Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?...

Miért csinálja ezt a kutyám? (őzek)

Figyelt kérdés

Van egy golden retrieverem és a falunk határába szoktam elvinni sétálni. Néha elengedem ott futkározik körülöttem nincs vele jelentősebb gond ilyenkor, viszont amikor meglát pár őzet akkor szinte teljesen megszűnik a világ számára és elkezdi őket üldözni (nyulaknál is ugyan ez van).

Ordítok neki, hogy jöjjön vissza de ő csak fut még akkor is amikor a vadállatok már kilométerekre vannak tőle.

Aztán ilyenkor rendszerint egyedül megyek haza, ő meg csak órákkal később, persze ő is egyedül.


Mintha egyáltalán meg se fordulna a fejében az, hogy: "mintha ezt nem kéne megtennem mert nem helyes".

Vagy hasonló, semmi megbánást nem látok rajta, ugyan úgy nyáladzik a pofámba és azt várja bűn tudatlanul, hogy újra elvigyem.


Lassan kezd elegem lenni belőle.



2013. márc. 19. 18:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Gyakorolni kéne a:HOZZÁM vezényszót.Valószínűleg nem tudja hogy nem helyes üldözni a vadakat,és sz@rni a fejedre,erre neked kell megtanítani.Ha nem sikerül vidd suliba 3-4 alkalom már meglátszik a viselkedésén.
2013. márc. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Addig viszont amíg nem megy bombabiztosan a behívás, javaslom, hogy használj egy nagyon hosszú pórázt.

Vegyél egy nem túl vastag, de elég erős kötelet -a legjobb és legolcsóbb valami olyan helyen ahol méterre lehet venni-, az egyik végére erősítsél karabínert, ez megy a nyakörvére, a másik végére meg csinálj ilyen hurkot mint a pórázokon van. Olyan 20-25 méteresre gondoltam.

Lehetnek ezzel a kötéllel nehézségek, pl. erdőben nem jó ha tekereg a kutya mert minden ágba, bokorba beakad, de szerintem a falu határába tökéletes lenne.

Ha nehéz megtartani a kutyát érdemes kesztyűt venned, hogy bőr azért maradjon a tenyereden.

Ezen a távolságon azért már ki tudja magát mozogni nagyjából, és legalább biztonságban, szem előtt van.

2013. márc. 20. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!