Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spániel mellé Amerikai Staffor...

Spániel mellé Amerikai Staffordshire Terrier?

Figyelt kérdés

Jelenleg családi házban élünk a párommal és van egy másfél éves angol cocker spániel kan kiskutyánk a lakásban.

Párom nagyon szeretne egy staffit de félünk,hogy nem jönne ki jól a spániellel.

Úgy tervezzük,hogy amik a staffi pici bent lenne a spániellel aztán pedig kikerülne az udvarra.

Párom szeretné őrző-védésre tanítani ezért is félünk,hogy bántaná a spánielt.

Azt szeretném kérdezni,hogy lehetséges-e együtt tartani őket és ha igen milyen neműt vegyünk? Azonos vagy különböző neműt? Valamit a staffi ha megfelelően van sétáltatva tartható lakásban is?

Válaszokat köszönöm!


2013. márc. 25. 12:58
 1/2 compactegon ***** válasza:
staffit kintre ne vegyetek. egyrészt imád a közeletekben lenni, másrészt nem kinti kutya. ha meg kölyköt vesztek, válasszatok valami nyugisabb egyedet, vagy kérjétek a tenyésztő tanácsát, melyiket javasolja. ha rendesen megneveled, semmi probléma nem lesz. a staffit is ivartalanítsd azért időben.
2013. márc. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem jönnek ki a kutyák,az nem azért van,mert az egyik staff a másik meg spániel.Hanem azért van,mert TI nem megfelelően nevelitek a kutyát/kat.Lehetséges,hogy épp a spániel lesz ellenszenves.

Ne haragudj,nem bántásból írom,de nekem úgy tűnik,hogy a párod csak azért szeretne ilyen kutyát,mert küllemre tetszik neki,de a fajta jellemével nincs tisztában.

A kinti tartást én sem javasolnám,iszonyat emberközpontú kutyák,nincs is annál nagyobb büntetés számára,hogy elzárjátok magatoktól.

Vásárlás előtt olvassatok sokat a falkavezérségről és máris készüljetek fel arra,hogy kutyaiskolába mentek,akár mind2 kutyával is.Valamint nézegessétek a tápokat,és a lehető legmegfelelőbbet válasszátok ki a kölyöknek.(Orijen,Acana,Belcando,Eukanuba...stb)Az őrző-védő oktatás is a kutyaiskola keretein belül zajlik,az első parancs,amit megtanulnak,azaz "engedd".Addig nincs csibészeltetés és semmilyen támadó lépés.Ettől ne féljetek.Ám azt is tudnotok kell,hogy nem minden kutya alkalmas őrző-védő kiképzésre,és ez nem fajta,hanem egyed függő.

Sétáltatni attól függetlenül is rendesen kell egy kutyát,hogy a kertben vagy a lakásban van tartva.Lényegtelen a fajtája.Igaz,egy staff nagyobb mozgást igényel(amit egy 30 perces séta nem feltétlen fedez).


Én biciklizni szoktam vinni,nyáron rengeteget úszunk(ez a legjobb az ízületinek)illetve ugrálunk és labdázunk.Csak így lehet lefárasztani.Valamint feladatokat kell végrehajtania,ami az agyát is leterheli.Egy ilyen nap után,este 7kor kidől és fel sem ébred másnap 9ig :)

2013. márc. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!