Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Őszintén ki vagyok akadva!...

Őszintén ki vagyok akadva! Mit kellett volna tennem, ha találok egy kutyát?

Figyelt kérdés

Ma reggel bevásároltam egy helyi hipermarketben, kifelé menet valami eszméletlen vonyításra lettem figyelmes. Nézelődtem honnan jön a hang, egyszercsak megszűnt, azt hittem az egyik közelben álló nő bicikli kosarában volt a kutyus, azért szűnt meg a hang, mert ők közben elmentek.

Már éppen szálltam volna be az autóba, amikor megint hallottam, nem bírtam nyugodt szívvel eljönni onnan.

Végül közelebb mentem és a hang egyértelműen egy ruhagyűjtő konténerből jött.

Annak olyan a kialakítása, hogy én nem tudtam hozzáférni, hogy kivegyem a kutyust.

Első körben bementem a hipermarket infó pultjához megkérdezni, hogy tudnának-e segíteni, tudják-e ki tette ide a ruhagyűjtőt, kinek lehet hozzá kulcsa. Ő nem tudja és nincs ideje és hagyjam békén, hívjam a rendőröket, majd ők intézkednek...

Oké... jobb híján hívtam a rendőröket (helyi, vezetékes telefonon direkt, nem a 17-es számon, első körben csak tanácsot kértem), ők kijöttek, ők is elküldtek melegebb éghajlatra, hogy ilyen témával nem őket kell hívni, miért nem hívtam sintért?

Kétlábon járó telefonkönyvnek néznek, hogy a helyi menhely, sintértelep, állatvédők és egyebek száma is megvan? Meg is kérdeztem dühömben, mire ismét leszóltak, hogy nem kell hepciáskodni.

Eltoltam a fél napomat idióták körében, akikbe semmi állatszeretet nem szorult, mintha még én lennék a hülye, hogy megakarok menteni egy kicsi lelket. Egy kis kölyök kutyus volt amúgy, karakán kis kölyök, úgyhogy jó eséllyel hamar találnak neki gazdit, szerencsére az ő élete már sínen van, de akkor is nagyon dühös vagyok. Órákat toporogtam, olykor beszéltem a kutyához, mint a sajátjaimhoz szoktam, hogy nincs semmi baj, minden rendben lesz... Közben meg jobbról balról csak a lehurrogást kapom, hogy mekkora idióta vagyok, hogy itt mindenkinek plusz munkát csinálok. Ott kellett volna hagynom?



2013. márc. 20. 23:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ó, közben olvastam, hogy végül kimentek ők is a kutyushoz. Az jó, legalább egy kis érdeklődést mutattak. :)
2013. márc. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Az áruházaknél elhelyezett minden ruhagyűjtő konténerre rá van irva, hogy melyik szervezet tulajdona.
2013. márc. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Erre ugyan nem volt szervezet ráírva, sem elérhetőség, sem semmi, csak hogy ruhagyűjtő akármi, köszönjük segítségét blabla. Ha van rajta szervezet, akkor nem lett volna túl nehéz dolgom/dolgunk. Igazából mindegy is.

Egyébként még szép hogy segítettek a rendőrök, szerintem balhéztam is volna rendesen, hogyha otthagynak annyival, hogy emiatt nem őket kell zargatni... Így sem bírtam szó nélkül a bunkó stílust.

2013. márc. 21. 06:57
 14/21 anonim ***** válasza:
92%

A kutyus neévben is köszönöm, hogy kitartottál!


Ha legközelebb ilyen történik (de ne történjen), akkor hívd az Állatvédőrséget: 70/636-6230, és ha megint ilyen rendőrt fogsz ki (elvileg ebben a helyzetben nekik is kellett volna segíteni), akkor kérd el a jelványszámukat és tegyél rájuk panaszt.

2013. márc. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
71%
Csak megsúgom, hogy én egyetlen egyszer írtam az állatvédőrségnek, akkor is le lettem koptatva....
2013. márc. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Szilvi & Argos ***** válasza:
Helyesen cselekedtél, le a kalappal! Bárcsak mindenki ilyen lenne...
2013. márc. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
11:06-a! Ez tuti h kamu! Mivel soha senkit nem pattintunk le, mindig utánajárunk mindennek!!!!
2013. márc. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Nagyon kevés ember van aki ilyet cselekszik. Szerintem nagyon jól tetted!!
2013. márc. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Little Red, egy ismerősöm e-mailt írt huszonvalahány macska ügyében az info@allatvedorseg.hu-ra 2013. január 23-án 1 óra 44 perckor (hajnal), és eddig nem kapott választ. Rossz címre küldte? Hová írjon?
2013. márc. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
a BEJELENTES@orszagosalltvedorseg.hu címre kell írni!!!!!
2013. márc. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!