Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztorom van és folyton...

Berni pásztorom van és folyton szökik. Gyönyörű kutya és okos is a maga nemében de ami lehetősége van rá mindig megteszi a kerítést is szétszedte. A tietek is szökik?

Figyelt kérdés
2013. márc. 20. 11:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%

Az a nagy baj, hogy nincs meg a megfelő KÖTŐDÉS. A kuytád bizony nem kötődik hozzád, különben nem szökne el. Nem elégíted ki az igényeit. Viszed sétálni? El szoktad engedni, olyan terepen, ahonnan vissza is tudod hívni?

Ha fontos számodra a kutyád, menjetek el egy tüköriskolába.

2013. márc. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Vittem sétálni de már nem,mert mikor elengedtem úgy elszaladt,hogy csak 3 óra múlva jött haza.Egyedül sétáltam.:)
2013. márc. 20. 11:44
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a kötődés a lényeg. Ha nem sétáltatod rendesen, akkor ne csodálkozz, ha szökik. Mit takar az, hogy okos? Mennyit és hogyan foglalkozol vele?

Hogy is szökik ki? Mert ha csak a kapun mikor kinyitjátok, akkor nincs neki megtanítva egy egyszerű parancs: várj.

2013. márc. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Az alap parancsokat ismeri és meg is csinálja ha van kedve.A drótkerítést szétszedte,a téglakerítést szintén.
2013. márc. 20. 11:46
 5/22 A kérdező kommentje:
A kapun nem megy ki ha ott vagyok,olyankor mondom neki hogy el innen hátra és szépen elvonul.Inkább szétszedi a kerítést.
2013. márc. 20. 11:47
 6/22 anonim ***** válasza:
75%

Hű, akkor nagyon nagy problémák vannak, ha elengeded, és baxik rád ivsszajönni, csak 3 óra múltán, ez cseppet sem mosolygásra való.

A kötődési tréning lényege, hogy a kaján keresztül hívjuk fel magunkra a kutya figyelmét. Ami a kivitelezést illeti: 5 hétig a kutya csak kézből, csak munkára kaphat enni, ingergazdag környezetben. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy 5 hétre elteszi az etetőtálat a polcra, és az utcán, gyakorlás közben eteti a kutyát. Ha a kutya együttműködő, kap enni, ha nem, akkor nem. Ehhez persze fontos, hogy mástól ne kapjon enni, illetve a parkban se találjon elhagyott élelmet a földön. Amiatt nem kell aggódni, ha a kutya pár napig nem eszik eleget, ha elég éhes lesz, akkor akarni fogja a kaját, de ezt meg kell várni, ha ugyanis nem várja meg, hanem rátukmálja az ételt, épp az ellenkezőjét éri el, mint amit eredetileg szeretett volna.

Mielőtt azonban belevág, én azt javaslom, hogy menjen el egy Tükör iskolára és ott is kérdezze meg, hogy erre van-e szükségük. Ha élőben látná Önöket egy szakember, többet, biztosabbat tudna mondani, mint én.

2013. márc. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Persze,hogy nem mosolygásra való én az mosolyogtam,hogy ketten mentünk egyedül jöttem a pórázzal.Jónak tűnik a módszer amit írt,és ezzel a kötelék is erősebb lesz köztünk?
2013. márc. 20. 11:51
 8/22 anonim ***** válasza:
66%

És meg kell oldados, hogy NE szökjön ki. Tisztában vagy azzal akár fel is jelenthetnek, ha a kutyád csak úgy felügyelet nélkül kóborol? Ez bűntetendő, és főleg úgy, ha veszélyes helyzetet teremt, ne adj Isten' rátámad valakire.

Jobb lesz ha megoldod, a kerítés ügyet. Nálánál nagyobb kutyákat is el tudnak zárni, meg tudják oldani....

2013. márc. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ebben az apró faluban nem jelentenek fel mert ismerik a kutyám.Amúgy is tele van kutyával a falu.:(
2013. márc. 20. 11:56
 10/22 anonim ***** válasza:
75%

Ez is egy hozzáállás. De..

A falun túl is van élet. Nem tartod annyira értékesnek magadnak a kutyádat, hogy féltsed a kóborlás végzetes következményeitől? Mert akad olyan is. Ha nem most, máskor. Ivartalanítsd, bár a rossz szokását nem fogja elmulasztani. Vegyél villanypásztort. És ne csak kerti dísznek tartsd a kutyádat.

2013. márc. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!