Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire figyeljek kutya vásárláskor?

Mire figyeljek kutya vásárláskor?

Figyelt kérdés

Amstaffot szeretnék venni.Törzskönyv-re nincs szükségem,én csak egy jó társra vágyok.

Mire figyeljek oda amikor megnézem a kiszemelt kölyköket ? Milyen módon tudom letesztelni,hogy milyen temperamentumú lesz a kicsi ?

Ti mi alapján választottatok?


2013. márc. 20. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam vele, hogy csak egy jó társra vágyom.

Mostanra túl vagyunk egy harder mirigy előesés miatti műtéten, egy rejtett here miatti ivartalanításon, mindkét térdben egy patella-ficam műtéten, és kiderült, hogy epilepsziás a kutya.

Azt hittem törzskönyv csak akkor kell, ha kiállítani szeretnék, vagy tenyészteni, hát hatalmasat tévedtem. Nagyon sokba került ez a tévedés, sokkal többe, mintha vettem volna egy betegségekre szűrt törzskönyves kutyát.

2013. márc. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Törzskönyv-re nincs szükségem"


ezalatt nem tudom hogy pontosan mit értesz, ugyanis a törzskönyv is egy a sok közül ami biztosít a kutya fajtatisztaságát illetően, illetve hogy megfelelő tenyészet. ha ezalatt azt érted hogy az "olcsóbb" kutya is megteszi, arra sajnos nincsen lehetőséged hogy a későbbiekben felmerülő szaporítás miatti problémákat (mentális és egészségügyi problémák) kikerülhesd.


viszont ha egy tenyésztőtől veszed a kutyust, akkor az a papír "tartozékként" ígyis ugyis jár a kutyához, chippel, oltással mindennel. "az árban benne van". ott pedig személyes konzultáción a tenyésztő készséggel válaszol erre a kérdésedre, sőt segít is kiválasztani a megfelelő kutyust. ;)

2013. márc. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 40 ezerért vettem törzskönyves de küllemhibás (foltos orrú) kutyát. Sok szaporító többet kér a tk nélküli kutyákért. Az amstaffok elég sok betegségre hajlamosak, és ha idegi problémáik is vannak az könnyen a gazda épségébe kerülhet! Ne a törzskönyvön spórolj, egy tk 5500 Ft-ba kerül!!!
2013. márc. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nehéz úgy tanácsot adni, ha alapból kijelented, hogy az egyik fontos szempont számodra nem fontos!

Amire figyelj:

- törzskönyv

- szűrések a szülőknek

- tartási körülmények

- szakértelem a tenyésztő részéről

- kölcsönös szimpátia (jó esetben később is tartjátok a kapcsolatot)

- a kölykök szocializációja


Mivel nem értessz hozzá, ezért felesleges bárhogy is tesztelned, mert csak annyira mész vele, mintha találomra választanál. Itt jön be a tenyésztő szakértelme és a szimpátia. Elmondod, hogy mit szeretnél és ő az alapján ajánl neked kölyköt.

2013. márc. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem fontos a törzskönyv (tehát nyilván az árát akarod megspórolni) akkor inkább fogadj örökbe. Törzskönyv nélkül kutyát vásárolni lutri.
2013. márc. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!