákat is bírjon). Még távlati terv, per pillanat csak nézelődöm a fajták között. A fő kritérium a jellem lenne, ugyanis rengeteg helyen azt olvasom a keményebb, öv-re alkalmas fajták közt (pl malinois), hogy a "durva bánásmódot rosszul tűri". Nyilván nem ütném meg a kutyát, és tudom, hogy fő a következetesség, és nem szabad keménykedni egy kutyával sem, mert az erőszak erőszakot szül, vagy épp megtöröm a kutyát, és az sem jó. Az arany középutat keresem jellemben, hogy ha rádörrenek a kutyára, akkor se pisilje össze magát, és lehetőleg minél kevesebbet kelljen rádörrenni, ne próbálkozzon állandóan, mint pl egy terrier, mert azt nem tolerálom. Ergo ha mindent megadok neki, mozgást, következetes bánásmódot, korai szocializálást, akkor igenis csinálja azt, amit mondok, ne kelljen vele folyton sakkozni.

2013. márc. 18. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Német juhász.
2013. márc. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Ilyen kutya nincs... Folyton kell "sakkozni" egy pincsivel is :)


Ha jólértem szeretnél egy nem túl nehezen kezelhető munka kutyát?

2013. márc. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Boxer.
2013. márc. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Boxer és németjuhász megfordult a fejemben, csak kérdés, hol találok olyan kennelt, ami megbízható.


Második válaszoló: tudom, hogy minden kutyával kell valamennyit sakkozni, mert a rangsor nem állandó, de viselje el, ha kesztyűs kézzel bánok vele és keményen fogom, ne legyen mimóza. És megintcsak hangsúlyozom, nem a verésre gondolok. És ne legyen a fajta alapból összeférhetetlen más kutyákkal, hogy lehessen vele társaságba járni (tudom, tudom, nevelés kérdése, és egy beagle is lehet domináns kis genyó, de én azt várnám a kutyámtól, hogy ha az arcába is morognak, ha azt mondom NEM, akkor tényleg nem). Nem mindegy, ezt mennyi munkával és izzadással érem el a kutyánál, ezért is szeretnék kezelhető fajtát.

2013. márc. 18. 16:15
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát az hogy visszaszól e meg agresszió szint függő. Nekem az idősebbik ambulom eltűri simán ha morognak meg csattognak rá nem veszi fel kisebb kutyától egyáltalán. De azért nem ajánlanám ezt a fajtát mert nem ez a jellemző :D


Az a baj ezzel is hogy nem lehet azt mondani hogy a boxer nem tépi le mindeki arcát.. mert ha éppen olyan a személyisége akkor de. Találkoztam ilyennel is. Amiről nagyon sok jót hallottam az a Mini bullterier. Pörgős okos és nem igazán jellemző rá a bullterierekre aggatot önfejűség nehezen kezelhetőség.. de ez se feltétel mindegyiknél van így.

2013. márc. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Persze, minden fajtában vannak ritka domináns egyedek gondolom, de ismerek omega típusú amstaffot is, aki minden nemű, korú és fajtájú kutyával gond nélkül egy légtérben hagyható. Majd igyekszem jó vérmérsékletű kölyköt választani, aki se nem félénk, se nem domináns, de azért csak vannak fajtajellemzők, alaptulajdonságok, amik alapján tud az ember szelektálni.


Bullterrier is tetszik, és a staffbull is nagyon-nagyon, nekem az sem baj, ha nem nagyon nagy méretű egy kutya, csak tényleg legyen képezhető és se az én arcomba ne morogjon, se ne kutyázzon.

2013. márc. 18. 16:43
 7/9 htrooper válasza:

németjuhász

van egy kennel Kerecsenden (Főút 136)

tenyésztő neve: Kolozsi János

1 kölyökkutya ára (törzskönyvvel, chippel, féregtelenítve): 60ezer forint (legalábbis 2 éve ennyi volt)


vagy


Újpesti - Farkas Kennel

Budapest, Ambrusz Z. u.26/A

Tel:061-370-9014

Farkas Endre

(árat nem tudok)


Braveheart Kennel

braveheart.extra.hu

2465 Ráckeresztúr, Hóvirág u. 1

Tel:0670-293-9051

Tóth Károly


Vác - Vágvölgyi Kennel

www.gsdforsale.hu

2600 Vác, Bauer M.u.41.

Truszka Zsolt


sztem ezek a legjobbak


am itt még van pár: [link]

2013. márc. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%

Border collie

[link]


Németjuhász

[link]


Agilityre nem jó de az összes többi tevékenységre és kritériumra megfelel

Leonbergi

[link]

2013. márc. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem ne vesd el teljesen a malit, ha az tetszik, inkább ismerkedj a tenyésztőkkel, vonalakkal. vonalanként is nagyon mások tudnak lenni a kutyák. de a többi belga juhász fajta, vagy a beauceron is jó választás lehet.
2013. márc. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!