Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vettétek rá kutyátokat,...

Sippara kérdése:

Hogyan vettétek rá kutyátokat, hogy bármit a szájába vegyen? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy rengeteg trükk ötletem van apporttal (kosár, tárgyak belepakolása a kosárba, egyenként hozza ide), de komoly problémába akadtunk: a kutya az istennek se akar megfogni semmit, ami nem kifejezetten az ő játéka (sőt, sokszor még azokat sem). Hogyan növelhetném a "tárgy szájba vételi kedvét"? :D


Amit eddig próbáltunk:

sajttal, erősebb illatú szalámival, szalonnával bekenés (eredmény: nyalogatja)

próbáltam a szájába tenni a tárgyakat (legtöbbször bambán néz rám, látszik, hogy nem érti, mit várok, majd elejti)

próbáltuk elkapással is, de ha látja a kezemben a klikkert, annyira "csinálni akar valamit", hogy nem érdekli se a kötél, se a labda, se semmi.


2013. márc. 25. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

De akkor most alapból a hozd vezényszót ismeri?

És apportozni sem akar? Mármint, ha eldobod neki, akkor nem akarja visszahozni, csak odarohan, megszagolja és kész?

2013. márc. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Apportozni csak másik kutyával együtt szokott, de ott is inkább a másik után szalad, mint hogy a tárgyat hozza vissza... nagy ritkán rájön, és akkor egy-két alkalommal visszahozza, de nagyrészt csak - ahogy írtad - odaszalad, megszagolja, és visszajön. A vicces az, hogy "hozd" parancsra akárhányszor visszamegy a tárgyhoz és megböki az orrával, mondván "itt van, te idióta", de vissza nem hozza :)

Én cseszhettem el valamit (mondjuk elég valószínű, mert a kutya alapból nem hülye :))?

2013. márc. 25. 16:14
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem egyszerű dolog az biztos, de nem lehetetlen. Kezdésnek ha ennyire probléma a klikker akkor kondicionálj egy klikkszót neki. Ha van kedvenc játéka akkor először próbáld megtartatni vele a játékot úgy, hogy kimondod a "fogd" vezényszót (vagy amit használsz) felkínálod neki a játékot majd mikor megfogja klikkszó és jutalom. Nem kell hogy megtartsa, elég ha a szájába veszi a kezedből. Egyre többet időt várj el majd tőle ami a tartást illeti, az álla alá és az orrára is rakhatod a kezeidet finoman ezzel segítve neki a tartást. Ha ez már megy, lehet vele gyakorolni a behozatalt is de időbe telik a dolog, nem fog egyik napról a másikra sikerülni.
2013. márc. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nálam is gond. Én azzal próbálkozom, hogy leteszem a tárgyat, és ha csak mozdul feléje már klikkelek. Egy idő után rájön, hogy a tárgy a lényeg. Meg a legváratlanabb dolgokkal jön rá az apportírozás. Pl a múltkor a kesztyűmrte indult be, én meg jól megdicsértem.
2013. márc. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nyolc hónapja rehabozom és még közel sem értünk a végére, szóval az idő nem gond, ő is él még legalább 15 évet, ha az utolsó fél évben tudja csak biztosra, nekem úgy is jó, csak a "hangulatért" tanulunk :)


A klikkszó bevezetése jó ötlet, nem tudom, miért nem jutott eszembe :)


Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, mindegyiket ki fogom próbálni és várok még más ötleteket is :)

2013. márc. 25. 18:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy jutalomfalatot teszel a tárgyba úgy, hogy azt ő is lássa. Pl. egy tolltartóba tegyél jutalomfalatot és húzd be a cipzárt, hogy ő ne tudja kiszedni. Dobd el, ezt valószínűbb, hogy a szájába fogja venni. Vagy egy teniszlabdát vágj be egy kicsit, tedd bele a jutalomfalatot. Csak akkor tudja majd megenni, ha odaviszi neked, te összenyomod és kiesik a falatka. Én így tanítottam és működött :)

Ezeket nézd meg:

[link]

[link]

[link]

[link]

Mi is ebből a könyvből tanultunk/tanulunk, szerintem nagyon jó. Ez csak kifejezetten az apport rész, de rengeteg trükk van benne, az alapoktól a bonyolultabbakig. Pl. "hozz egy sört a hűtőből". Ajánlom neked is, a címe 101 kutyatrükk, a netről is le lehet tölteni.

2013. márc. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
Én simán úgy, hogy rávettem az apport játékra. Eldobtam a labdát és ha csak rászagolt is akkor is megdicsértem. Csináltam rongydarabbal is amit megfogott és elkezdtem vele huzavonázni. Miután elengedte eldobtam és váratlanul a szájába vette. Ekkor szintén nagyon megdicsértem. Mivel látta, hogy örömet szerez nekem ezzel, minden eldobás után egyre közelebb hozta. Én hátráltam és mondtam neki, hogy nagyon okos kiskutya hozzd!
2013. márc. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az enyém se akart semmit a szájába venni, sosem gondoltam volna, hogy apportozni fog... 1-2 hónap alatt meg sikerült úgy felgyúrni, hogy a vizsgánkon a bíró külön kiemelte az apportunkat (nem engedelmes, hanem k99 ügyességi, szal csak ölbehozza). ott még sajna nem tartunk, hogy akarjon is apportozni és magát a cselekvést élvezze, de az más miatt van.

én klikkerrel, formálással tanítottam. már írta itt valaki, ha ránézett, klikk kaja. türelem a kulcsszó! az enyém se akarta. nagyon sokáig csak megállt fölötte, max odanyomta az orrát. aztán már csak arra klikkeltem, ha ráfogott, egy egészen picire is. szép lassan, aztán már fel kellett emelni, felém hozni, stb. a tartás külön tanítottam, felvettem a cuccot, ott van a kezemben, formálással megint, először ránéz, érint, ráharap, megfog, elvesz, tart, kitartás stb.

tényleg lassan és fokozatosan kell. és soha se tömködd a cuccot a szájába, mert szépen elveszed a kedvét az egésztől.

nekünk sokat segített, hogy egy tök új, tök semleges cuccal kezdtem, amivel nem volt konfliktusa, nem utálta, nem szerette, semmi emléke nem volt vele (sima apportfát vettem neki).

2013. márc. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!