Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy be fogok dilizni?

Lehet, hogy be fogok dilizni?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom: NAGYON SZERETEM A KUTYÁKAT!!!

De a szomszéd kutyájától lassan megőrülök. Szerencsétlen állattal, kölyökkora óta semmit nem foglalkoztak. Tudom! Nem játszottak vele, nem tanították semmire, nem futtatták, vagy sétáltatták, és ez most is így van. Ennek az lett az eredménye, hogy az állat hihetetlen agresszív lett. Nem tud bántani senkit, mert magas és erős a kerítés, de a bottal csoszogó idős bácsi, a babakocsit toló anyuka, vagy a környékbeli kisgyerekek halálra rémülnek, amikor nekiugrik a kerítésnek. De ami engem, a családomat, és a többi szomszédot érint, az az, hogy REGGELTŐL ESTIG(!) megállás nélkül tutul, csahol, sír, stb. Senki nincs otthon nappal, hogy rászólna, mi pedig évek óta ezt hallgatjuk, a nyugodt csendes környékből egy egész napi kutyaugatástól harsogó környék lett. Füldugóval alszom, de nem rendszeresen, mert azt olvastam káros, így minden reggel a kutya ébreszt, de pl a munkám nagy részét is itthon kell elvégeznem, de legtöbbször nem tudok koncentrálni ez miatt. Ismétlem, amit az elején mondtam: nagyon szeretem a kutyákat, és ha az enyém lenne, biztos nem hagytam volna, hogy szerencsétlen állat így bekattanjon, de már ott tartok, hogy lehet el kéne költöznöm...


2013. márc. 19. 14:49
 1/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Próbáltatok már beszélni a szomszéddal, hogy csináljon valamit a kutyával?

Ha minden kötél szakad, jelentsétek be a jegyzőnél, önkormányzatnál, hogy a kutyaugatás már a szükségtelen zavarás szintjén van...

2013. márc. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Persze, beszéltem vele, elnézést is kért, de azt mondta, hogy nem tud mit csinálni...

Hivatalos útra egyelőre nem akarom terelni a dolgot, viszont van valakinek valami tapasztalata erről az ultrahangos kutyariasztóról?

2013. márc. 19. 14:58
 3/7 anonim ***** válasza:
ha nem tehetsz mást tényleg jelentened kell,én azt csináltam a szomszéd kutyával hogy nem csak az én kutyusomnak hanem neki is adtam csontot a kerítésen át,így egy idő után barátságosabb lett és ha kiszólok az ablakon akkor abbahagyja az ugatást,te is megpróbálhatod
2013. márc. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, köszönöm!
2013. márc. 19. 15:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Neked van vele valamilyen viszonyod? Most hány éves? Milyen fajta? Kan vagy szuka?
2013. márc. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Valami keverék, kan. A korát nem tudom, de már nem kölyök, szerintem 6-7 éves lehet. Próbáltam már vele haverkodni, néhány éve még meg is engedte magát simogatni egyszer-kétszer, amikor átnyúltam a kerítésen, de ezt már nem merem megtenni.
2013. márc. 19. 16:47
 7/7 anonim ***** válasza:

külföldön, a világ nyugati felében ,ha egy kutya este ,éjjel zavarja a lakók nyugalmát,sok 100 eurós birságot fizet a gazdi.és azonnal behajtják!

ezért is tartják a kutyákat éjszakára bezárva,a lakásba-kennelbe,stb!!

lsd : Svájc,Németország,Belgium,Hollandia .

2013. márc. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!