Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran szabad fürdetni...

Milyen gyakran szabad fürdetni a kutyusokat?

Figyelt kérdés
Lakásban tartott kutyáról van szó, ezért szeretném gyakrabban fürdetni, persze túlzásba sem szeretném vinni.
2013. febr. 2. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Fél évente ajánlott, sűrűbben csak akkor ha kozmetikázni is kell a kutyust. A fürdetéssel többet árthatsz, mint amennyit használsz!
2013. febr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Attól függ milyen fajta a kutyus. Bolognese, Havanese és hasonlókat havonta lehet fürdetni.
2013. febr. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az enyém két havonta fürdik, de neki nem is lehet másképp mert muszáj rendszeresen kozmetikushoz hordani, egészségügyi okokból is. Uszkár.
2013. febr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nem szabad túl gyakran, mert zsíros lesz a szőre, meg ritkul, ha túl gyakran fürdeted. de ez attól is függ, h hosszú szőrű e a kutyád, vagy rövid.. a rövidszőrűeket gyakrabban lehet, de azt sem érdemes fél évente többször.. lakásban tartjuk mi is a kutyánkat.. sétáltatás után a lábát szoktuk csak megmosni, már megszokta, egyből startol a fürdőbe, amint felhozzuk. nem értem, h miért szeretnéd olyan gyakran fürdetni, ha panelkutya amúgyis.. gyanítom nem olyan körülmények között élsz, h retkesebb lesz a kutyád, mint ha kerti lenne, attól meg lakásban tartod, még kutya, és nem ember.
2013. febr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rövidszőrű keverék kutya. Nem akarom nyilván minden héten fürdetni, hülye én sem vagyok. Csak egyszerűen jobban szeretem ha tiszta a kutya mert szeretem ölelgetni stb...és csak érdekel,hogy mi a normális mivel ezelőtt még nem volt kutyám. Ennyi.
2013. febr. 2. 17:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Évente 2-3 alkalommal bőven elég megfürdetni. Ha koszos lesz a lába-hasa, elég ha lemosod vagy letörlöd. Más részek nem lesznek koszosak, ha mégis, mert mondjuk belehempereg valamibe akkor megfürdetheted, de egyébként semmi szükség nincs rá.
2013. febr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
2-3 havonta fürdetheted, de szárítsd meg a szőrét, és télen szárítás után 3-4 óráig még ne vidd le sétálni mert visszavizesedik a szőre és megfázhat. Kutyakozmetikus vagyok.
2013. febr. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként a sárban és a földön szívesen hempereg mivel még kölyök, nem tudom később ezt mennyire hagyja el.
2013. febr. 2. 18:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Igazán nem kekeckedésből, csak az előttem szólók kihagytak egy igen fontos tényezőt! A sampont. Samponnal fürdetés esetén leggyakrabban havonta egyszer, de inkább ritkábban fürdess, mert a sampon az, ami igazán gond a kutya bőrére és szőrére nézve, viszont ha csak saras, akkor sampon nélkül akár 10 percenként is lemoshatod, semmi baja nem lesz, hiszen a kutya bőrén és szőrén lévő ceramidok és zsírsavak és egyéb hasznosságok, amik védik a külső hatásoktól a vízzel nem jönnek le, mert ellentétes polaritásúak. A víz poláris, a "jóságok" apolárisak, így nem oldják egymást.

2013. febr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oksi köszönöm:) Hát erre a vizes törölgetésre biztos gyakrabban lesz szükség. Egyébként allergiás a kutya és külön neki adott sampont az állatorvos.
2013. febr. 3. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!