Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora fojtót vegyek?

Mekkora fojtót vegyek?

Figyelt kérdés

Van nálam ideiglenesbe a séta. Imádnivaló kutya, de a séta az rémálom.

Mivel előreláthatóan nem lesz nálam sokáig, max. egy hónap, nem fecsérelném rá az időmet, hogy rendesen sétára szoktassam. Az majd legyen a gazdi feladata. Így is rengeteg időt és energiát elvesz a saját kutyámtól, de igyekszem. :)


Szóval milyet és mekkorát vegyek? A nyakörv ami rajta van, sima textil nyakörv kb. 32 cm-es a nyakörv hossza.


2013. márc. 19. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
A fojtótol se lesz jobb.. ha rendesen foglalkozol vele akkor félóra pórázfegyelem megoldja a dolgot. nekem az ideigleneseim 2-3 nap után rendesen sétálnak pórázon...
2013. márc. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocs, de minek vállaltad el a kutyát, ha a sajátodtól veszed el így az időt. Foglalkoznod kéne vele, és akkor megoldódik. Nálunk is volt ideiglenesen egy kutya: hajléktalanoktól hozták el, valami gáz van a szemével... ahol volt, ott nem vitték le soha sétálni, mindig a lakásba piszkított meg guberált. Szóval abszolúte nem volt tanítva neki semmi.

Mégis rászántuk az időt, adtunk neki nevet, megtanítottam sétálni, leülni, lefeküdni. És sokat tanult a mi kutyánktól, hogy hogyan viselkedjen. És mellesleg nagyon édesek voltak, hogy már első esete együtt aludtak. :)


A hátulütője az volt, hogy soha, egyáltalán nem jelzett, hogy neki pisilni/kakilni kell. Játék közben is csak megállt és hopp. Bezzeg kint, imádkozni kellett neki...


Tanítsd meg neki a normális sétálást. :) Most nálad van, most a te felelősséged, te vigyázol rá és gondoskodsz róla.

2013. márc. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mi a ragyáért nem tudtok a kérdésre válaszolni?


Hogy mért vállaltam el? Mert nem akartam, hogy agyoncsapják! Most akkor én is roh@dék vagyok? Mert nem akarok vele úgy foglalkozni, mint a sajátommal? Vagy mi?


sosem sétáltatták. Két hétbe telt bele, amíg rá tudtam adni a pórázt, mert vicsorgott, morgott. Most már nagyon szépen leül, és nyugodtan megvárja, hogy ráadjam a pórázt és a nyakörvet.

De mivel eddigi életét egy kis kertben élte le, rengeteg neki az új inger, nagyon fél, húz, rángat, stb...

És igenis, nem akarok vele tlságosan foglalkozni, mert mint írtam még max 1 hónapot marad, már megvan a gazdi.

Tudom, hogy mi a pórázfegyelem, tudom mi a klikker, tudom mi a jutifalat. Azt hiszitek nem próbáltam? A kérdésem nem az volt, hogy hogyan tanítsam meg lábnál sétálni....


Vicuska! Ha ennyire vágod a dolgokat akkor gyere ide, foglalkozzál vele. Kint napok óta szakad az eső és fúj a szél, de ha nem úgy jössz vissza, hogy szépen sétál láb mellett, akkor neked annyi!

Szerinted én nem szánok rá időt és figyelmet? Valószínűleg Te sem szántál, hiszen az eredeti probléma nálatok is megmaradt. :D Megtanítanám neki a normális sétát, ha volna rá idő és nem szorulna rehabra. És nem, ez a kutya nem az én felelősségem, én csak vigyázok rá, amíg a gazdához nem kerül.

2013. márc. 19. 17:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia. Ha elmész egy állatfelszerelés boltba, oda beviheted a kutyát, és ott rá is lehet próbálni, és segítenek.

Amúgy, meg van olyan, hogy már csak a fojtó segít, mert az én kutyám is mindennap mozgatva van, egyértelműen én vagyok a falkavezér(most nem írok le minden példát, hogy miért) de a legmeggyőzőbb érv erre az, hogy a héten, amikor nekünk rontott egy kutya, akkor őt behúztam a hátam mögé, míg én "viaskodtam" az idegennel, és el se mozdult mögűlem, leült, és hiába engedtem el a pórázt eszébe se jutott odébb menni.

Több, mint 40 trükköt tudunk, bemutatókra járunk, de a pórázon való sétálást az istennek nem tudtam neki megtanítani, minden taktikát kipróbáltam, megálltam, megfordultam, hazamentem, mindent, de semmi nem használt, húzott ugyan úgy, és legvégső döntésként vettem egy fojtót, amit persze előtte megmutattak hozzáértők, hogy hogy kell szakszerűen használni, és azóta nincs gond a sétáknál.


Úgyhogy, kérdező, még egyszer leírom, hogy szakboltban szívesen segítenek neked.

2013. márc. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!