Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki vagy Bolognese?

Yorki vagy Bolognese?

Figyelt kérdés
Szeretetre méltó kutyust keresünk. Van már 2 kutyunk, de azok az udvart pártolják, de ugy gondoltuk, hogy bentre is lehetne. Családban élek/élünk. Menhelyi kutyusnk van, mind a 2-ö az, de szeretnénk egy fajtisztát is, de egyáltalán NEM szaporítotol vennénk : )
2013. márc. 24. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
engedjétek be a már meglévő kettőt :)
2013. márc. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A kintiek, hozzá vannak szokva, meg nagy kutyusok, meg a kani, összejelölne mindent :| :)
2013. márc. 24. 11:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Én Bolognese párti vagyok, olyan aranyosak.:)

A Yorki mivel terrier több mozgásra van szüksége, pörgősebb kutyus. Szerintem a legelterjedtebb "zsebkutya". Biztos, hogy karakteres kutyák, de szerintem nem veszi fel a versenyt a fehér bundácskával.

De ez egyéni vélemény. Egyébként mind a két kutyafajta szeretetre méltó.:)

2013. márc. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

első vagyok..ja értem :)

én inkább a Havanese-t ajánlom,mint a Bolognese-t, mert sok csúnya példányt láttam már..több szín változata is van a Havanese-nek jellemben pedig szinte ugyan az a Bolognese is..

a Yorkit azért nem ajánlom,mert annyira túl van szaporítva az állomány,hogy rendes tenyésztőket is alig lehet találni..

bár nekem kifejezetten tetszik a Yorki,de nem tartanék ilyen kutyust..


Amúgy mind2 kutya fajta elég aktív szóval az udvaron kivül el kell őket vinni sétálni,és következetes nevelés kell nekik!!

2013. márc. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A bolognese családi kutya.

A yorki nem anyira szereti a gyerekeket és a bolognese nagyon jól bírja a dögönyözést,általában a yorkik kiválasztanak egy embert és őt szeretik.A bolognese pihe puha kis szőrgolyó aki nem anyira hely/és séta igényes.Az enyém kifejezetten lusta és több órát nem bír sétálni mert ha meg unja akkor leül és nem megy tovább.Viszont szeretnek játszani,nem esznek sokat és a szőrük sem hullik anyira mint a többi kutyának.Nincs ázott kutya szaga,és ha jól választasz akkor nem nő nagyobra 4-5 kg;nál.Ha családban lenne akkor ajánlom,mert igénylik a törődést viszont fésülni kell és gyakran fürdetni.A yorki aranyos kis kutya de nem illik családba.(nem akarok vitát,persze vannak kivételes yorkik de ahogy én és az ismerőseim vették észre ilyen egy yorki általában)viszont a kamaszkorban nagyon féltékeny a bolognese!

2013. márc. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát kertes házunk van, szóval az udvaron is lehet természetesen, én annyibol gondoltam a Bolgnase-re,mert az fehér, a havanese-nél nem nagyon lehet fehéret találni :||:)
2013. márc. 24. 14:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a yorkikat jobban bírom, bár már őket is elkényeztetik és idegbeteg fifike a legtöbb... ez a bolognese izébizé... nekem spec sosem tetszett, de ez nem a kutya, hanem a hülye gazdák hibája.

Én már csak azért is yorkie-ra szavazok, mert terrier. :) Amúgy a kerti kutyát is simán be lehet szoktatni a lakásba, tapasztalat.

2013. márc. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bolognese:) nekem is az van,igazán tündéri,játékos egy kutya

A család barátja tenyészt yorkikat,eleinte töle akartunk,mondván,hogy ismerös,de nem igazán ajánlott yorkit a házba,család mellé.

2013. ápr. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!