Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának kell BKV-n jegyet venni?

Kutyának kell BKV-n jegyet venni?

Figyelt kérdés

Szájkosarat már kapott.

Ma egész délután mászkáltunk a városban, mentünk busszal, villamossal, metróval. A villamoson még ellenőrrel is találkoztunk. (Azt mondta cuki a kutyám.)

De este, amikor az utolsó közlekedési eszközt akartuk igénybe venni (busz), h végre haza érjünk. Belénk kötött a busz sofőr, h miért nem vettem a kutyának is jegyet.

Nem értettem mi baja. Egész nap senki nem szólt ránk, h vegyek neki is jegyet.

Fel ajánlottam, h beteszem a hátizsákomba és akkor kézi poggyásznak számít. Erre üvöltözött velem, h ha nem veszek jegyet, akkor ta**odjunk lefelé. Végül vettem jegyet, mert valahogy még is csak haza kellett jutni.

De én úgy tudtam, h csak távolsági buszon/vonaton kell fizetni, a jegynek valamennyi százalékát, nem egészet.

Rosszul tudtam? Akkor egész nap miért nem szólt rám a többi BKV-s és az ellenőr sem?


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4098416-cocce..



2013. márc. 20. 00:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Kell. szájkosár, jegy, póráz és oltási könyv kötelező, ha kutyával utazol. Más kérdés, hogy a jegyet nem minden ellenőr kéri.
2013. márc. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
17%
Úgy vágtam volna pofán, hogy végigkenődik a szélvédőn. Amíg ölben szállítható, nem kell neki jegyet venni. Legközelebb ne hagyd magad!
2013. márc. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%

[link]


"1.2. Élő állatok szállítása

Élő állat a kézipoggyász méretét meg nem haladó, állatok szállítására alkalmas zárt szállítóeszközben díjmentesen szállítható, amely biztosítja, hogy az élő állat az utazás során nem szabadul ki, illetve az utasok ruházata, poggyásza vagy a jármű nem szennyeződik be.


Az előző bekezdésben foglaltaktól eltérően (ha az utas nem kézipoggyásznak megfelelő szállítóeszközben szállítja) a kutya zárt szállítóeszköz nélkül, szájkosárral és pórázon vezetve szállítható.


Az utasnak rendelkeznie kell a kutya oltási bizonyítványával és kérésre azt a szolgálatban lévő személyzetnek fel kell mutatnia.


A kutya utaztatásának viteldíja azonos az adott távolságra érvényes teljes árú menetdíj árával, a hév vonalain a vonaljegy, gyűjtőjegy, átszállójegy a vonal teljes hosszára érvényes. Kutyaszállításra 24 órás jegy, 72 órás jegy és hetijegy is használható. A kutya részére teljes árú havibérlet váltható. A bérletszelvényt általános bérletigazolványban kell használni, az arckép helyén " EB " felirattal, az általános bérletekre vonatkozó szabályok szerint. A Budapest-bérletek és Budapest-jegyek MÁV-Start és Volánbusz járatokon kutyaszállításra való használatáról az adott szolgáltató rendelkezik. A rendőrségi szolgálati kutya és a megkülönböztető jelzéssel megjelölt segítő kutya (mozgáskorlátozottakat segítő, hangot jelző, rohamjelző, személyi segítő és vakvezető kutya) utaztatása díjtalan.


Kutya csak a járművek peronján szállítható, egy utas pedig csak egy kutyát szállíthat. Ennek figyelembe vételével (ha több utas is szállít kutyát) egy járművön (kocsinként) több kutya is szállítható, de perononként legfeljebb egy. Minden esetben a kutyát szállító utas(ok) felel(nek) azért, hogy az állatok egymást, illetve a többi utast ne zavarják vagy veszélyeztessék, a járműben kárt ne okozzanak."

2013. márc. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%
2-es válaszoló, ez nem igaz. Más az, hogy a kistermetű kutyásoktól általában nem kérnek jegyet.. Pedig kell..
2013. márc. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

4 hónapos, ölben vittem fel a buszra.

Mondtam is neki, h egész nap senki nem szólt ránk. Inkább az borított ki jobban, h a hátizsákos megoldásra sem volt vevő.

Na meg ha a km-eket nézzük, nem is kellett volna egy egész jegyet kérnie, csak valami 150Ft-ot ha jól látom itt most.

Hogy lehet valaki ekkora paraszt?!

2013. márc. 20. 00:27
 6/22 A kérdező kommentje:
A jegyet kivéve mindenünk megvolt.
2013. márc. 20. 00:28
 7/22 anonim ***** válasza:
43%
Nem volt paraszt, a munkáját végezte. Örülhetnél, hogy nem büntetett meg... Megtehette volna..
2013. márc. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%

Az tény, hogy a buszsofőr nem engedheti meg magának hogy üvöltözzön az utassal, már ez megérne egy bejelentést (ehhez tudni kéne a pontos időt, és a busz számát), ám azt sem szabad elfelejteni, hogy utazás előtt te vagy köteles tájékozódni az utazás feltételeiről, mert ahogy azt a régi mondás tartja, a törvény (jelen esetben utazási feltétel) nem ismerete nem mentesít annak hatálya alól.

Az meg nem megoldás, hogy akkor mostantól a kutya legyen poggyász. Vagy kutya, vagy poggyász.

2013. márc. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Na jó, de üvöltözve és obszcén szavakat használva?!

Amit belinkeltem, ott írtam, h a nőt nem engedték be a metróba, mert nem volt szájkosara. Hallottam a beszélgetést és kultúrálltan, szépen hangzott el.

Ha táskába teszem, akkor csomagnak számít és azt sem engedte meg.

Tehát szerintem igen, paraszt volt.

2013. márc. 20. 00:39
 10/22 anonim ***** válasza:
72%

Nem, utólag nem teheted be. Ez olyan, mintha én nem tudnám, hogy nem lehet dohányozni a beuszon, és nem látnám a jelzést, mert mondjuk hátul szálltam fel és ott nincs róla matrica, rágyújtok, de először nem szólnak, aztán utána szólnak, megbüntetnek, hiába mondom, hogy nem tudtam róla és eddig nem szóltak, az nem mentesít a szabály alól.

Ez egy elég irreális példa, de mással most így lassan hajnali 1kor nem tudok példálózni.

2013. márc. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!