Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Am. Staff megfelelő táplálása?

Am. Staff megfelelő táplálása?

Figyelt kérdés
Párommal sikerült egy kutyust megmenekítenünk akit a gazdija ketrecharcra akarta megtartani.De én addig nem jöttel el még nem adta ide. Tehát nagyon jó kiállású kutyus,gyönyörű de nem megfelelően volt táplálva én kicsit vékonykának is találom. Mi lenne számára a megfelelő táp illetve milyen étrenddel érdemes etetni az ilyen jellegű kutyát? Illetve ha betölti az 1 évet milyen sporttal lehetne majd a kutya testfelépítését fejleszteni? Előre is köszönöm:)
2013. márc. 22. 21:11
 1/9 sippara ***** válasza:

Gratula nektek, emberségből ötös! :) mennyi idős most? Valami jó minőségű junior táp kéne neki: Brit premium, Acana, Orijen, TotW, vagy hasonló. Szerintem nézegesd meg a jobb tápok összetételét és dönts te :)

Sportból ezerféle közül válogathatsz, súlyhúzás jól szokott menni nekik, de ott a bikejöring, akár a frizbi, meg az a sport, aminek most nem jut az eszembe a neve, de magadhoz kötöd a kutyát és szaladtok a természetben - biztosan mindjárt jön valaki, aki okosabb nálam és tudja :)

2013. márc. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen:) Most lesz a kicsike 4 hónapos 8-án :)
2013. márc. 22. 21:22
 3/9 sippara ***** válasza:

Keresgéltem pár jobb junior tápot (a linkeken az összetevők listáját találod):


Brit Premium Junior Medium: [link]


zoofast.hu-n 30 kg (két zsák) 12-13 ezer forint között mozog. Elfogult vagyok, mert ezzel (illetve a felnőtt verzióval) etetek :) 42% csirkehúst tartalmaz, az én kis dögöm imádja, jó kondiban és súlyban van (pedig kevesebbet is kap az ajánlott mennyiségnél), a szőre gyönyörű, a széklete is rendben van és makk egészséges :)


Acana Puppy & Junior: [link]


Egy 18 kg-os zsák acana shopban 20.600,- forint, illetve ha rendelsz 4X18 kg-ot, akkor egy zsák 17.300,-


Taste of the Wild Wetlands: [link]


Olyan húszezer forint környékén van 13,6 kg.

2013. márc. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp tápozni szeretnétek?

Ha nem, akkor BARF étrendet javasolnék :)

2013. márc. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 sippara ***** válasza:
Alexandrának igaza van, nekem meg - röstellem - teljesen kiment a fejemből. A BARF-nak és a Prey modelnek is érdemes utánanézned, mindkettőről tudnak neked itt is mesélni :)
2013. márc. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Természetesen nem zárkózunk el a BARF féle etetéstől sem.:) És ha ezt így vegyesen kapná? Reggel pl táp a többi etetésnél meg menne a BARF.
2013. márc. 22. 22:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Az sem lenne rossz :)

De a BARF v PREY nem ér fel egyik táppal sem :)

Főleg, ha pl. vörös husival tudnád etetni!

Ha kérdésed van, írj nyugodtan :)

2013. márc. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A taste of the wildból kicsinek a halasat ajánlom. Hízni nem fog tőle olyan sokat ezért mellé még a BARF étrendet ajánlom. TOTW-ból van olcsóbb is a zoo fasten

[link]

2013. márc. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A nagyon jó minőségű tápokkal az elején óvatosan!

Barátnőmék anno szaporítótól hoztak el egy amstaffot, a kiskutya konzervvel és Pedigreevel volt előtte etetve :/ Ők kapásból jó minőségű tápot vettek neki és a lábai kb. 1 hét után csálén álltak!

Zöldkagylót vegyetek neki mindenképp! Barátnőméknek a visszafogott kaja és a zöldkagyló hozta rendbe, az más kérdés, h sajnos a kutyus elpusztult parvoban :(

2013. márc. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!