Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akar a kutyám sétálni?

Miért nem akar a kutyám sétálni?

Figyelt kérdés

Lassan 4 hónapos bolognese kiskutyám otthon állandóan elemében van,rohangál. Aztán ha sétálásra kerül sor,leviszem, lecsücsül a földre és nem hajlandó megindulni. Ha húzogatom akkor is makacskodik. Próbáltam hívogatni magamhoz, jutalomfalatkákkal csábítani, sajnos eredménytelenül. Ha felviszem, mintha mi sem történt volna

futkározik,ugrándozik..

Mitöl lehet ez ? Mit kéne tennem ?


2013. márc. 21. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

mert új neki a világ.


tedd hosszú pórázra, emeld fel, vidd el a háztól kicsit messzebb, tedd le, és menj el a pórázhossz végéig. téged ismer egyedül a világban, idővel követni fog. ha megteszi, akkor örülj neki nagyon, esetleg adhatsz neki falatot. aztán megint el a pórázhossz végéig és újra várni. kicsit türelemjáték, de magának kell legyőznie ezt a helyzetet, és minél többször várod el tőle, hogy ezt megtegye, annál hamarabb fog majd követni. lehet, hogy kell néhány alkalom mire normálisan fog sétálni, de türelem.

és sose erősíts rá a félelmére! ha nem mer odamenni, inkább álldogálj ott még egy órát, de ne vedd fel! ha mindig megmented sokkal lassabb lesz a folyamat.

2013. márc. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mert most még minden új neki, gondolom csak 1-2 hete hordod sétálni.

Ezenkívül nagyon ramaty idő van, nem csodálom, hogy ő is inkább a meleg, száraz lakást szereti jobban :) Ha végre kitavaszodik, akkor sokkal szívesebben megy majd sétálni (szerintem)

2013. márc. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szocializálva a világra. Se a tenyésztő, se te nem fektettek hangsúlyt arra h a kutya megismerjen új dolgokat, valamint a pórázhoz sincs hozzászoktatva.


Vidd el olyan helyre ami biztonságos, esetleg körbekerített, de még az se fontos, ha pl kimentek a Hajógyári szigetre. Tedd le póráz nélkül a nagy placc közepén és kezdj el tőle elfelé futni és hívd. Ha szabadon van akkor nagyon labilis idegrendszerűnek kell lennie h lefagyjon. Ha így már magabiztosan megy a játék, akkor rakd rá a pórázt és folytassátok ugyanezt úgy h közben megy utána a póráz, azt te nem fogod.

Plusz nem ártana kutyaoviba vinni ha ennyire nem jól szocializált.

2013. márc. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De pl.ha van velünk.egy 3.személy akkor 1-2 perc után megindul es sétál köztünk.

Nem pesti vagyok,eddig egy elég nyugis templomkertbe vittem egyedül, ott sem igazán akart mozdulni minden próbálkozásom ellenére.

De köszönöm a válaszokat:)

2013. márc. 21. 11:34
 5/9 anonim ***** válasza:
A kutyaovit én is nagyon javaslom! Egyébként is kell az, hogy minél gyakrabban találkozzon kutyákkal, lehetőleg hasonló fiatal, kistestűekkel. A kutyák társasága majd kimozdítja ebből a feszültségből. És minél többet vidd sétálni a városban! Való igaz, nincs jól szocializálva a környezetéhez, ezt pótolni kell minél hamarabb.
2013. márc. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2013. márc. 21. 13:55
 7/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
Otthon is naponta többször pár percet gyakoroljatok a pórázzal, csalogasd játékkal-kajával...hátha így jobban megszokja
2013. márc. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

most következne a szocializálás : megismertetni az ismeretlennel, a világgal, az emberekkel,az állatokkal, a járművekkel, a szagokkal, a hangokkal .

és ez kicsit megrémiszti:)

egyszerűen tedd számára érdekessé, legyen a felfedezés élvezetes, viszont azt ,hogy felveszed ,mostantól örök időkig kérlek szépen,nagyon szépen kérlek szépen :):) SOHA TÖBBÉ NE TEDD:)

mert azzal csak a bizalmatlanságát növeled !

legyen a séta olyan,mintha otthon a lakásban lennétek!

csak természetesen,csak nyugodtan , póráz rárak,kutyus levisz ( oks ,a lépcsőn még felvehető,egy darabig!!)

kutyus lerak,póráz elenged,és kicsit arrébb mész. nem nézel rá,mintha itt sem lenne ! meglásd egy kis idő mulva követni fog,feltéve,ha elég nyugodtan képes leszel kivárni ezt a pillanatot:)

PÓRÁZT SOHA SEM HÚZZUK!!

rántjuk, határozott gyors rántással.

de most még NEM !!

ez sokkal később jön:)

most még ,az önbizalmát kell növelni, dícsérni amikor elindul, simogatni,és NEM FELVENNI,BÁRMIT IS TESZ ÉRTE!!

2013. márc. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ÓÓ én is így voltam a kutyámmal...teljesen kétségbe voltam esve, hogy soha nem fog már sétálni. Próbáltam jutalomfalattal, hízelgéssel mindennel egy kis mozgásra csábítani de semmi. Majdnem 2 héten keresztül ölben ciperésztem, hogy új helyekre vigyem, hátha majd ott. De igazából az időjárással volt a probléma, mert kora tavasz volt és hideg is volt meg sokszor esett az eső, de amint melegedett az idő és kisütött a nap teljesen megváltozott. Örömmel sétált, szaglászott, ismerkedett mindennel. Viszont ekkor rontottam el a sétát amit később nagyon megszívtam és nagyon sok időbe telt, mire korrigáltam a hibát, mert ugye örültem, hogy végre sétál és hagytam neki, hogy össze-vissza cikk-cakkban menjen előttem, mögöttem ahol akar csak el ne rontsam a sétálási élményét, na hát ebből lett az, hogy később meg iszonyúan húzta a pórázt és nem értette, hogy neki miért kellene láb mellett jönnie amikor eddig azt csinált amit akart. Most már másképp csinálnám :/
2013. márc. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!