Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A shih-tzu-kat milyen gyakran...

Orsi2001 kérdése:

A shih-tzu-kat milyen gyakran lehet fürdetni?

Figyelt kérdés
Van egy kiskutyusom.Bent tartjuk a házban.Minden héten megfurdetjuk,mégis nincs kellemes illata.melyik a legjobb kutyasampon es hol lehet kapni? Elöre is köszönöm a válaszokat.
2013. márc. 23. 10:05
 1/6 anonim válasza:
hát nekem beagle kutyám van nem tudom hogy van ez a te kutyádnál de állítólag nem szabad sokat fürdetni főleg ha kicsi mert valami anyagot lemos a bőréről. csak ha nagyon koszos. nekem ezt mondták de lehet hogy ez csak a beagle kutyáknál van szóval ajánlom kérdezz meg egy szakértőt esetleg állatorvos vagy egy könyvet vegyél esetleg nézz utána a neten
2013. márc. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kutya nem egy parfüm, vagy mégis milyen kellemes illatot vársz? Szerintem a heti fürdetés rettentő sűrű és fölösleges.
2013. márc. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

heti fürdéssel kikészíted a bőrét,majd vakarózni fog meg ha allergiás lesz és csomókba hullik ki a szőre ne csodálkozz majd.

Maximum havonta 1x lehet megfürdetni mivel gondolom nem minőségi samponnal fürdeted,lemosod a természetes faggyúréteget a bőréről csak így,ez káros a kutyádnak.

Zanni.hu-n lehet jó samponokat kapni ott nézz körül.

Amúgy 2 shih-tzunk is van,nem lehet hogy a szeme büdös?

Mert mindkettőnél mi azt érezzük csak,kamillával ha letörölgeted a könnyét lehet meg fog szűnni a szag amit érzel,próbáld ki!

2013. márc. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én sem ajánlom az ilyen gyakori fürdetést. Ha csak a szag miatt csináljátok meg főleg nem ajánlom. Tényleg tönkre teszi a bőrét.

Ha koszosnak látjátok inkább szárazsamponnal próbálkozzatok előbb. Beszórod vele a kutyát, jól kikeféled és kész.

A kutyaszagot okozhatja a gyenge minőségű táp is. Próbáljatok meg egy premium minőségű tápot, a shi-tzu nem eszik olyan sokat, hogy ne lehetne kibírni... Hidd el sokat számít a táplálás a szag szempontjából.

2013. márc. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2013. márc. 23. 13:26
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem cavalierem van, őt 1-2 havonta fürdetjük, de 1 hónap után van büdös szaga.. nyáron gyakrabban fürdetjük, de akkor nem mindig samponnal. :)
2013. ápr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!