Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akar esőben sétálni, hogy...

Nem akar esőben sétálni, hogy vegyem rá?

Figyelt kérdés
Épp, hogy kimegyünk a kapun ő máris fordulna vissza, persze nem az van amit ő akar,amíg nincs pisi stb. addig nem megyünk fel, de egyfolytában rázza magát és siet haza. Holnap megyünk először kutyasuliba, de ha esni fog mit csináljak, hogy ne bolonduljon meg tőle, kutyaruhára egyenlőre nincs pénzem, de lassan veszek egyet. Kölyök korában is utálta akkor se akart sétálni, akkor megpróbáltuk jutalomfalattal nem egyszer, de semmi.
2012. okt. 27. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen fajta? Olyan nincs hogy haza akar menni. Az én kutyám esőben hóban rohan ha sétáról van szó, még a csontja mellől is feláll ha meglengetem a pórázt a kezemben. Mennyire van hozzászoktatva a pórázhoz? Nincs rossz élménye a pórázzal? Nem bántottad valamikor vele?
2012. okt. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

az én kutyám se szereti az esőt... és szomorúan néz rám hogy menjünk már (sőt már az ajtóban megtorpan, holott fönt még örült hogy megyünk sétálni..


ilyenkor önkénytelenül is mondom neki hogy amig nincs pisi addig nem tudunk felmenni... persze amint pisilt már fordulunk is vissza... (úgyhogy már megtanulta hogyha esik pisi és már fordul is vissza) az exem csinálta azt hogy fogta esernyőt és nem pisierejéig vitte hanem sétáltatta (sőt volt olyanis amikor elengedte pórázról) nah azzal azt érte el, hogy vagy haza szaladt a kutya (mert ő azért nem hülye mint az exem) vagy ha hallotta az esőcseppek kopogását inkább bepisilt mikor látta a készülödést...


hálisten ezt nálunk már elfelejtette

2012. okt. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Dehogyis, fent még örül a sétának, de az eső amint ráesik már rázza magát és menne is haza. Nem bántottam egyáltalán! Egyébként amstaff.
2012. okt. 27. 21:32
 4/12 anonim ***** válasza:
Az én kutyáim se szeretnek esőben sétálni, nekik is ilyenkor eü séta van, fent meg játszunk, fárasztjuk kicsit őket. A nagykutyám konkrétan kiszagol a kapun és ki se akar menni a lépcsőházból, gyorsan pisil és már fordulna is vissza. Szerintem azzal semmi probléma, hogy inkább van fent a meleg lakásban, minthogy sz*rrá ázzon:D
2012. okt. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Esőkabát. Nem ciki, főleg rövid szőrű fajtánál. Vagy egyszerűen el is terelheted a figyelmét, vihetsz magaddal labdát, vagy bármit, ha működik, bár tudom, hogy ez nem mindig elég. Az enyémnek hosszabb picit a szőre, át se ázik, mégis olyan szánalmas fejeket tud vágni, ha össze kell vizeznie a kis lábait, hogy már néha én érzem magam rosszul, hogy egyáltalán eszembe jutott esőben sétáltatni.
2012. okt. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem szakadó esőben nem tartanak a kutyaiskolák sem oktatást. De én felhívnám őket előtte, hogy mi van, ha most nem mentek, és egy másik alkalommal pótoljátok. Általában 2 időpontjuk van az iskoláknak.
2012. okt. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az enyém sem rajong az esőért (szintén amstaff), de ha én sétálni akarok, akkor annak úgy kell lennie, nincs hisztizés, nincs nyafogás.Megyünk és kész.Őt annyira nem zavarja, csak sokszor rázza magát és szomorkásan néz rám.

Őt könnyű elcsábítani labdával, bottal, frizbivel.

Én sosem adtam rá ruhát, mert szerintem felesleges.Télen le sem ül, megállás nélkül rohan, rágja a havat, fetreng benne.Acélos immunrendszere van, nem kímélem az időjárás viszontagságaitól. :) Nem fél a vihartól sem, imádja a havat, a sarat.Egy staffnak nem vennék ruhát, mert igen borsos ára van az ekkora méretű rucikáknak, de ha ügyes vagy, varrhatsz te is neki, olyat, amilyet csak akarsz. :)

2012. okt. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
az enyémeket nem érdekli ha esik, ha fuj, annyira rá van állva az agyuk a mindennapi határfutásra, hogy semmivel nem lehetne őket otthon tartani. Mondjuk nekik muszáj dolgozni esőben is, ha arról van szó. (dob.)
2012. okt. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ja, és a kérdésedre válaszolva:) futkározzatok, és próbálj meg vele játszani. Pórbáld feloldani, hogy lássa, az esőben is jó móka lent lenni, játszani.
2012. okt. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
itt gondolom már amikor elindultok, eleve stresszelsz, hogy esik az eső, na kezdődik a hiszti. Maradj nyugodt, beszélj hozzá vidáman, és lendületből induljatok:)
2012. okt. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!