Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetnek ilyen gonoszak...

Hogy lehetnek ilyen gonoszak anyáék?

Figyelt kérdés

Jelenleg az udvaron 3 kuyánk van, sajnos mind láncon, mert vannak kissebbek is és nem szeretik a nagyok a kicsiket.

Na mindegy, eddig kettő volt, 3 . 2 hete van nálunk, az utcán kóborolt hát befogadtuk.

Az előző kettőne is megvolt a helye, ahol van már évek óta, és az újnak is lett hátul egy helye.

Na és anya a dalmatánkat hátra akarja vinni, a kóbort pedig előre, mert milyen jó jelző.

De sajnálom a dalminkat már 14éve van azon a helyen és nem értem miért kell idős korára megbolygatni.

Mondtam a nem tetszésemet, és az indokát is, de süket fülekre találtam.

Szerintetek nem lesz szomorú amiért átteszik másik helyre?? Ne szeretném ha ezértelpusztulna.

Lehet hogy gyerekes vagyok, de ez nekem rosszul esik, hogy ilyen felelőtlenek anyáék.



20/L


2013. márc. 23. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
nem azzal van a baj hogy átteszik másik helyre hanem azzal hogy tilos őket láncon tartani
2013. márc. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tilos őket láncon tartani, a tv-ben szabályozva van, h mekkorán lehet tartósan. Ettől függetlenül én sem preferálom.

Nem lesz a kutyának semmi baja egyébként, ha másik helyre kerül, de kérlek mondd, h néha elviszed őket sétálni és nem egy láncra kötve élik le az életüket!

2013. márc. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
És a másik, h nézessetek chipet a kóbor kutyusban! Lehet, hogy csak elcsavargott, a gazdája pedig otthon várja!!!
2013. márc. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Azért kár volt befogadni, hogy kikössétek. Az első kutyánál észre kellett volna venni, hogy nincs semmi kedvetek nevelni/törődni vele és nem bevállalni fölöslegesen 2 másikat.
2013. márc. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálhatsz új gazdit keresni a kóbornak. A másik kettőt össze szoktathatod, és akkor nincs ilyen gondotok.

Sokkal jobb lenne a harmadik kutyának jó helyen, ahol nem kikötve van, tudnak vele eleget foglalkozni.

Esetleg építsetek neki kennelt. Egy fokkal az is jobb szerintem. Vagy kerítsetek el egy kisebb udvarrészt.

Ha rendesen foglalkozol, sétálsz a dalmatával akkor szegénynek oly mindegy hova van kikötve. Itt se jó, ott se jó neki. Viszont, ha foglalkozol vele RENDESEN kicsit kellemesebbé tudod tenni az életét.

Szerintem egyáltalán nem vagy gyerekes.

Sok olyan gyerek van akik már 13,14 évesen jobb gazdái lennének egy kutyának mint néhány ember...egyszerűen úgy tekintesz te is a kutyára, hogy egy élőlény. Sokan sajnos ezt elfelejtik, mert ezek "csak" kutyák.

2013. márc. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sippara ***** válasza:
96%
Nézd... húsz éves vagy, nem 12. Ha akarod, el tudod vinni mind a három, vagy négy, vagy ki tudja, hány kutyát sétálni. Miért lenne szomorú, ha átkötik? Ha te ki lennél kötve tíz éve egy cölöphöz, szerinted mennyire zavarna, ha átkötnének egy másikhoz? Elárulom, semennyire, ugyanis az életed így is, úgy is sz@r.
2013. márc. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval értek egyet, húsz éves vagy, nem gyerek. Vidd el a kutyákat sétálni, a talált kutyának meg találj gazdit, és akkor a dalnata is visszamehet a helyére. 20 éves vagy, felnőtt, nagykorú - viselkedj is úgy. Sok sikert!:)
2013. márc. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

ugye nem állandóan vannak megkötve??? :O


vidd el őket sétáltatni szoktasd össze a kutyákat, nem értem minek annyi kutya ha nem nevelitek őket csak kikötitek! jobb lett volna szegény kutyának ha nem fogadjátok be,legalább szabad volt és nem láncon kellett volna le élnie az életét :(


mamámék is megszokták kötni a kutyákat,de csak amikor enni kapnak,hogy ne rohangáljanak utána (mert ugye az bélcsvarodást okoz)meg ha disznó vágás van vagy nagy a mászkálás az udvaron,amúgy éjjel nappal el vannak engedve!

időnként pár óra megkötés az nem a világ,de ha egy kutya a nap 24 órájában kivan kötve 10-15 évig az állatkínzás!

2013. márc. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!