Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi hatásos kullancs ellen? 4...

Mi hatásos kullancs ellen? 4 hónap alatt 2 kutyából 926 db, Scalibor mellett!

Figyelt kérdés
Az elmúlt 3 évben 3 kutyát fogadtunk örökbe, kettő kint él, szabadon (a 3. lakásban). A két kint élőnél nem tudunk a kullancsokkal megbirkózni (a harmadiknál semmi gond, évente 2-3 db). Próbáltunk már sok mindent, spot-on, nyakörv: Frontline, Advantix, Biospotix, Duobond, Killtix, Scalibor (kb. ebben a sorrendben). A kullancsok hemzsegnek. Most utoljára Scalibor volt rajtuk,2012. 08.24-én, fürdés után két nappal raktuk rájuk, az első napokban biztos, hogy nem áztak meg. Kb.3 hétig minden OK. Volt (gondolom a hőség miatt), de 2012. 09.20 óta (azóta írom a napi „termést”, az előző időszakokban is rengeteg volt) a mai napig (2013. 01.19) 926 db kullancsot szedtem ki a két kutyából! Mindemellett hálát adok az Égnek, hogy nem lett semmi bajuk, de jó lenne valami ár-érték arányos termék, mert márciusban jön az újabb főszezon. Mit rakjak rájuk?

2013. jan. 19. 23:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jézusom! Hol a fenében élsz, hogy ennyi a kullancs? :o

Fogalmam nincs amúgy, amiket leírtál, azok közül ajánlottam volna egy párat, de így tényleg nem tudom!

2013. jan. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Szia. Én úgy hallottam, hogy fenyőfás, tujás helyeken rengeteg a kullancs. Ezt az állatorvos segédje mondta nekem is. Esetleg a kertet lepermetelni kullancsok ellen?Vagy megkérdzeni az állatorvost, hogy ő mit javasolna, mert ez a kullancs mennyiség nagyon sok. Hátha neki lenne rá ötlete. Nekünk a Killtix bevált. A Scalibortól vakarta magát, a Frontline-tól meg ugyanúgy volt benne kullancs.
2013. jan. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire fertőzött helyen élsz és a kutyákat is így kedvelik a kullancsok, még van egy új nyakörv a Foresto. Vagy kipróbálod, vagy dupla védelmet próbálsz ki. Nyakörv és spoton. Vagy nyakörv és naponta egyszer bespricceled őket még Neostomosannal.
2013. jan. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi ezt adjuk, havonta, és lekopogom semmi kullancs, már 2 éve.


[link]

2013. jan. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ugyanilyen problémánk volt. Mikor elpanaszoltam itt az orvosnak, adott ő egy löttyöt. Egy nagyobb üvegből öntötte ki, zöld színű és nagyon erős szaga van. A nevét nem mondta, de nagyon olcsó volt, ugyanúgy kell rájuk rakni, mint az Advantixet és társait, és ez végre bevált. 3 kullancs ment bele azóta (7hónap alatt), azt mind elpusztulva szedtem ki belőle. Esetleg próbáld meg megkérdezni az orvost, nincs-e valami szere erre.
2013. jan. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljátok ki a Foresto nyakörvet + biztos, ami biztos, Neostomosan-os oldatot is fújnék rájuk 2-3 naponta.


Mi amúgy ezt használjuk most: (Még nem sok tapasztalatom van vele, így addig nem is reklámozom, de egy nagyon jó állatorvos fejlesztette ki és csak nála lehet kapni!)

Esetleg egy próbát megér.

[link]

2013. jan. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

zöld szinű, és erős szaga van, ezt Sebacilnak hivják, és általában sertéseknél alkalmazzák tetvesség megszüntetésére.

Egyébként tényleg nagyon hatásos, és jó. Kutyáknál is beválik.

2013. jan. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a kutya védelme mellett javasolnám az udvar kullancsmentesítését is. Mi is hasonló problémákkal küszködtünk, ráadásul rettegtünk, mert mindkét kutyám volt már babéziás ami borzasztó. Hiába minden, akkor is ment beléjük kullancs, volt hogy ki sem mentünk az udvarról (erdő szélén lakunk) és egynap 5 kullancsot szedtünk le a kutyáról.

Aztán rájöttünk, hogy amellett, hogy az erdő miatt alapból vannak kullancsaink (tűrhető mennyiségben), a szomszéd fával tüzel és akkor szaporodnak meg nagyon az udvarban, amikor hozzá fa érkezik. És ez komoly!


Az állatorvos fű alatt ajánlott egy szert, amivel le lehet permetezni körbe az egész udvart. Nem teljesen szabályos, mert minden apró rovart megöl, de úgy döntöttünk nincs más választási lehetőségünk. Kutyákra nézve nem ártalmas, de permetezés után 1 napig nem engedjük őket az udvarba. Évente kétszer megismételjük és azóta az udvarban egyetlen kullancs sem került beléjük. (persze spot-ont attól még kapnak)

Sajnos a nevét nem tudom megmondani, kérdezz rá te is állatorvosnál, mert ennyi kullancs azért nem normális!

2013. jan. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
a saját kutatásom szerint ,a kullancsok elsősorban tavasszal és ősszel aktívabbak, a nagy nyári melegben sokkal kevésbé. sok szer van , a legtöbb símán forgalmazható ,úgynevezett szabad-forgalmú irtószer, így ezek csökkentett hatóanyaggal készülnek , a listát már leírtad:), léteznek talajfertőtlenítők is ,mint ahogyan már előttem leírták, igaz ,hogy ezek a kutyákra is veszélyesek ( lsd : tv-híradók tudósítása pár napja ,egy lakótelep mögötti rét fertőtlenítése után ,több kutya elpusztult !). lényeg a lényeg, léteznek,és kaphatóak olyan kullancs -légy -szúnyog és bolha elleni szerek ,amik hatásosak ,DE VÉNYKÖTELESEK !! tehát ,csak állatorvosoknál kapható,illetve receptet kell iratni . bár az áruk ugyanannyi mint a többié, csak ezek HATÁSOSAK! ezt keresd : PRAC-TIC spot on. ugyan olyan használat mellett mint a frot..,vagy a scalib..,advan...,csak ez működik. sokan használjuk,és megfelelő használat mellett 100%-os. egyszerűen azért mert komoly hatóanyag van benne , hosszútávú védettséget ad,stb,stb. egy nyarat rászántam,hogy kipróbáljak mást is ( mivel nem olcsó,gondoltam keresek alternatívát),szóval ,teszteltem bió-kat,( semmit sem érnek, a legtöbb a citrusfélék olaját használja fel,amitől a kullancs undorodik,ezért nem megy bele a kutyába, csak sajnos ezt a kullancsok nem tudják :) frotline,stb, pedig egy csökkentett hatóanyaggal ellátott rövidtávú méreggel ható szerek . és vannak a komoly szerek. idegmérgekkel ,amik a rovarok idegrendszerét támadják meg ,úgy ,hogy elraktározódnak a kutyaák szőrtüszőiben ,és a kiválasztott faggyüval folyamatosan beborítják a szőrt, de olyan kis mennyiségben ami nem okoz gondot a kutyának. mivel vagy 4 éve használjuk ( többen ,tehát van összehasonlítású alapunk),még nem volt probléma. ára : 1 db 40 kg-os kutyára 2700-2900-ft / ampulla / 4 hét. bár szerintem 5-6 hétig is múködik, de függ a külső hőmérsékletektől! 1 próbát megér?!!
2013. jan. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, nálunk a vényköteles szerek sem jöttek be, csak is a permetezéssel együtt. Ez is egy tapasztalat. Nem minden szer árt a kutyáknak, ezért mondtam, hogy ebben is lehet állatorvos segítségét kérni, ész nélkül nyilván nem szabad ilyenbe kezdeni. Lassan 3 éve élünk így és a kutyáimnak semmi baja. :)
2013. jan. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!