Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyákkal való összeszokta...

Más kutyákkal való összeszoktatás. De hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy másfél éves yorki keverék szuka kutyusunk. Télen kaptuk, így akkor nem igazán jártunk se sétálni, se más kutyákhoz vele. Amikor a környékbeli kutyásokkal találkoztunk, éppen tüzelés előtt állt, ráadásul vagy 5-6 kutya szaladt oda hozzá. Így nem igazán engedte, hogy megszagolják, leült, fülét hátracsapta, és vicsorgott. Van egy-két kutyus, akikkel kijön, de hogyan lehetne barátságosabbá tenni? A kutyasulin kívül valami megoldás?

2013. márc. 20. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy egy ilyen helyzetben nem csak azért kell a kutyasuli, mert az oktatók tudják a dolgukat, hanem azért is, mert szükséged van a szoktatáshoz maximálisan engedelmes kutyákra, és olyan gazdákra, akik tudják is, hogy mire kérjék a kutyákat. Maximálisan kontrollált környezetben kell elkezdeni a szoktatást, és ezt nagyon nehezen vagy leginkább sehogy nem tudod kivitelezni kutyafuttatón.


Ráadásul jó, ha stabil falkával zajlik a szoktatás, eleinte mindenképpen fontos, hogy ugyanazok a kutyák legyenek körülettetek minden alkalommal.

Tehát max úgy tudod megoldani suli nélkül, ha jó a szervezőkészséged, és lebeszéled néhány környékbeli kutyással, hogy segítsenek, és kineveztek néhány alkalmat, amikor csak a tiétek a körülzárt futtató, és a többi kutyás jön segíteni.


Hozzáteszem, hogy elég felelőtlenség azzal a hozzáállással kutyát tartani, hogy télen nem járunk kutyázni. A kutyás életformához hozzátartozik, hogy hóban, fagyban, sárban, esőben is sétál.

2013. márc. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Már rendszeresen sétáltatjuk. És meg is van, kit kérek meg, hogy segítsen.
2013. márc. 20. 11:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy tüzelt, az nem normális, hogy vicsorgott a többi kutyára. :/ Honnan van a kutyus amúgy?

Ennyi infó alapján azt mondanám, hogy mielőtt hozzátok került, semennyire sem lehetett szocializálva.


Az pozitív, hogy vannak azért olyan kutyák, akikkel jóba van. :) Nézz utána még neten, mert sokféleképp lehet neveletlen egy kutya. És más esetben, más a megoldás is.

2013. márc. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Úgy is le leszek pontozva, de én nem hiszek abban, hogy minden problémára a suli a megoldás.

Láttam és hallottam már olyat, hogy jóhiszemű gazdinak elvitték a kutyáját valami szuper suliba, és kis idő múlva visszakapta úgy, hogy tele volt szegény sebekkel. Azóta agresszív az állat... á, véletlenül sem viadaloztatták. És olyan is megesik, hogy ott a gazdi szeme előtt verik el a kutyát...


Szóval válogasd meg, hogy hova viszed. A helyi ismerős, nem biztos, hogy a legjobb megoldás. :S

2013. márc. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A suli alatt én nem is olyan helyet értettem, ahova elviszed a kutyák, aztán érte mész! Döbbenet, hogy vannak még ilyen sulik, most nagyon megleptél.

Én arra gondoltam, hogy gazdával lemegy a kutya foglalkozásra, közben kapnak életmód tanácsot is, majd együtt hazamennek.

2013. márc. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ismerős ismerősétől. Őszintén szólva nem megtervezett kutyus volt, de első nap lefektettük a szabályokat, mit szabad neki, mit nem, nekünk mi a feladatunk, tehát nem tartom magunkat felelőtlennek!

Ha a kutyaiskola mellett is döntenék, semmiféleképpen nem hagynám ott! A helyi ismerősnek van két kutyusa, elég jól szocializáltak, póráz nélkül sétálnak a gazdi mellett, és láttam már más kutyákkal is a viszonyukat, az enyémmel is találkoztak, és érdeklődést mutatott Mazsi a szuka iránt, megszaglászta.

2013. márc. 20. 12:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy kell megoldani a problémát sulival és suli nélkül is: Szakértő segítség mellett kell találkozni jólnevelt, jól kommunikáló kutyákkal. Azért javasoljuk a sulit, mert ott könnyebben találsz szakértő segítséget és jól kommunikáló kutyákat is. Ha ezeket meg tudod oldani suli nélkül is, akkor persze nem kell!
2013. márc. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!