Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának kell BKV-n jegyet venni?

Kutyának kell BKV-n jegyet venni?

Figyelt kérdés

Szájkosarat már kapott.

Ma egész délután mászkáltunk a városban, mentünk busszal, villamossal, metróval. A villamoson még ellenőrrel is találkoztunk. (Azt mondta cuki a kutyám.)

De este, amikor az utolsó közlekedési eszközt akartuk igénybe venni (busz), h végre haza érjünk. Belénk kötött a busz sofőr, h miért nem vettem a kutyának is jegyet.

Nem értettem mi baja. Egész nap senki nem szólt ránk, h vegyek neki is jegyet.

Fel ajánlottam, h beteszem a hátizsákomba és akkor kézi poggyásznak számít. Erre üvöltözött velem, h ha nem veszek jegyet, akkor ta**odjunk lefelé. Végül vettem jegyet, mert valahogy még is csak haza kellett jutni.

De én úgy tudtam, h csak távolsági buszon/vonaton kell fizetni, a jegynek valamennyi százalékát, nem egészet.

Rosszul tudtam? Akkor egész nap miért nem szólt rám a többi BKV-s és az ellenőr sem?


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4098416-cocce..



2013. márc. 20. 00:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
95%
Az egy dolog, hogy rágyújtasz a buszon, de amikor lebuksz, nem mondhatod, hogy akkor eldobom, és nem történt semmi ;)
2013. márc. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
60%

Második is ökör, meg a kérdező is! Bemásolták neked te nagyon k*rva okos, hogy nem táskába kell tenni, hanem kutya szállító boxba! Mégpedig akkorába ami a kézipoggyász méretet nem haladja meg! Csak ebben az esetben ingyenes. Mit nem értesz ezen?

És még csodálkozol hogy parasztok veled, mikor te meg idióta agyatlan barom vagy?? Gondolkozzál már!

2013. márc. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaszállító boxba kellett volna tenned. Ha pórázon vezeted, kell a jegy.
2013. márc. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Valletta ***** válasza:
89%
Az információ attól függetlenül helytálló, hogy milyen formában közlik. Nekem se esett volna jól, ha üvöltöztek volna velem, de most már legalább tudod, hogy vagy a megadott méretnek megfelelő box, vagy jegy szükséges.
2013. márc. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
52%
Mi?Örüljön,h a soför nem büntette meg?Gyakori,hogy ilyen barmok belekötnek az emberbe,ez legyen a legnagyobb élvezetük!
2013. márc. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer lefolytattam egy levelezést ennek kapcsán a BKK-val. Kicsit hosszú lesz, de bemásolom.


Tisztelt Budapesti Közlekedési Központ!

Lenne egy kérdésem. A kérdés tényleg komoly, nem kötekedésből teszem fel, csak szeretném megérteni.

Mi abban a logika, hogy ha kis testű kutyát szállítok a buszon, ráadásul ölben, teljes árú bérlet vagy jegy kell neki?

Hiszen nem koszol, nem foglal helyet.

Talán lehetne ok, hogy mi alapján dönthető el, hogy mekkora méretű kutya az ami már helyet foglal. De ennél nincs is egyszerűbb dolog. Például meg lehetne határozni egy marmagasságot, esetleg egy súlyt, hogy mi az ami még kicsinek számít.

Válaszukat előre is köszönöm!

Üdvözlettel,

XXX


Tisztelt XXX!

Kérdésével kapcsolatban mindenekelőtt meg kell említenünk a vonatkozó jogi hátteret. Az egyes jegy-és bérletfajták használatának módját Társaságunk önállóan nem szabályozhatja. A viteldíjak és azok alkalmazási feltételeinek megállapítása nem a közlekedésszervező vagy a szolgáltató feladata: a Budapest Főváros Önkormányzata és a BKK Zrt.(mint közlekedésszervező) között a személyszállítási szolgáltatásokról szóló 2012. évi XLI. törvény 4.§ (4) d) pontja és 31.§ (2) bekezdés alapján létrejött feladat-ellátási szerződés melléklete tartalmazza a díjszabást. Az állatokra vonatkozólag azonban egyéb jogszabályokat is alkalmazni kell.

Az állatok szállításának viteldíjait, illetve egyes esetekben a díjmentességet a hivatkozott feladat-ellátási szerződés mellett magasabb szintű jogszabály, kormányrendelet is szabályozza. A térségi, az elővárosi és a helyi működési engedély alapján végzett vasúti személyszállítás részletes feltételeiről szóló 270/2009. (XII.1.) Korm. rendelet az élő állatok szállítási feltételeit is előírja a 12.§-ában:

,,12.§ (1) Élő állat kézipoggyász méretet meg nem haladó zárt szállítóeszközben szállítható, amely biztosítja, hogy az élő állat az utazás során nem szabadul ki.

(2) Az (1) bekezdésben foglaltaktól eltérően, a kutya zárt szállítóeszköz nélkül, szájkosárral és pórázon vezetve szállítható. Az utasnak rendelkeznie kell a kutya oltási bizonyítványával, és kérésre azt a vasúti személyzetnek fel kell mutatnia.

(3) Az élő állat szállítására vonatkozó egyéb szabályokat a vasúti társaság üzletszabályzatában állapítja meg, és indokolt esetben az élő állat szállítását további feltételekhez kötheti.”

A kutyák és egyéb állatok szállításának szabályait mindezek alapján Társaságunk és az adott közlekedési szolgáltató Üzletszabályzata és Díjszabása tartalmazza. Üzletszabályzatunk és Díjszabásunk elérhető Társaságunk honlapján a ,,Magunkról” menüpont ,,Közérdekű” pontjában.

A kutya szállítása kétféleképpen történhet: kézipoggyászban díjmentesen vagy a fentiekben idézett kormányrendelet szerint díjfizetés ellenében. Más szempontok figyelembe vételénél több - és véleményünk szerint súlyosabb - problémába is ütköznénk.

Ha testsúly vagy marmagasság alapján lenne meghatározva a díjfizetési kötelezettség, akkor ezen paraméterek ellenőrzése nagymértékben akadályozná jegyellenőreink munkáját.

Az tény, hogy kézipoggyászban a kutya díjmentesen szállítható. Ha például utazótáskában szállítják ( szájkosárral vagy pofaszorítóval), akkor nem kell fizetni érte, ha bármilyen más módon, akkor mérettől függetlenül csak viteldíj ellenében utazhat.

Üdvözlettel: Budapesti Közlekedési Központ


Tisztelt Budapesti Közlekedési Központ!

Köszönöm szépen a terjedelmes és jól átgondolt választ!

Egyetlen dologra nem kaptam még választ. Ha kistestű kutyámat, ugyan nem szállító boxban, de ölben szállítom, az miért nem lehet megfelelő?

Köszönettel,

XXX


Tisztelt XXX!

A kistestű kutya ölben való szállításával kapcsolatos főbb szempontok az alábbiak.

A kutya – és általában az élő állatok – szállítási feltételeinek egységesnek és egyértelműnek kell lennie. Nem szabad, hogy vitára adjon okot, például hogy végig ölben tartotta-e a gazdája vagy csak az ellenőrzéskor vette fel, vagy az, hogy mekkora kutyát lehet ölbe venni.

Ezért a kistestű kutya ölben történő díjmentes szállítása nem felel meg a korábbi levelünkben hivatkozott, idézett előírásoknak. Az ebet lehet így szállítani, de akkor szükséges az előírt viteldíjat megfizetni.

Mindezek alapján tehát, amikor módja van rá és szeretné, megteheti, hogy a kutyáját az ölébe veszi, azonban ebben az esetben a kutyaszállításra meghatározott díjat kell fizetni és a pórázon vezetett kutyák szállítására vonatkozó szabályokat kell alkalmazni.

Üdvözlettel: Budapesti Közlekedési Központ

2013. márc. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

OFF:

Bocsánat, csak itt gondoltam gyorsan kapok választ: a napi jegy mennyibe kerül? Nem is tudtam, hogy Budapesten is van ilyen lehetőség!:O


OFF vége:

Egyébként arról mi a véleményetek, hogy az én kutyám szájkosárban telehányja a buszt, szájkosár nélkül meg szépen beül a lábam közé?

(Persze értem én, miért kell a szájkosár, csak ez így rohadt kellemetlen...)

2013. márc. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
2013. márc. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Igen kell jegynek. Vagy kutyszállításra alkalmas megfelelő méretű box, a hátizsák nem az.
2013. márc. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Szilvi & Argos ***** válasza:
Táskában is lehet szállítani, ha ZÁRT, ergó kimondottan kisállat szállítására tervezték, hálós oldalakkal, hogy kapjon levegőt a kutya
2013. márc. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!